Ухвала від 03.08.2015 по справі 286/1892/15-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Невмержицький С.С.

Суддя-доповідач:ОСОБА_1

УХВАЛА

іменем України

"03" серпня 2015 р. Справа № 286/1892/15-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Франовської К.С.

суддів: Бондарчука І.Ф.

ОСОБА_2,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "15" червня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2015 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просила зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (далі -УПСЗН ) виплатити їй компенсацію вартості зданого житлового будинку №60 по вул.Приозерній в с.Красносілка Овруцького району Житомирської області в сумі 103526 грн.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 15 червня 2015 року ОСОБА_3 відмовлено у задоволенні позову про зобов'язання відповідача виплатити їй компенсацію вартості зданого житлового будинку.

Не погоджуючись з даною постановою, позивач подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Оскільки особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце судового засідання, апеляційний суд у відповідності до п. 2 ч.1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає можливим здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи із наступного.

Судом встановлено, що позивач володіла на праві власності домоволодінням №60 по вул.Приозерній в с.Красносілка Овруцького району Житомирської області, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони радіоактивного забруднення. Дане домоволодіння ОСОБА_3 здала на баланс Бондарівської сільської ради.

З квітня 2007 року позивач перебуває у черзі для отримання грошової компенсації за здане відповідно до ст. 35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" домоволодіння за реєстраційним номером73 в сумі 103526,00 грн.. Вказані обставини досліджені та підтверджуються копією постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 28 квітня 2007 року по справі № 2-а-320/07, копією постанови цього ж суду від 28 лютого 2011 року у справі №2а-1263/11, копією постанови про відкриття виконавчого провадження №ВП 25427685.

Як вбачається з повідомлення начальника УПСЗН від 21 травня 2015 року № 07-05/6063 станом на 21.05.2015 року номер черги ОСОБА_3 73 (з врахуванням 26 громадян, яких було поновлено в черзі згідно рішення суду для отримання компенсації (індексації) в повному обсязі). ОСОБА_3 цим листом повідомлено, що перерахунок компенсації за втрачене майно буде здійснено відповідачем на особистий рахунок позивача у порядку черги при надходженні коштів на ці цілі.

Відповідно до пункту 1 статті 35 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" компенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням відповідно до статті 4 цього Закону майно включає грошову компенсацію у повному розмірі вартості жилих, дачних, садових будинків, гаражів, господарських будівель та споруд, яка здійснюється за цінами, встановленими на момент припинення права власності. Компенсація надається один раз.

Постановою Кабінету Міністрів України №1243 від 18.11.2009 року затверджений Порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території (далі-Порядок).

Відповідно до вказаного Порядку компенсація виплачується громадянам у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території та здачі будинку на баланс відповідної ради. Сума компенсації перераховується на особистий рахунок переселенця або спадкоємця, відкритий ним у будь-якому банку України, у порядку черговості з врахуванням дати реєстрації заяви щодо отримання компенсації в обліковому журналі.

Таким чином, компенсація за втрачене майно має бути виплачена позивачу ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації шляхом перерахунку на його особистий рахунок у порядку черговості ( станом на 01.10.2013 року його номер черги 74), як це і передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2009 року за №1243 "Про затвердження Порядку виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території."

Жодним нормативним документом не визначений термін та інший порядок, в який повинна бути виплачена компенсація за втрачене майно.

Рівень фінансового забезпечення соціальних гарантій щодо виплати компенсації громадянам за втрачене майно, у зв'язку з їх відселенням або переселенням з забруднених територій, визначених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", є недостатнім.

У результаті чого не забезпечується своєчасна виплата компенсації за втрачене майно, що, в свою чергу, призводить до додаткових видатків з бюджету у зв'язку із зростанням його вартості.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до переконання про безпідставність апеляційної скарги позивача та відсутність доказів в обґрунтування підстав скасування рішення суду першої інстанції.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "15" червня 2015 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя К.С. Франовська

судді: І.Ф.Бондарчук

ОСОБА_2

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 с.Слобода Шоломківська,Овруцький район, Житомирська область,11151

3- відповідачу/відповідачам: ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул. Леніна, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11100

4-третій особі: - ,