ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
27 липня 2015 року м. Київ № 826/13572/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Іщука І.О. розглянув у порядку письмового провадження заяву державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження
стягувач Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві
боржник Закрите акціонерне товариство «Укрполіграф»
державний виконавець
Відділ державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції
у м. Києві
про стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у розмірі
11 470,00 грн.,
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 23.03.2013 №171/13/1, відповідно до якої, на закрите акціонерне товариство «Укрполіграф» накладено штраф у розмірі 11 470,00 грн.
09.07.2015 державна архітектурно-будівельна інспекція України подала заяву про заміну сторони виконавчого провадження, про що свідчить відмітка служби діловодства та документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.07.2015 призначено судове засідання за заявою про заміну сторони виконавчого провадження на 23.07.2015.
В судовому засіданні 23.07.2015 представник заінтересованої особи просив замінити сторону у виконавчому провадженні, свої доводи мотивував аналогічно викладеному у заяві.
Стягувач та боржник явку уповноважених представників в судове засідання 23.07.2015 не забезпечили, причини неявки суду не повідомили, про дату, час і місце судового розгляду належним чином повідомлені, заперечень та клопотання про розгляд справи без участі представників, суду не надано.
Державний виконавець у судове засідання 23.07.2015 не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений, матеріалів виконавчого провадження ВП №40228970 на вимогу суду не надав.
Згідно частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З урахуванням наведеного та не прибуття представників стягувача, боржника та державного виконавця до суду, в судовому засіданні 23.07.2015 суд ухвалив про продовження розгляду справи в порядку письмового провадження.
Вирішуючи заяву про заміну сторони виконавчого провадження суд виходить з наступного.
В обґрунтування зазначеної заяви вказано, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 №150 «Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції» (далі по тексту - Постанова №150), територіальний орган державної архітектурно-будівельної інспекції України - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві ліквідована як юридична особа публічного права.
Відповідно до повідомлення відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві б/н від 03.04.2015, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис №10701110009043824 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві.
Згідно з пунктом 2 Постанови №150 Кабінет Міністрів України погоджується з пропозицією державної архітектурно-будівельної інспекції щодо утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
На підставі пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 №294 затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, відповідно до пункту 1 якого державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Відповідно до пункту 7 вищезазначеного Положення Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.
Згідно наказу від 10.10.2014 №272 Державної архітектурно-будівельної інспекції України «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції», Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві забезпечує здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Держархбудінспекції, покладених на нього Положенням про Департамент архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві, затвердженого наказом від 01.10.2014 №225 на території міста Києва з 10.10.2014.
Таким чином, Департамент - територіальний орган, утворений як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, з 10.10.2014 бере участь в реалізації державної політики з питань державного архітектурно - будівельного контролю та нагляду на території міста Києва.
Заінтересована особа просила суд замінити у виконавчому провадженні ВП №40228970 стягувача - Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Відповідно до частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Механізм вказаної статті не може бути використаний, якщо виконавчий документ не поданий стягувачем до виконання в порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 №606-XIV (далі по тексту - Закон №606-XIV).
Тобто однією з обов'язкових умов застосування положень даної статті є наявність відкритого виконавчого провадження з виконання виконавчого документу.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 №208/94-ВР постанови про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності, винесені посадовими особами Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів, є виконавчими документами і підлягають примусового виконанню державною виконавчою службою.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно постанови про накладення штрафу за правопорушення 16.10.2013 заступником начальника відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві Шпак О.І. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № №40228970, стягувачем в якому зазначено Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві.
Частиною п'ятою статті 8 Закону №606-XIV визначено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, власне ім'я чи по батькові (для фізичної особи), державний виконавець за наявності підтверджуючих документів своєю постановою, яка затверджується начальником відділу, змінює назву сторони виконавчого провадження.
Отже, враховуючи, що виконавче провадження на підставі постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві від 23.03.2013 №171/13/1 про стягнення штрафу за правопорушення містобудівної діяльності у розмірі 11 470,00 грн. відкрито, сторона виконавчого провадження - стягувач ліквідований, суд вважає заявлені вимоги про заміну сторони виконавчого провадження обґрунтованими, а тому задовольняє їх в повному обсязі.
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
1. Заяву державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
2. Замінити сторону у виконавчому провадженні ВП №40228970 від 16 жовтня 2013 року з примусового виконання постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 23 березня 2013 року за №171/13/1 у розмірі 11 470,00 грн., а саме: стягувача - Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві (01133, місто Київ, бульвар Лесі Українки, буд.26, код ЄДРПОУ 37772089) на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (01133, місто Київ, бульвар Лесі Українки, буд.26, код ЄДРПОУ 37471912).
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені статтями 185-187 КАС України.
Суддя І.О. Іщук