Ухвала від 23.04.2009 по справі 2а-3973/09/1770

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-3973/09/1770

"23" квітня 2009 р.

м.Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Жуковська Л.А.., розглянувши матеріали за заявою

Прокурор Дубровицького району в інтерерсах держави в особі Головне управління праці та соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації

до

ОСОБА_1

про повернення транспортного засобу,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Дубровицького району в інтересах держави в особі Головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 про повернення транспортного засобу.

У поданому позові прокурор просить зобов'язати відповідача повернути Головному управлінню праці та соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, транспортний засіб -автомобіль марки “ОРЕL ZAFIRA-A”, 1999 року випуску, наданий як гуманітарна допомога ОСОБА_2

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, у відкритті провадження у даній адміністративній справі слід відмовити з огляду на таке.

В розумінні ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно із п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Спір про повернення транспортного засобу не має характеру захисту інтересів фізичних чи юридичних осіб від порушень з боку органів влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними владних управлінських повноважень, тобто виниклий спір не є адміністративною справою, оскільки по своїй суті є спором про повернення майна з чужого незаконного володіння.

Під правом розпорядження розуміється одна з правомочностей, яка складає зміст права власності (ст. 317 Цивільного кодексу України), що полягає у можливості власника вирішити юридичну долю речі на свій розсуд: продати, подарувати, здати в оренду, заставу та ін.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. А відтак, до таких правовідносин мають застосовуватися загальні положення про захист цивільних прав шляхом пред'явлення позову, який розгадається в порядку позовного провадження. Вказаний спір має розглядатись в порядку цивільного судочинства та підсудний суду загальної юрисдикції.

З огляду на вищевикладене, даний спір не підсудний Рівненському окружному адміністративному суду, а його слід розглядати в порядку цивільного судочинства.

У відкритті провадження у даній адміністративній справі слід відмовити з підстав, передбачених пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України

Керуючись ч. 1, 2 ст. 2, ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109, 160 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2а-3973/09/1770 за позовом Прокурора Дубровицького району в інтересах держави в особі Головного управління праці та соціального захисту населення Рівненськоїобласної державної адміністрації до ОСОБА_1про повернення транспортного засобу

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.

3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

4. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Жуковська Л.А.