Справа № 308/8198/14-п
Провадження № 3/308/3380/14
18 липня 2014 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Сарай А.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення вчинене
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянином України, мешканцем м. Ужгород, вул. Бородіна, 14/207, передбачене ст. 188-28 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1, будучи головним спеціалістом відділу технагляду департаменту міського господарства Ужгородської міської ради, допустив невиконання вимоги Державної автомобільної інспекції № 16 від 03.06.2014 р. щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та не вжиття заходів по усуненню порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, чим порушив Закон України «Про дорожній рух» та Закон України «Про міліцію».
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину не визнав. Пояснив, що працює на посаді головного спеціаліста відділу технагляду за капітальним ремонтом доріг та благоустроєм управління житлово-комунального господарства департаменту міського господарства Ужгородської міської ради. З 16.05. по 02.06.2014 р. він перебував у відпустці. З яких підстав відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 188-28 КУпАП щодо невиконання вимоги Державної автомобільної інспекції № 16 від 03.06.2014 р. йому не відомо, оскільки на нього не покладені відповідні обов'язки згідно до його посадової інструкції.
Вважаю, що провадження в даній справі слід закрити виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 188-28 КУпАП України передбачено, що адміністративна відповідальність настає за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху, щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
03.06.2014 р. начальником ВДАІ з обслуговування м. Ужгород УМВС України в Закарпатській області було винесено вимогу т.в.о. директора департаменту міського господарства Ужгородської міської ради ОСОБА_2 щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та вжиття заходів по усуненню порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху. Однак даний протокол складено на головного спеціаліста відділу технагляду за капітальним ремонтом доріг та благоустроєм управління житлово-комунального господарства департаменту міського господарства Ужгородської міської ради ОСОБА_1 за невиконання цієї вимоги. Причин складання протоколу про адміністративне правопорушення на особу, якої вимога не стосувалася, особою яка його склала не названо.
За таких обставин, приходжу до висновку, що провадження в даній справі слід закрити, так як у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.
Тому, керуючись ст.ст. 247 п. 1, 251, 252, 283 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 188-28 КУпАП закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено протест прокурора до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3