Ухвала від 23.07.2015 по справі 826/14537/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 липня 2015 року місто Київ №826/14537/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

до державної податкової інспекції у Деснянському районі головного управління Державної фіскальної служби України у місті Києві

проскасування вимоги від 11.12.2014 №Ф-9-23 та постанови від 23.03.2015 №46931570,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до державної податкової інспекції у Деснянському районі головного управління Державної фіскальної служби України у місті Києві про:

скасування вимоги державної податкової інспекції у Деснянському районі головного управління Державної фіскальної служби України у місті Києві від 11.12.2014 №Ф-9-23

скасування постанови відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві від 23.03.2015 про відкриття виконавчого провадження №46931570

Ознайомившись зі позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частими четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржуються вимога органу фіскальної служби і постанова органу державної виконавчої служби. Натомість позовні вимоги заявлено лише до одного відповідача - державної податкової інспекції у Деснянському районі головного управління Державної фіскальної служби України у місті Києві.

Тому позивачеві необхідно визначитись із колом позовних вимог та складом відповідачів.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.

Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 10 відсотків від ставки, що становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Позивачем відповідно до квитанції від 20.07.2015 сплачено судовий збір у розмірі 18,27 грн., проте вказана сума не відповідає ставкам визначеним Законом України "Про судовий збір".

Отже позивачеві необхідно усунути вказаний недолік, та доплатити судовий збір у відповідності до вимогам Закону України «Про судовий збір».

Додатково суд наголошує на тому, що особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби визначені статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України, і передбачають, зокрема, спеціальні строки оскарження рішення виконавця.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху .

2. Встановити позивачу строк до 07 серпня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.