Ухвала від 03.08.2015 по справі 826/15300/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 серпня 2015 року м. Київ № 826/15300/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І., ознайомившись з позовною заявою

за позовом ОСОБА_5 ОСОБА_3

до Київської міської ради

про визнання незаконним та недійсним рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулись до суду з позовом до Київської міської ради про визнання незаконним та недійсним рішення Київської міської ради від 02.12.2010 № 284/5096 "Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва" та скасування п. 1 та п. 3 вказаного рішення Київської міської ради.

Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Судом встановлено, що позивачами в порушення п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позові не зазначеного правового обґрунтування позовних вимог, позовні вимоги не конкретизовано, а саме: не вказано в чому саме полягає незаконність оскаржуваного рішення, яким чином та які саме права позивачів порушені.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VІ.

Так, відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачами не надано документу про сплату судового збору в порядку та розмірі, передбачених Законом України "Про судовий збір" та не подано клопотання про звільнення від сплати судового збору із обґрунтуванням підстав такого звільнення

Також, позивачами в порушення норм ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позову не додано копії позовної заяви та доданих документів для відповідача.

Крім того, позивачами не надано правового обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду з зазначенням поважності причин такого пропуску, оскільки як вбачається з позовних матеріалів позивачами оскаржується рішення Київської міської ради від 2010 року, а до суду позивачі звернулись 30.07.2015 року, тобто з пропуском строку передбаченого статтею 99 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_3, ОСОБА_4 без руху з наданням часу до 14.08.2015 для усунення недоліків позову шляхом надання суду; уточненого позову з правовим обґрунтуванням позовних вимог, конкретизації позовних вимог, документу про сплату судового збору, копії уточненого позову та доданих до позову документів для відповідача та правового обгрунтування причин пропуску строку звернення до суду.

Керуючись статтями 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_3, ОСОБА_4 без руху.

2. Встановити позивачам строк до 14 серпня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивачів, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений строк, до позовної заяви будуть застосовані наслідки визначені п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу н е було оскаржено.

Суддя В.І. Келеберда