Справа № 592/8646/13-п
Провадження № 3/592/2071/13
20 серпня 2013 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Чернобай О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної фінансової інспекції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, директора Сумського обласного комунального підприємства «Фонд інвестування об'єктів соціальної сфери промисловості», проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2 б. 6/1 кв. 41
за ст. 164 - 14 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення Серія ДКРС № 18-0439/2013 від 12.08.2013 р. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 - 14 КУпАП. Протокол мотивується тим, що рішенням сесії Сумської обласної ради від 18.12.2008 на посаду директора Фонду інвестування призначено ОСОБА_1.
Відповідно до п.п. 7.3.7 Статуту Фонду інвестування затвердженого рішенням обласної ради п'ятого скликання від 23.06.2010, за результати фінансово-господарської діяльності Фонду інвестування, персональну відповідальність несе директор Фонду інвестування згідно з чинним законодавством.
Отже, з 18.12.2008 управління Фондом інвестування здійснюється директором ОСОБА_1. Слід зазначити, що 30.07.2010 вступив в дію Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VІ. згідно вимог цього Закону, з 01.04.2011 по 01.10.201 І СОКИ Фонд інвес і унання підпадало під його дію оскільки, згідно статті 2 Закону, цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень. При цьому, директором Фонду інвестування ОСОБА_1 не затверджено склад комітету з конкурсних торгів та Положення про комітет з конкурсних торгів.
В розумінні частини 10 статті 1 Закону України № 2289-VІ, із змінами, замовники - розпорядники державних коштів, які здійснюють закупівлю в порядку, визначеному цим Законом.
В свою чергу, пунктом 4 частини 1 статті 1 вказаного Закону визначено, що державні кошти - це, зокрема, кошти підприємств та їх об'єднань, а пунктом 21 частини 1 цієї ж статті передбачено, що до підприємств відносяться, зокрема, утворені в установленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування та уповноважені на отримання державних коштів, взяття за ними зобов'язань і здійснення платежів, у тому числі державні, казенні, комунальні підприємства, а також господарські товариства, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.1 Статуту затвердженого рішенням обласної ради п'ятого скликання від 23.06.2010. засновником СОКП «Фонд інвестування об'єктів соціальної сфери та промисловості» є Сумська обласна рада.
Разом з тим, 02.10.2011 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель» від 08.07.2011 № 3681 -VI, яким внесено зміни до Закону України № 2289-VІ, із змінами, зокрема, в частині розповсюдження дії вимог цього Закону на Підприємства визначені в пункті 21 частини 1 статті 1 цього Закону, а саме - згідно вимог пункту 1 частини 1 статті 2 Закону України № 2289-VІ, із змінами, цей Закон застосовується до підприємств, визначених у пункті 21 частини першої статті 1 цього Закону, у разі якщо підприємства відповідають хоча б одній з таких ознак:
1) підприємство користується податковою пільгою, передбаченою податковим, митним законодавством України. - протягом користування такою пільгою;
2) підприємство відповідно до закону звільнено від обов'язку сплачувати заборгованість перед бюджетами, за єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за зобов'язаннями перед фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування - протягом календарного року від дати такого звільнення;
3) отримує пряму або опосередковану бюджетну підтримку, в тому числі у вигляді компенсації частини витрат або відшкодування відсотків за кредитами, - протягом календарного року від дати одержання бюджетної підтримки.
Згідно листа Державної податкової служби у Сумській області від 23.04.2013 №4726/14-007, СОКП Фонд інвестування (код ЕДРПОУ 21115411) задекларувало, зокрема, у 2011 році пільги з податку на прибуток в сумі 15,5 тис. грн., разом з тим, за квітень-грудень 2011 року задекларовані операції, які звільнені від оподаткування (код пільги 14010465 « Відходи брухту чорних металів» на суму 427935,00 гривень).
Крім того, користування податковими пільгами протягом 2011 року підтверджується даними Звіту про суми податкових пільг Фонду інвестування (код ЕДРПОУ 21115411).
Загалом, період користування податковими пільгами тривав, зокрема, з 01.04.2011 по 31.12.2011 року зобов'язувало Фонд інвестування як Замовника при здійсненні закупівель продуктів нафтоперероблення рідких дотримуватися вимог Закону України № 2289-VІ, із змінами, зокрема, частини 5 статті 2 цього Закону, якою забороняється оплата замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.
Крім того, згідно абз. 2 ч. 9 ст. 78 Господарського кодексу України, в редакції Закону України здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VІ. для закупівель товарів, робіт чи послуг комунальне унітарне підприємство застосовує процедури закупівель, визначені Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VІ.
Проте, всупереч вищевикладеному у період з 01.04.2011 по 31.12.2011, фактично Фондом інвестування без застосування визначених законом процедур здійснено закупівлю паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 123951,54 грн. з них шляхом закупівлі за безготівковими розрахунками на суму 55835,60 грн., за готівковими розрахунками на суму 68115,94 гривень. Адміністративне правопорушення вчинене у Фонді інвестування в періоді 01.04.2011 по 31.12.2012 та виявлене 25.06.2013 року, матеріальна шкода не визначена.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно частини першої статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Всупереч ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що у період з 01.04.2011 по 31.12.2011, Фонд інвестування без застосування визначених законом процедур здійснив закупівлю паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 123951,54 грн. з них шляхом закупівлі за безготівковими розрахунками на суму 55835,60 грн., за готівковими розрахунками на суму 68115,94 гривень. Фонд інвестування користувався податковими пільгами в період з 01.04.2011 по 31.12.2011 року.
Однак, в цьому ж протоколі зазначено, що адміністративне правопорушення вчинене у Фонді інвестування в період з 01.04.2011 по 31.12.2012 та виявлене 25.06.2013 року.
Представник Державної фінансової інспекції в Сумській області та особа, яка притягується до адміністративної відповідальності до суду не з'явилися, тому суд позбавлений можливості безпосередньо з'ясувати наявні протиріччя у періоді вчинення адміністративного правопорушення.
Оскільки, усунути дані недоліки при розгляді справи не можливо, тому справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.164-14 ч. 1 КУпАП підлягає поверненню до Державної фінансової інспекції в Сумській області для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.278 КпАП України,
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП - повернути до Державної фінансової інспекції в Сумській області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Чернобай