ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
03 серпня 2015 року місто Київ №826/15311/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом
Державного агентства рибного господарства України
до
державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві
про
визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування акту від 24.02.2015 №000326-2/26-59-17-05/37472282, скасування рішень від 10.06.2015 №0021311706, №0021301706, №0021321706, №0021371706, вимог від 09.06.2015 №Ю-0021151706, №Ю-0021141706, №Ю-0021161706, №Ю-0021171706,
Державне агентство рибного господарства України звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування акту від 24.02.2015 №000326-2/26-59-17-05/37472282, скасування рішень від 10.06.2015 №0021311706, №0021301706, №0021321706, №0021371706, вимог від 09.06.2015 №Ю-0021151706, №Ю-0021141706, №Ю-0021161706, №Ю-0021171706.
Ознайомившись зі позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 10 відсотків від ставки, що становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем згідно квитанції від 27.07.2015 №133 сплачено судовий збір у розмірі 73,08 грн. як за подання позовної заяви немайнового характеру.
Разом з тим, позивачем не враховано, що його позовна заява містить дві вимоги:
Майнову: про визнання протиправними та скасування рішень від 10.06.2015 №0021311706, №0021301706, №0021321706, №0021371706, вимог від 09.06.2015 №Ю-0021151706, №Ю-0021141706, №Ю-0021161706, №Ю-0021171706;
Немайнову: визнання протиправними дій державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Враховуючи викладене позивачеві необхідно усунути вказаний недолік позову і сплатити судовий збір відповідно до приписів Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу.
Проте позивачем не зазначено, які саме дії державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві необхідно визнати протиправними.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Позивачем не обґрунтовано з урахуванням практики Вищого адміністративного суду України, висловленої в інформаційному листі від 30.11.2009 №1619/10/13-09 своєї позиції, що оскаржуваний акт від 24.02.2015 №000326-2/26-59-17-05/37472282 є рішенням суб'єкта владних повноважень, а спори з приводу його правомірності належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву без руху .
2. Встановити позивачу строк до 14 серпня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.