вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
16.06.09Справа №2а-4689/09/10/0170
14:15 м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,
за участю представників сторін:
від позивача - Грушевська Н.В., представник по довіреності №3941/09-5 від 20.06.2008 року;
від відповідача - не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим
до Державного підприємства "Науково-дослідний інститут аеропружних систем"
про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та по відшкодуванню витрат на виплату пенсій на загальну суму 203846грн.15коп.
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 26 березня 2009 року звернулось з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим та просить стягнути з Державного підприємства "Науково-дослідний інститут аеропружних систем" на користь позивача заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 203218грн.37коп. по розрахункам відповідача за листопад-грудень 2008 року, заборгованість з фінансових санкцій в сумі 170грн.00коп. та заборгованість по відшкодуванню витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, за січень-лютий 2009 року в розмірі 627грн.78коп., а взагалі - 203846грн.15коп. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ДП «Науково-дослідний інститут аеропружних систем» зареєстрований в УПФУ в м. Феодосія АРК, проте у встановлений законодавством термін страхові внески за листопад-грудень 2008 року, передбачені Законом України від 09.07.2003 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відповідачем не були сплачені, тому УПФУ в м. Феодосія АРК направлено вимогу про їх сплату. Сума недоїмки по страховим внескам, заявлена у позові, погоджена з відповідачем, проте добровільно у повному обсязі не сплачена, тому за ним склалася заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 203048грн.37коп. Крім того, УПФУ в м. Феодосія АРК на підставі акта перевірки було прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку, та іншої звітності в сумі 170грн.00коп., які не сплачені відповідачем. Також, УПФУ в м. Феодосія АРК були направлені повідомлення про розмір суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про науково - технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів на січень-лютий 2009 року, згідно з якими відповідач був зобов'язаний відшкодувати УПФУ в м. Феодосія АРК 627грн.78коп. Оскільки відповідачем добровільно не сплачена заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад-грудень 2008 року у сумі 203048грн.37коп., фінансові санкції у сумі 170грн.00коп., заборгованість по відшкодуванню витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, за січень-лютий 2009 року в розмірі 627грн.78коп., УПФУ в м. Феодосія АРК просить стягнути зазначені суми з ДП «Науково-дослідний інститут аеропружних систем» у судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією (поштове повідомлення - а.с.22), клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача не надав, про причини неприбуття не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, заслухавши думку представника позивача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 09.07.2003 року (далі - Закон №1058) всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками визнаються роботодавці - підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Державне підприємство «Науково-дослідний інститут аеропружних систем» (код ЄДРПОУ 16502169, юридична адреса: 98112, АР Крим, м. Феодосія, вул. Гарнаєва, буд.85) зареєстровано Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим 24 вересня 1993 року, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №568/2 (а.с.6, 9-10), дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (номер запису про державну реєстрацію 11451050001000897 - а.с.5).
Судом встановлено, що ДП «Науково-дослідний інститут аеропружних систем» зареєстрований як платник в Управлінні ПФУ в м. Феодосія АР Крим, у зв'язку з чим відповідач є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.7).
Згідно з пунктами 4, 6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься відповідач, встановлений зазначеною нормою закону - один календарний місяць.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, за листопад 2008 року відповідач зобов'язався сплатити 117734грн.06коп. (а.с.25-26), за грудень 2008 року - 85314грн.31коп. (а.с.11-12), а взагалі - 203048грн.37коп.
Згідно з розрахунком суми заборгованості (а.с.4), довідки Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим від 15.06.2009 року №6063/09 (а.с.37) та карток особових рахунків відповідача за період з 01.11.2008 року по 15.06.2009 року (а.с.38-39) сума заборгованості по розрахункам за листопад-грудень 2008 року станом на зазначену дату відповідачем не сплачена.
Таким чином, на порушення пунктів 4, 6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно не сплатив заборгованість по страховим внескам за листопад 2008 року в сумі 117734грн.06коп. - до 20.12.2008 року, за грудень 2008 року в сумі 85314грн.31коп. - до 20.01.2008 року, а взагалі - 203048грн.37коп., що зазначені ним самостійно в розрахунках сум страхових внесків.
Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій.
Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини 3 статті 106 Закону протягом 10 днів з дня одержання вимоги страхувальник зобов'язаний сплатити суму недоїмки та суму штрафних санкцій.
На суму недоїмки ДП «Науково-дослідний інститут аеропружних систем» станом на 30.01.2009 року в розмірі 5259754грн.11коп. Управлінням ПФУ в м. Феодосія АРК виставлена вимога №Ю-200 від 06.02.2009 року (а.с.13), яка 10.02.2009 року була вручена відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.14). До суми недоїмки, крім іншого, включено заборгованість зі сплати страхових внесків за листопад та грудень 2008 року в загальній сумі 203048грн.37коп.
Судом встановлено, що у визначений абзацом 3 частини 3 статті 106 Закону №1058 10-денний строк відповідач суму недоїмки за сплати страхових внесків, встановлену в вимозі №Ю-200 від 06.02.2009 року, не погасив.
Таким чином, на порушення пунктів 4, 6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно - в строк до 20.12.2008 року та до 20.01.2009 року - не сплатив зазначені ним в розрахункам суму страхових внесків в повному обсязі, що підтверджується також довідкою Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим №6063/09 від 15.06.2009 року (а.с.37).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про здійснення контролю за сплатою збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове соціальне страхування» №700-XIV від 21.05.1999 року органи Пенсійного фонду України стосовно сплати та цільового використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування мають право проводити планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності.
Згідно з ч.2 п.12.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за №64/8663 (далі - Інструкція), органи Пенсійного фонду України мають право не частіше одного разу на календарний рік проводити планові, а також у випадках, передбачених законодавством, позапланові перевірки на будь-яких підприємствах, в установах і організаціях та у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок.
Відповідно до статті 2 Указу Президента про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності №817/98 від 23.07.1998 року плановою виїзною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка передбачена у плані роботи контролюючого органу і проводиться за місцезнаходженням такого суб'єкта чи за місцем розташування об'єкта власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності за письмовим рішенням керівника відповідного контролюючого органу не частіше одного разу на календарний рік у межах компетенції відповідного контролюючого органу.
Пунктом «в» статті 3 Указу Президента про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності зазначається, що позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи контролюючого органу і проводиться якщо виявлено недостовірність даних, заявлених у документах обов'язкової звітності.
Судом встановлено що 12.01.2009 року головним спеціалістом відділу контрольно-економічної роботи УПФУ в м. Феодосія АРК Дук В.В. проведено перевірку ДП "Науково-дослідний інститут аеропружних систем" з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за період з 20.10.2007 року по 22.12.2008 року та достовірності відомостей, наданих до системи персоніфікованого обліку відомостей з 01.01.2007 р. по 31.12.2007 р.
За результатами перевірки складено Акт №3 від 12.01.2009 року. Зазначений Акт був підписаний відповідачем без заперечень.
Відповідно до результатів проведеної перевірки ДП "Науково-дослідний інститут аеропружних систем" виявлено недостовірність відомостей, наданих до системи персоніфікованого обліку відомостей за 2007 рік, яка виразилась в розбіжностях в фонді оплати праці і страховим внескам в відомостях по 6 застрахованим особам (а.с.27-34).
Один екземпляр акту перевірки вручено посадовій особі відповідача 12.01.2009 року.
Як зазначалося раніше, згідно з пп.6 частини 2 статті 17 Закону №1058-IV страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до частини 3 статті 20 Закону №1058-IV територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону №1058-IV, п.5.1.6. Інструкції перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до частини 1 статті 21 Закону №1058-ІV органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік страхових внесків.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року №7-6 затверджено Порядок формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 року №1000/9599 (далі - Порядок).
Цей Порядок, відповідно до п.1.1 Порядку, у відповідності до Закону №1058-ІV врегулював правила формування та надання до органів Пенсійного фонду відомостей про застрахованих осіб, які використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Пунктом 1.3. Прядку передбачено обов'язок страхувальників один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подавати до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Судом встановлено, що за актом перевірки №3 від 12.01.2009 року ДП "Науково-дослідний інститут аеропружних систем" виявлено недостовірність відомостей, наданих до системи персоніфікованого обліку відомостей за 2007 рік (яка виразилась в розбіжностях в фонді оплати праці і страхових внесків у відомостях по 6 застрахованим особам між даними в СПУС та відомостями про нарахування та виплату заробітної плати і страхових внесків).
Відповідно до п.5 ч.9.статті 106 Закону №1058-IV та п.1.5 Порядку за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою, або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - 20 відсотків зазначених сум та не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що Управління ПФУ в м. Феодосія АРК рішенням №76 від 30.01.2009 року про застосування фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності (а.с.35) до ДП "Науково-дослідний інститут аеропружних систем" застосовані фінансові санкції у розмірі 170грн.00коп.
Зазначене рішення було вручено уповноваженій особі відповідача 30.01.2009 року, що підтверджується підписом на рішенні.
Розрахунок фінансових санкцій здійснений у мінімальному розмірі за рік, у якому виявлено порушення (а.с.36).
Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 170грн.00коп., розрахунок їх здійснено вірно.
Виходячи з зазначеного, суд прийшов до висновку про правомірність задоволення позовних вимог частині стягнення зазначених сум.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991 року виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Відповідно із вимогами статті 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” №1977-XII від 13.12.1991 року держава встановлює для наукових працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність, наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Відповідно до абзацу 2 пункту 13 прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України “Про наукову та науково-технічну діяльність” та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України “Про наукову та науково-технічну діяльність”.
Аналогічне правило передбачене також статтею 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", відповідно до якої різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, визначається Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року.
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку зазначено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів. Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.
Відповідно до пункту 5 Порядку зазначено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення встановленого зразка.
Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосії АР Крим відповідно до вимог Порядку №372 надіслано відповідачу повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про науково - технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на 2009 рік (з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року), що підтверджується повідомленням від 08.01.2009 року (а.с.16).
Судом встановлено, що відповідно до повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про науково - технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на 2009 рік (з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року) відповідач зобов'язаний відшкодовувати УПФУ в м. Феодосії АРК щомісячно 313грн.89коп. різниці між сумою пенсії, призначеної 2-м особам.
Судом встановлено, що дане повідомлення було отримане відповідачем 16.01.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.17).
Відповідно до частини 2 пункту 5 Порядку підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Таким чином, відповідач повинен відшкодувати понесені позивачем витрати на виплату наукових пенсій за січень 2009 року у розмірі 313грн.89коп., за лютий 2009 року у розмірі 313грн.89коп., що також підтверджується розрахунком позовних вимог та доданою до справи карткою особового рахунку ДП "Науково-дослідний інститут аеропружних систем" по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам державних не бюджетних установ та організацій (а.с.40).
Відповідно до п. 8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Судом встановлено, що згідно з розрахунком недоїмки, карткою особового рахунку суми заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату різниці між сумою пенсії, призначеної за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, за січень, лютий 2009 року складає 627грн.78коп., тому позовні вимоги про стягнення зазначеної суми з відповідача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Приймаючи до уваги, що у матеріалах справи відсутні відомості про погашення відповідачем заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, заборгованості по штрафним санкціям, заборгованості по відшкодуванню витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, та про оскарження вимоги про сплату боргу та рішення позивача, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі в сумі 203846грн.15коп. (203048,37+170,00+627,78).
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", п.5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за №64/8663, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому відповідно до частини 15 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Крім того, згідно із частиною 12 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов'язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов'язкових платежів.
Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в м. Феодосії АР Крим є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Судом 16 червня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови, у повному обсязі постанову складено 22 червня 2009 року.
Керуючись ст.ст.160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства «Науково-дослідний інститут аеропружних систем» (код ЄДРПОУ 16502169, юридична адреса: 98112, АР Крим, м. Феодосія, вул. Гарнаєва, буд.85) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим заборгованість зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, заборгованість по фінансовим санкціям та заборгованість по відшкодуванню витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, в загальній сумі 203846 (двісті три тисячі вісімсот сорок шість) гривень 15 копійок, в тому числі: на р/р 2560970448612 в КРУ ВАТ "Держощадбанк" МФО 324805 ЗКПО 22300286 заборгованість зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 189888 (сто вісімдесят дев'ять тисяч вісімсот вісімдесят вісім) гривень 93 копійки, заборгованість по фінансовим санкціям в сумі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок; на р/р 2560970548613 в КРУ ВАТ "Держощадбанк" МФО 324805 ЗКПО 22300286 заборгованість зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 13159 (тринадцять тисяч сто п'ятдесят дев'ять) гривень 44 копійки; на р/р 25600010048601 в КРУ ВАТ "Держощадбанк" МФО 324805 ЗКПО 22300286 заборгованість по відшкодуванню витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, в сумі 627 (шістсот двадцять сім) гривень 78 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.