Миколаївський окружний адміністративний суд 54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11
про повернення позовної заяви
23.03.2009
108/377-138/1
Cуддя Мельник О.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
представника ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 АДРЕСА_1
до Миколаївської міської ради вул. Адміральська, 20, м.Миколаїв, Миколаївська область, 54027
про скасування рішення № 13/73 від 04.07.07 р.
Представник ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом про скасування рішення Миколаївської міської ради від 04.07.2007 року № 13/73 в частині надання у спільну сумісну власність земельної ділянки площею 997 кв.м. поАДРЕСА_2 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, та ОСОБА_7 для обслуговування житлового будинку та господарських споруд.
Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районні та обласні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст. Миколаївська міська рада, яка є відповідачем за позовом, відповідно до ст. 5 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.1997р. №280/97-ВР відноситься до системи органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частина 2 статті 18 КАС України передбачає, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Таким чином, дана справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в місцевому загальному суді, як в адміністративному.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог підсудності, постановляє ухвалу про повернення позовної заяви позивачеві.
Враховуючи предметну підсудність адміністративних справ, позивач не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду, як адміністративного, у відповідності до п.1 ч.1 ст.18 КАС України.
Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Мельник О.М. , -
1. Позовну заяву повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу негайно.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Суддя О.М. Мельник