18 серпня 2015 р. Справа №470вр-15/2а-1977/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Голобутовського Р. З.
при секретарі судового засідання - Вербному Д. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі за адміністративним позовом прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платника податків у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Публічного акціонерного товариства “Дніпровський машинобудівний завод” про стягнення податкового боргу, -
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2010 р. адміністративний позов прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську до відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод"про стягнення заборгованості задоволено. Стягнуто з відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" заборгованість по земельному податку в розмірі 2385026,47 грн. до місцевого бюджету на поточний рахунок №33218811700002, код ЄДРПОУ 23928791, МФО 805012, отримувач ГУДКУ у Дніпропетровській області, код бюджетної класіфікації НОМЕР_1 " земельний податок з юридичних осіб".
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.08.2011 р. прийнято відмову відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" від апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2010 р., апеляційне провадження по розгляду апеляційної скарги у справі закрито.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.10.2011 р. відстрочено виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2010р. по справі № 2а-1977/10/0470 до 30.06.2013р. із відображенням відстрочки суми боргу в особовому рахунку платника податків. Встановлено порядок виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2010р. по справі № 2а-1977/10/0470 відповідно до якого ПАТ ДМЗ має сплатити заборгованість зі сплати земельного податку рівними частинами у період з 30 червня 2013р. по 30 червня 2015р. шляхом здійснення щомісячних платежів.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.07.2013 р. відстрочено до 01.07.2015р. виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2010р. по справі № 2а-1977/10/0470 із відображенням відстрочки суми боргу в особовому рахунку платника податків. Встановлено порядок виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2010р. по справі № 2а-1977/10/0470 відповідно до якого ПАТ "ДМЗ" має сплатити заборгованість зі сплати земельного податку рівними частинами у період з 01.07.2015р. по 30.06.2017р. шляхом здійснення щомісячних платежів.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2013 р. ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.07.2013 р. скасовано в частині встановлення порядку виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.05.2010р. по справі № 2а-1977/10/0470 відповідно до якого ПАТ "ДМЗ" має сплатити заборгованість зі сплати земельного податку рівними частинами у період з 01.07.2015р. по 30.06.2017р. шляхом здійснення щомісячних платежів та в цій частині у задоволенні клопотання відмовлено. В іншій частині ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.07.2013 р. залишено без змін.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.06.2015 р. у задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" про зміну порядку виконання судового рішення по адміністративній справі № 2а-1977/10/0470 відмовлено.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.07.2015 р. у задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства “Дніпровський машинобудівний завод” про розстрочення виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 травня 2010 року по справі №2а-1977/10/0470 відмовлено.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.07.2015 р. розстрочено виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 травня 2010 року по справі №2а-1977/10/0470 щодо сплати земельного податку в сумі 2385026,47 грн. шляхом здійснення сплати платником податків рівними частинами по 66250,74 грн. у період з 01.07.2015 року по 30.06.2018 року щомісячно із відображенням розстрочки в особовому рахунку платника податку. В задоволенні зміни порядку виконання судового рішення відмовлено.
05.08.2015 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області з заявою про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі за адміністративним позовом прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платника податків у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Публічного акціонерного товариства “Дніпровський машинобудівний завод” про стягнення податкового боргу.
Заява обґрунтована тим, що виконавчий лист, в якому строк пред'явлення до виконання до 18.08.2012 р., видано лише 25.10.2012 р.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у адміністративній справі № 2а-1977/10/0470 підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2. ч.1 ст. 22 Закону України “Про виконавче провадження” виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання - протягом року, якщо інше не передбачено законом.
Згідно ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження” державний виконавець відмовляє у прийнятті до провадження виконавчого документа, строк пред'явлення для примусового виконання якого закінчився. Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Частиною 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Враховуючи, що строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі № 2а-1977/10/0470 пропущений з поважних причин, зокрема виконавчий лист отримано лише 25.10.2012 р., а в ньому строк пред'явлення до виконання зазначено до 18.08.2012 р., суд приходить до висновку про необхідність поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання.
Керуючись ст. ст. 160, 165, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Заяву Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі за адміністративним позовом прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платника податків у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Публічного акціонерного товариства “Дніпровський машинобудівний завод” про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Поновити строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі № 2а-1977/10/0470.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1