Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
про закриття провадження у справі
04 серпня 2015 року Справа № П/811/1751/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Дегтярьової С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: ОСОБА_1, 28000, АДРЕСА_1
відповідача: Головного управління ветеринарної медицини в Кіровоградської області, 25006, м. Кіровоград, вул. Тімірязєва, 81
про визнання протиправним та скасування наказу про оголошення догани,
за участю:
секретаря судового засідання - Черної О.Ю.,
позивача: ОСОБА_1,
представників:
позивача: ОСОБА_2,
відповідача: не з'явився
ОСОБА_1 звернулась з позовом до Головного управління ветеринарної медицини в Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління ветеринарної медицини в Кіровоградської області від 07 травня 2015 року №2-с про оголошення догани.
09 червня 2015 року Кіровоградським окружним адміністративним судом було прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду в судовому засіданні (а.с.1).
Ухвалою від 16.06.2015 року провадження у справі зупинялось за клопотанням представника відповідача у зв'язку з необхідністю надання додаткового часу для зібрання та подання доказів (а.с.47).
20.07.2015 р. продовжено процесуальні строки зупинення провадження у справі за клопотанням представника відповідача у зв'язку з перебування позивача на лікарняному (а.с.76).
У судове засідання 04.08.2015 р. з'явилися позивач - ОСОБА_1 та представник позивача, ОСОБА_2 Відповідач в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду подав клопотання про продовження процесуальних строків зупинення провадження у справі у зв'язку з відсутністю представників (а.с.83).
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;
5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції, це переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.15 ч.1 ст. 3 КАС України, публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Згідно статті першої Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII, державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.
У відповідності до Закону, громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу відповідного змісту, згідно статті 17 Закону. Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається за місцем роботи. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.
З матеріалів справи судом встановлено, що посада позивача - начальника міської державної лікарні ветеринарної медицини в місті Олександрії не віднесена до категорії посад державних службовців.
Позивач в судовому засіданні повідомила суду, що присяги державного службовця вона не приймала, Закон України «Про державну службу» на неї не поширюється. Записи про прийняття присяги в особовій справі позивача, оригінал якої оглядався в судовому засіданні, відсутні.
Адвокат позивача проти закриття провадження у справі не заперечував.
Оскільки предметом спору у даній справі є визнання протиправним та скасування наказу про оголошення догани в трудових правовідносинах, що не мають характеру публічної служби, суд вважає, що справа не підлягає розгляду в адміністративному суді.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, суд приходить до висновку, що провадження по ній підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись п. 14 ст. 3, п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд
1. Закрити провадження у справі.
2. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Роз'яснити право звернення до місцевого загального суду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду С.В. Дегтярьова