Справа № 127/1-222/06
Провадження № 1-в/127/581/15
"06" липня 2015 р.м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці подання начальника Вінницького МВ УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_4 про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вінниці, громадянина України, українця, з середньою освітою, проживаючого: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
13.12.2001 року Ленінським районним судом м. Вінниці за ч.1 ст. 185 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 500 гривень;
14.12.2001 року за ч.1 ст. 185 КК України Замостянським районним судом м.Вінниці за ч.1 ст. 185 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 510 гривень;
10.06.2005 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ч.2 ст. 186 КК України на 5 років позбавлення волі; на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки;
15.06.2006 року Ленінським районним судом м. Вінниці за ч.2 ст. 185, ч.1 ст. 187, ст. 71 КК України на 6 років позбавлення волі,-
До Вінницького міського суду Вінницької області 06.07.2015 року з поданням про продовження адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 звернувся начальник Вінницького МВ УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_4 . Подання мотивоване тим, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 за місцем проживання характеризується негативно, порушує громадський порядок, притягувався до адміністративної відповідальності. Зазначене стало підставою для звернення з зазначеним поданням в якому він просить вирішити питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 та покласти на нього обмеження визначені Законом України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.
Дослідивши подання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_3 , який щодо задоволення подання заперечив, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Таким чином, обов'язковою умовою для продовження адміністративного нагляду є його попереднє встановлення судом на визначених Законом підставах.
В судовому засіданні встановлено, що відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд судом не встановлювався, що свідчить про неможливість його продовження судом, а відповідно і необґрунтованість подання.
Посилання особи, що склала подання на зазначене як на описку, оскільки працівники міліції вважають за необхідне встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , а не продовжити його, суд не приймає до уваги, оскільки вказане грубо порушує права ОСОБА_3 та позбавляє його права на захист.
Зазначене свідчить про відсутність, визначених Законом України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, правових підстав для задоволення подання, що зумовлює прийняття судом рішення про відмову в задоволенні подання.
Керуючись Законом України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд,-
В задоволенні подання начальника Вінницького МВ УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_4 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти діб з моменту її повідомлення піднаглядному.
Суддя: