ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
19 грудня 2011 року № 2а-18731/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції м.Києва
про визнання незаконною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 22.11.2011р. №29972641,
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до Державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції м.Києва про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 про відкриття виконавчого провадження № 29972641 від 22 листопада 2011 року. Разом з цим просить зупинити проведення виконавчих дій по виконанню виконавчого провадження № 29972641 від 22 листопада 2011 року до ухвалення судом рішення по справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Як вбачається з викладених з адміністративного позову, ОСОБА_1 зазначає, що "22 листопада 2001 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 винесено постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 про відкриття виконавчого провадження".
При цьому, позивач оскаржує постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 про відкриття виконавчого провадження № 29972641 від 22 листопада 2011 року.
Так, позивачу необхідно надати письмове пояснення щодо викладеного, оскільки вищенаведене свідчить про наявність суперечностей щодо обставин, викладених у позовній заяві та заявлених позивачем позовних вимог.
Відповідно до п.5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Згідно частини 1 статті 31 Закону України "Про виконавче провадження" копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження та надіслати адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Як вбачається з наданої позовної заяви, позивач стверджує, що дізнався про оскаржуване ним рішення 09 грудня 2011 року, однак, ОСОБА_1 не надано на підтвердження викладеного доказів, що підтверджують вказане (таким доказом може бути конверт, що свідчить про отримання позивачем копію постанови у вказану дату або копію постанови про відкриття виконавчого провадження № 29972641 з підписом позивача, що підтверджує її отримання саме у вказану позивачем дату).
З урахуванням статті статті 12 Закону України "Про виконавче провадження" сторони виконавчого провадження мають право, зокрема ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії.
Так, позивачу необхідно надати належні докази на підтвердження того, що дійсно позивач дізналася про існування оскаржуваного нею рішення 09 грудня 2011 року, як зазначено ОСОБА_1".
Згідно з ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України (із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 07.07.2010р. № 2453-VI) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 181 встановлено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Відповідно до ч.ч.1 та 2 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно п.5 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві у разі необхідності зазначається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Зазначена правова норма зобов'язує осіб, які звертаються до суду з адміністративним позовом після закінчення встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку, заявляти клопотання про його поновлення.
Слід зазначити, що за відсутності вищевказаної інформації та доказів на її підтвердження суд позбавлений можливості, з огляду на приписи п.5 ч.1 ст.107 КАС України, з'ясувати чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Разом з цим, позивачем було заявлена вимога про зупинення проведення виконавчих дій по виконанню виконавчого провадження № 29972641 від 22 листопада 2011 року до ухвалення судом рішення по справі.
З урахуванням вищевикладеного слід зазначити, що в силу положень ст.37 Закону України "Про виконавче провадження" підлягає обов'язковому зупиненню виконавче провадження, зокрема, у разі прийняття судом до розгляду скарги на постанову органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення;
Враховуючи усе вищевикладене, суддя приходить до висновку, що позовну заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані вище недоліки повинні бути усунені в строк до 06 січня 2012 року шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1, каб. №11 вищезазначених документів.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва-
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу до 06 січня 2012 року строк для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду в порядку, передбаченому ст.185-187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок