Справа № 2-а-3644/11
14 червня 2011 року
суддя Святошинського районного суду м. Києва Морозов М.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання неправомірними дії по відмові у перерахунку пенсії, зобов'язання здійснити перерахунок та нарахування пенсії у відповідності до вимог ст.ст. 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва про визнання протиправними дії щодо нарахування та виплати йому державної пенсії по інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з участю у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком; зобов'язання провести з 22.05.2008 р. перерахунок і виплату щомісячної пенсії (державної та додаткової) у розмірах, передбачених ст.ст. 50, 54, з врахуванням ст. 67 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслоідок Чорнобильської катастрофи”, державної пенсії-виходячи з 8 мінімальних пенсій за віком, розрахованої відповідно встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, та додаткової пенсії, виходячи з 75 % мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно встановленого законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом; зобов'язання призначити , нараховувати та виплачувати йому, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, 11 групи інвалідності, основну пенсію у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду, за подіяну здоров'ю, у розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком у відповідності до ст. ст. 50, 54 з врахуванням ст. 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, із застосуванням мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого ч.1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
При цьому посилається на те, що він перебуває на обліку в Управлінні ПФУ у Святошинському р-ні м. Києва, де отримує пенсію по інвалідності 2-ї групи як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, категорія 1, згідно з Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Йому пенсійний орган повинен був зробити перерахунок державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, й здійснити виплату відповідно до вказаного закону, але цього не зробив. Статтями 50, 54 даного Закону передбачено, що розміри пенсій для інвалідів, віднесених до категорій 1, 2, 3, 4, щодо яких встановлено причинний зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по 2-й групі інвалідності 8 мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсія за шкоду, заподіяна здоров'ю особам, які є інвалідами 2-ї групи, віднесеним до категорії 1, призначається в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком. У відповідності з Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”він звернувся до відповідача 18.04.2011 р. з відповідною заявою з проханням перерахувати та виплатити йому державну та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на рівні, не нижчому за мінімальний розмір пенсії, але отримав відмову листом від 18.04.2011 р., і діями відповідача порушуються його права, а позиція відповідача не ґрунтується на законі.
Суддя, вивчивши адміністративний позов, матеріали справи, заперечення на позов відповідача по справі, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському р-ні м. Києва про визнання протиправними дії щодо нарахування та виплати йому державної пенсії по інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з участю у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком станом на 4.11.2010 р.; зобов'язання провести з 22.05.2008 р. по 4.11.2010 р. перерахунок і виплату щомісячної пенсії (державної та додаткової) у розмірах, передбачених ст.ст. 50, 54, з врахуванням ч.3 ст. 67 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслоідок Чорнобильської катастрофи”, державної пенсії-виходячи з 8 мінімальних пенсій за віком, розрахованої відповідно встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, та додаткової пенсії, виходячи з 75 % мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно встановленого законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом підлягають залишенню без розгляду відповідно до ст.ст. 99, 100 КАС України, оскільки адміністративний позов у цій частині вимог поданий після закінчення строків, установлених законом по даній категорії справ.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ст. 102 КАС України попущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом,-продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
ОСОБА_1 звернувся до Святошинського райсуду м. Києва з адміністративним позовом 4.05.2011 р., просить поновити процесуальний строк звернення з позовом до суду, вважаючи його пропущеним з поважним причин.
Але законних підстав для поновлення строку звернення з позовом до суду не вбачається, ніщо не заважало позивачу по справі звернутися з даним позовом до суду у строк, вказаний у позові, поважних причин пропуску процесуальних строків звернення з адміністративним позовом до суду не існує.
Суддя враховує також позицію відповідача по справі, який в запереченнях на позов від 1.06.2011 р. посилається на застосування до спірних правовідносин ст.ст. 99, 100 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суддя
Залишити без розгляду позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання протиправними дії щодо нарахування та виплати йому державної пенсії по інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з участю у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком станом на 4.11.2010 р.; зобов'язання провести з 22.05.2008 р. по 4.11.2010 р. перерахунок і виплату щомісячної пенсії (державної та додаткової) у розмірах, передбачених ст.ст. 50, 54, з врахуванням ст. 67 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслоідок Чорнобильської катастрофи”, державної пенсії-виходячи з 8 мінімальних пенсій за віком, розрахованої відповідно встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, та додаткової пенсії, виходячи з 75 % мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно встановленого законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Ухвала може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя