ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"26" липня 2010 р. Справа № 2a-2123/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Воліцькій Н.М.
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: прокурора Тисменицького району в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, вул. Тополина, 3,м. Івано-Франківськ,Івано-Франківська область,76492
до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_2,
вул. Хмельницького, 27, с. Підлісся, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77451
про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн., -
встановив:
Прокурор Тисменицького району в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020грн.
Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення в матеріалах справи, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, дослідивши письмові докази, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
18.05.2009 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 084797 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час експлуатації ОСОБА_2 легкового автомобіля, облаштованого як таксі ліхтарем «Фортуна». Під час перевірки встановлено таке порушення вимог законодавства, як відсутність ліцензійної картки.
28.05.2009 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 винесено постанову № 068421 на суму 510 грн. за порушення, передбачені абз.4 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року. Дана постанова направлялась відповідачу листом № 09-3-20/1973 від 28.05.2009 року та отримана особисто про, що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (рекомендоване) в матеріалах справи (а.с. 7).
06.08.2009 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 130406 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час експлуатації ОСОБА_2 легкового автомобіля, облаштованого як таксі ліхтарем таксі «15-65». Під час перевірки встановлено таке порушення вимог законодавства, як відсутність ліцензійної картки.
11.08.2009 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 винесено постанову № 068611 на суму 510 грн. за порушення, передбачені абз.4 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року. Дана постанова направлялась відповідачу листом № 09-3-20/3607 від 11.08.2009 року та отримана особисто про, що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (рекомендоване) в матеріалах справи.
Згідно ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Вказаною статтею Закону передбачені документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме:
для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України;
Відповідно до абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:
експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.Києві та М.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
В передбачений законом термін, сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанови, в порядку, передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувались.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача по сплаті фінансових санкцій становить 1020,00 грн., станом на день розгляду справи не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку. Суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі Закону України «Про автомобільний транспорт», керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету фінансові санкції згідно із постановами №068421 від 28.05.2009р. та №068611 від 11.08.2009 року в сумі 1020,00 грн. (одна тисяча двадцять гривень) 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Тимощук О.Л.
Постанова в повному обсязі складена 30.07.2010року.