Постанова від 29.07.2009 по справі 4933/08/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2009 р. справа № 4933/08/0570

час прийняття постанови: 12.15 годин

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Могильницького М.С.

при секретарі Фенделєвій В.Є.

за участю представника позивача Троніц М.І.

представника відповідача не з'явився

розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про зобов'язання виконати не вчинені дії, зазначені в п. 1 листа-вимоги Селидівського міжрайонного КРВ від 13 квітня 2007 року № 15/572, а саме: відшкодувати суму зайво виділеної субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію,

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулось до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Управління соціальної сфери» про зобов'язання виконати не вчинені дії, зазначені в п. 1 листа-вимоги Селидівського міжрайонного КРВ від 13 квітня 2007 року № 15/572, а саме: відшкодувати суму зайво виділеної субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію.

Ухвалою суду від 10 жовтня 2008 року відповідача - Державне підприємство «Управління соціальної сфери», замінено належним відповідачем - Державним підприємством «Добропіллявугілля».

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на той факт, що Селидівським міжрайонним КРВ проведено ревізію використання 2006 році коштів субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію у Державному підприємстві «Управління соціальної сфери» за період з 01.01.2006 року по 31.01.2007 року. За наслідками ревізії складено акт від 23.03.2007 року. Ревізією було встановлено зайве виділення у вересні 2006 року коштів субвенції у сумі 1 074 477.55 грн. з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію, внаслідок завищення суми заборгованості Добропільському району електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго» на електроенергію станом на розрахункову дату (01.01.2005р.). 13.04.2007 року на адресу позивачем було направлено вимогу відповідачеві про усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів на підставі п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», а також п. 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженою постановою КМУ від 20.04.2006 року № 550. Відповідачем не було забезпечено повне виконання даних вимог.

Тому просить суд зобов'язати відповідача виконати не вчинені дії, зазначені в . 1 листа-вимоги Селидівського міжрайонного КРВ від 13.04.2007 року № 15/572, а саме: відшкодувати суми зайво виділеної субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію.

Відповідач надав суду заперечення проти позову, в яких зазначив, що згідно з п. 8 «Порядку …» для проведення розрахунків за використану електроенергію в 2005 році на розгляд міської постійно діючої комісії, створеної за вимогами постанови КМУ № 664 від 29.07.2005 року, ДП «Управління соціальної сфери» були надані документи (копія договору № 2 від 25.01.2005року з ВАТ «Донецькобленерго», зведений реєстр, акти звірки), що були погоджені, підписані та скріплені печаткою. Після цього даний пакет документів був наданий в обласну комісію і тільки після цього були здійснені сплати через відділення казначейства м. Добропіллі. За результатами були здійснені та відображені в обліку бухгалтерські записи. При цьому кредитор - ВАТ «Донецьобленерго» також зазначену оплату відобразив відповідними бухгалтерськими записами та зменшив заборгованість за використану електроенергію в 2005 році на суму 1 074 477.55 грн. Сума в розмірі 21 259 182.33 грн. була визнана валовим доходом по факту зарахування на розрахунковий рахунок грошових коштів, що і було відображено в декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2006 року, що відповідає вимогам Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». Повернення субвенції з Державного бюджету в сумі 4 539 920.00 грн. відбулось 09.10.2006 року. Даний період не відноситься до звітного періоду 9 місяців 2006 року. В жовтні 2006 року було отримано субвенцій з Державного бюджету в сумі 9 335 734.00 грн., але визнано доходом в бухгалтерському та податковому обліку - 4 795 814.00 грн., тобто за вирахуванням зробленого в даному звітному періоді повернення на суму 4 539 220.00 грн. Тому просить провадження по даній справі припинити.

Представник позивача під час судового розгляду справи позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просив задовольнити позовні вимоги.

Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києва і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області діє на підставі Положення про Контрольно-ревізійне управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України № 111 від 9 січня 2001 року.

Згідно наказу Міністерства паливної промисловості України від 11.10.2007 року № 433 проведена реорганізація Державного підприємства «Управління соціальної сфери» шляхом приєднання до Державного підприємства «Добропіллявугілля», який є правонаступником прав та обов'язків Державного підприємства «Управління соціальної сфери». Передавальний баланс станом на 1 січня 2008 року про передачу майна Державного підприємства «Управління соціальної сфери» до Державного підприємства «Добропіллявугілля», затверджений першим заступником Міністра вугільної промисловості України 26 лютого 2008 року.

«Управління соціальної сфери» є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Добропіллявугілля», включено до ЄДРПОУ та має ідентифікаційний код 34093124, перебуває на обліку як платник податків в Добропільській ОДПІ з 07.11.2006 року за № 747.

З 19 лютого 2007 року по 16 березня 2007 року Селидівським міжрайонним контрольно-ревізійним відділом, що є структурним підрозділом КРУ в Донецькій області, проводилась ревізія використання у 2006 році коштів субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію у Державному підприємстві «Управління соціальної сфери» за період з 2006 року по звітний період 2007 року, результати якої викладені в акті від 23.03.2007 року № 32-0/7.

Ревізією було виявлено операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрати 2140.02 тис. грн.:

- в сумі 1-74.48 тис. грн. встановлено зайве виділення у вересні 2006 року коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію, внаслідок завищення розрахунку суми заборгованості Добропільським РЕМ ВАТ «Донецькобленерго»и за електроенергію станом на розрахункову дату (01.01.2005р.);

- у сумі 1065.54 грн. зайве виділення у листопаді 2006 року коштів субвенції для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію на погашення розрахованої у завищеному розмірі суми заборгованості з податку на прибуток за 9 місяців 2006 року, яка виникла в наслідок виконання ст. 116 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік».

На підставі проведеної ревізії позивачем прийнято вимогу від 13.04.2007 року № 15/572 щодо усунення виявлених ревізією порушень, а саме: відшкодувати суми зайво виділеної субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17 липня 2008 року по справі № 2-а-6688/08 позовні вимоги Державного підприємства «Добропіллявугілля» до Контрольного ревізійного-управління в Донецькій області, за участю третьої особи на боці позивача - Головного фінансового управління Донецької облдержадміністрації про визнання недійсною вимоги Селидівського міжрайонного контрольно-ревізійного відділу Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 13 квітня 2007 року № 15/572, задоволені у повному обсязі.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21.04.2009 року в задоволенні заяви Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Донецького окружного адміністративного суду від 17 липня 2008 року у справі за позовом Державного підприємства «Добропіллявугілля» до КРУ в Донецькій області, третя особа: Головне фінансове управління Донецької облдержадміністрації про визнання недійсною вимоги Селидівського міжрайонного контрольно-ревізійного відділу Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 13 квітня 2007 року № 15/572, відмовлено. Апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області - залишено без розгляду.

Таким чином, відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду є преюдиційним для даної справи.

Відповідно зазначеної постанови Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області не доведено правомірність прийняття вимоги Селидівським міжрайонним контрольно-ревізійним відділом від 13 квітня 2007 року № 15/572 про відшкодування суми зайво виділеної субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію та встановлено, що висновки відповідача стосовно зайвого виділення коштів субвенції у розмірі 1 074 477.55 грн. документально ним не підтверджені.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області не підлягають задоволенню.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про зобов'язання виконати не вчинені дії, зазначені в п. 1 листа-вимоги Селидівського міжрайонного КРВ від 13 квітня 2007 року № 15/572, а саме: відшкодувати суму зайво виділеної субвенції, спрямованої з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію, відмовити.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 29 липня 2009 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений та підписаний 3 серпня 2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Могильницький М.С.