Справа № 2-а-3791/11
15 червня 2011 року
суддя Святошинського районного суду м. Києва Морозов М.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про зобов'язання проведення перерахунку пенсії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва про визнання дій неправомірними в частині відмови в перерахунку йому пенсії у відповідності зі ст.ст. 50, 54, 67, 71 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”; зобов'язання провести перерахунок його пенсії, починаючи з 1.01.2010 р. і до дати набрання сили постановою суду у відповідності до вимог ст.ст. 50, п.4 54, 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, із розрахунку 8 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, а також додаткової пенсії у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.
При цьому посилається на те, що він перебуває на обліку в Управлінні ПФУ у Святошинському р-ні м. Києва, є інвалідом 2-ї групи як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, категорія 1, згідно з Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Йому повинні були робити перерахунок державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, й здійснити виплату відповідно до вказаного закону, але недоплачували. Статтями 50, 54 даного Закону передбачено, що розміри пенсій для інвалідів, віднесених до категорій 1, 2, 3, 4, щодо яких встановлено причинний зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по 2-й групі інвалідності 8 мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсія за шкоду, заподіяна здоров'ю особам, які є інвалідами 2-ї групи, віднесеними до категорії 1, призначається в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком. У відповідності з Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”він звернувся до відповідача 4.05.2011 р. з відповідною заявою з проханням перерахувати та виплатити йому державну та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на рівні, не нижчому за мінімальний розмір пенсії, але отримав відмову листом від 6.05.2011 р., і діями відповідача порушуються його права, а позиція відповідача не ґрунтується на законі.
Суддя, вивчивши адміністративний позов, заперечення на позов відповідача, матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1, що стосуються періоду з 1.01.2010 р. по 13.05.2011 р. підлягають залишенню без розгляду відповідно до ст.ст. 99, 100 КАС України, оскільки адміністративний позов у цій частині вимог поданий після закінчення строків, установлених законом по даній категорії справ.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом,-продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
ОСОБА_1 звернувся до Святошинського райсуду м. Києва з адміністративним позовом 13.05.2011 р.
Поважних причин пропуску звернення з адміністративним позовом до суду не вбачається, законних підстав для поновлення строку звернення з позовом до суду не вбачається, ніщо не заважало позивачу по справі звернутися з даним позовом до суду, починаючи з 1.01.2010 р., якщо він вважав свої пенсійні права порушеними.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суддя
Залишити без розгляду позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання дій неправомірними в частині відмови в перерахунку йому пенсії у відповідності зі ст.ст. 50, 54, 67, 71 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”станом на 13 .11.2010 р.; зобов'язання провести перерахунок його пенсії, починаючи з 1.01.2010 р. і до 13.11.2010 р. у відповідності до вимог ст.ст. 50, п.4 54, 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, із розрахунку 8 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, а також додаткової пенсії у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.
Ухвала може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя