Постанова від 05.05.2009 по справі 2а-3745/09/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-3745/09/1770

05 травня 2009 р. 11год. 15хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Мамчур Т.М.,

відповідач: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Костопільському районі

до Фермерське господарство "Ватутіна"

стягнення заборгованості в сумі 6151,00 грн. , -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 6151,00 грн. -заборгованості (недоїмки) зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі штрафні санкції та пеня. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що згідно даних обліку позивача за відповідачем, станом на 7 квітня 2009 року рахується заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до Управління Пенсійного фонду України в Костопільському районі на загальну суму 6151,00 грн., в тому числі: 5671,43 грн. - страхові внески за листопад-грудень 2008 року - січень 2009 року, 415,33 грн. - штрафні санкції, 64,24 грн. - пеня, що стверджено дослідженими у судовому засіданні доказами: копіями розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад 2008 року, грудень 2008 року, січень 2009 року (а.с.6-11), копією рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду (а.с.12-13), копією корінця вимоги про сплату боргу від 04.03.2009 року (а.с.14), розрахунком суми позову станом на 07.04.2009 року (а.с.4), витягом з картки особового рахунку відповідача (а.с.5), інформацією про включення відповідача до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.20).

Відповідно до ст. ст. 1, 2, 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 33,2 % від фактичних витрат на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.

Статтею 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058 встановлено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно ч. 6 ст. 20 цього ж Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для відповідача у відповідності з абз. 2 ч.6 ст. 20 Закону від 09.07.2003 року №1058, є календарний місяць.

Однак, всупереч цьому, станом на 07.04.2009 року відповідачем не сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі штрафні санкції та пеня, в сумі 6151,00 грн.

У відповідності з вимогами ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Цією ж статтею встановлено право органів Пенсійного фонду звертатись до суду з позовом про стягнення недоїмки.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - Фермерське господарство "Ватутіна" (вул. Жилки, 33, с. Підлужне, Костопільський район, Рівненська область, 35023, р/р 26004054704911, в РФ КБ "Приватбанк", МФО 333227, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 34508221) на користь Управління Пенсійного фонду України в Костопільському районі (вул. Грушевського, 34а, м. Костопіль, Рівненська область, 35000, р/р 256023124371 , в Костопільському відділенні Ощадбанку, МФО 333368, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 22553805) заборгованість по платежах в сумі 6151 (шість тисяч сто п'ятдесят одна) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в повному обсязі 7 травня 2009 року

Головуючий суддя Шарапа В.М.

Попередній документ
4884379
Наступний документ
4884381
Інформація про рішення:
№ рішення: 4884380
№ справи: 2а-3745/09/1770
Дата рішення: 05.05.2009
Дата публікації: 14.11.2009
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Рівненський окружний адміністративний суд
Категорія справи: