"12" лютого 2009 р. Справа № 13/293
За позовом Державної податкової інспекції у Кіцманському районі Чернівецької області
До відповідача приватного підприємця ОСОБА_1
Про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 585,00 грн.
Суддя С.О. Миронюк.
Представники:
Від позивача - Коубіш А.П. - завідувач юридичного сектору. Доручення № 1/9/10-009 від 08.01.2009 р.
Від відповідача - не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Державна податкова інспекція у Кіцманському районі Чернівецької області звернулася з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_1, про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 585,00 грн.
Ухвалою суду від 10.12.2008 р. відкрито провадження по даній справі, судове засідання призначено на 19.01.2009 р.
Ухвалою суду від 19.01.2009 р. розгляд справи відкладено на 12.02.2009 р. в зв'язку з неявкою відповідача в судове засідання.
12.02.2009 р. представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному об'ємі, посилаючись на невиконання відповідачем своїх зобов'язань щодо сплати заборгованості.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмового пояснення на позов не подав, вимоги позивача не спростував. Зазначене не перешкоджає вирішенню спору по суті, оскільки наявним в справі поштовим повідомленням підтверджується належне повідомлення відповідача про час і місце слухання справи, а тому справу розглянуто за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши і оцінивши надані доказі в сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню враховуючи наступне.
Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець 30.01.2002 року і здійснює підприємницьку діяльність у тому числі з роздрібної торгівлі, громадського харчування та послу у кафе за адресою: вул. Калинівська, 13-а.
На підставі завдання на перевірку посадовими особами державної податкової інспекції у Кіцманському районі 02.07.2008р. було проведено перевірку кафе за адресою: вул. Калинівська, 13-а, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обліку суб'єкта господарської діяльності приватного підприємця ОСОБА_1., в ході якої встановлено:
- не проведення операції через реєстратор розрахункових операцій з роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції та невидача розрахункового документа покупцю;
- не забезпечено збереження фіскальних звітних чеків;
- не забезпечено збереження контрольних стрічок РРО протягом встановленого терміну.
18.07.2008 р. начальником ДПІ у Кіцманському районі прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0000812323/0, якими на відповідача за порушення вимог п.1.2, п. 9, п. 10 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» накладено штраф у розмірі 585,00 грн.
При цьому суд зазначає, що усі зазначені вище дії, а також пред'явлення даного позову позивачем здійснені на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України, в тому числі і Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Добровільно відповідач штрафні санкції не сплатив, зазначене рішення в установленому порядку не оскаржував.
Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
· у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
· двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;
· двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
· двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
· десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;
· п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
· десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі порушення встановленого у пункті 1 статті 9 порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, або у разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті;
· ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій реєстратора розрахункових операцій, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню СГД до державного бюджету в 10 денний термін з дня прийняття рішення органом ДПС про застосування таких фінансових санкцій.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” визначено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Штрафні санкції згідно з рішенням № 0000812323/0 від 18.07.2008 р. застосовані особою, яка має відповідні повноваження, строки застосування адміністративно-господарських санкцій, передбачені ст. 250 Господарського кодексу України, позивачем не пропущені. Інших обставин, які мають значення для правильного вирішення спору, в справі не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись 17, 94, 98, 160-163, п.п. 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 податковий борг (штрафні санкції) за рахунок активів боржника в сумі 585,00 грн. (стягувач - державна податкова інспекція у Кіцманському районі, вул. Українська, 4, м. Кіцмань, р/р 35214001000131 у ВДК в Кіцманському районі, МФО 856135, код 21434180).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О. Миронюк