Ковпаківський районний суд м.Сум
м. Суми, вул. Першотравнева, 12, 40009, (0542) 61-11-63
Справа №2-А-484/10 р.
23 березня 2010 року м. Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі головуючого судді Алфьорова А.М., при секретарі Літовченко С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інспектора ДПС роти ДПС ДАІ №3 УДАІ ГУМВС України в Зпорізькій області прапорщика міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення, -
Позивач звернувся до суду з позовом, який мотивує тим, що 03.07.2009 року рухаючись на автомобілі FORD Focus на 424 кілометрі а/д Харків - Сімферополь - Севастополь, був зупинений інспектором ДПС роти ДПС ДАІ №3 УДАІ ГУМВС України в Зпорізькій області прапорщиком міліції ОСОБА_2, який склав протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч.2 КУпАП та постанову АР №148420, якою наклав на нього штраф в розмірі 425 грн. передбачене ст. 122 ч.2 КУпАП. Вважає постанову незаконною, оскільки викладені в постанові обставини не відповідають дійсності. Так, зазначено, що він 03.07.2009 року близько 09 годин 20 хвилин на 424 кілометрі а/д Харків - Сімферополь - Севастополь керуючи автомобілем НОМЕР_1 виїжджаючи з другорядної дороги на головну не надав переваги в русі транспортному засобу, який рухався по головній дорозі. Позивач вважає, що він не вчиняв адміністративне правопорушення умисно або з необережності, тому просить суд скасувати постанову АР №148420 по справі про адміністративне правопорушення від 03 липня 2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності.
В судове засідання позивач не з'явився, але надав суду письмову заяву в якій на позовних вимогах наполягає і просить справу розглядати без його участі.
Відповідач, будучи сповіщеним про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладання розгляду справи не подав, що не перешкоджає розгляду справи без його участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення №008058 від 03.07.2009 року, вбачається, що 03.07.2009 року близько 09 годин 20 хвилин ОСОБА_1 керуючи автомобілем НОМЕР_1 на 424 кілометрі а/д Харків - Сімферополь - Севастополь виїзджаючи з другорядної дороги на головну не надав переваги в русі транспортному засобу, який рухався по головній дорозі. Однак при складанні протоколу про адміністративне правопорушення позивач свою вину не визнав, надавши письмові пояснення.
Також, судом встановлено, що відповідачем було винесено постанову серія АР №148420 від 03.07.2009 року, якою ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП та на нього накладено штраф в розмірі 425 грн. / а. с. 7/.
У статті 9 КУпАП визначено поняття про адміністративне правопорушення, а саме - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 10 КУпАП визначено поняття вчинення адміністративного правопорушення умисно, а саме - адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 71 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач в судове засідання не з'явився та не надав доказів, які підтверджують правомірність складання протоколу про адміністративне правопорушення та постанови по справі про адміністративне правопорушення вчинене позивачем 03.07.2009 року, та не спростував його доводів.
Виходячи з викладеного, беручи до уваги, що відповідачем ніяких доказів на підтвердження правомірності свого рішення не подано, суд приходить до переконання, що постанова АР №148420 по справі про адміністративне правопорушення від 03.07.2009 року підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 18, 19, 71, 159, 161, 162, 163 КАС України, ст.ст. 9, 10, 122 ч.2, 251, 247 п.1 КпАП України, суд -
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову АР №148420 інспектора ДПС роти ДПС ДАІ №3 УДАІ ГУМВС України в Зпорізькій області прапорщика міліції ОСОБА_2 по справі про адміністративне правопорушення від 03 липня 2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ст. 122 ч.2 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. - скасувати у зв'язку з відсутністю в його діях даного складу адміністративного правопорушення.
На постанову суду може бути подана заява про її апеляційне оскарження на протязі 10 днів з дня проголошення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми.
СУДДЯ: А.М. АЛФЬОРОВ