21 липня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/2568/15
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколенка Ф.Ф.,
за участю:
секретаря судового засідання - Шулик Н.І.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії, -
06 липня 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" (надалі - позивач, ТОВ "Інструментальний завод") звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області (надалі - відповідач, Кременчуцька ОДПІ) про визнання неправомірною бездіяльність Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області щодо не зарахування суми надміру сплаченого Товариством з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" (код ЄДРПОУ 21073227) податку на прибуток у зв'язку зі сплатою авансових внесків при виплаті дивідендів у 2013 році в розмірі 835 546,00 грн. (вісімсот тридцять п"ять тисяч п"ятсот сорок шість гривень) гривень у зменшення авансових внесків з податку на прибуток Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод"; зобов'язання здійснити коригування в інтегрованій картці Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" (код ЄДРПОУ 21073227), а саме: суму авансових внесків з податку на прибуток, сплачену при виплаті дивідентів в розмірі 835 546 грн., зарахувати у зменшення авансових внесків з податку на прибуток за 2014 рік, починаючи з березня 2014 року.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що в силу положень абзацу 5 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України ТОВ "Інструментальний завод" має право зменшити суму щомісячних авансових внесків з податку на прибуток на суму сплачених дивідендних авансових внесків з податку (в тому числі за наслідками попередніх звітних (податкових) періодів). Однак, відповідач, посилаючись на роз'яснення ДФС України, викладені у листі від 12.11.2014 №10346/7/99-99-15-02-01-17, фактично відмовив ТОВ "Інструментальний завод" у зарахуванні суми надміру сплаченого податку на прибуток у зв'язку зі сплатою авансових внесків у 2013 році у зменшення авансових внесків з податку на прибуток, починаючи з березня 2014 року. Вважає посилання відповідача на лист ДФСУ від 12.11.2014 №10346/7/99-99-15-02-01-17 протиправним, оскільки вказаний лист не є нормативно-правовим актом, а відтак не є обов'язковим для застосування.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні. У письмових запереченнях посилався на те, що сума податку на прибуток підприємства по рядку 14 декларації з податку на прибуток за 2013 рік з урахуванням зменшення склала "-835546 грн." та була відображена в інтегрованій картці платника відповідно до алгоритму, визначеного наказом ГУ Міндоходів у Полтавській області від 30.01.2014 №26. Однак, у зв'язку з перепроведенням в інтегрованих картках платників податків декларацій з податку на прибуток, згідно листа ГУ Міндоходів у Полтавській області від 16.06.2014 №226/7/16-31-18-04-13, станом на 07.07.2014 по ІКПП за кодом платежу 110240 "авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств" у ТОВ "Інструментальний завод" виник борг у сумі 512760 грн. Зазначав, що вказана заборгованість виникла у зв'язку з тим, що відповідно до листа ДФС України від 12.11.2014 №10346/7/99-99-15-02-01-17 сума авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів у звітному періоді зараховується у зменшення сум нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток у декларації за підсумками звітного періоду з перенесенням суми перевищення до складу наступних податкових періодів. При цьому, сума неврахованого, у зменшення нарахованої суми податкових зобов'язань з податку на прибуток, залишку авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів у звітному періоді не формує надміру сплачену суму податку у звітному періоді згідно з підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 та підпункту 153.3.4 пункту 153.3 статті 153 Податкового кодексу України, а акумулюється у декларації звітного періоду та переноситься на зменшення податкових зобов'язань з податку на прибуток наступних податкових періодів.
В ході судового розгляду було уточнено відповідача, а саме після проведеної реорганізації системи податкових органів з 06.05.2015 відповідачем є Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" зареєстровано як юридична особа 07.04.1994, код ЄДРПОУ 21073227, номер запису 1 585 120 0000 000166 та перебуває на обліку у Кременчуцькій ОДПІ як платник податків з 25.04.1994 за № 76/Т.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ТОВ "Інструментальний завод" 19.02.2014 до Кременчуцької ОДПІ подано податку декларацію з податку на прибуток підприємства за 2013 рік, згідно якої підприємством самостійно задекларовано авансові внески з податку на прибуток за звітний рік (р.23) у сумі 128190 грн.
В той же час позивачем у декларації було зменшено нараховану суму податку у розмірі 2 373 827 грн (код рядка декларації 13ЗП), а податок на прибуток за звітний (податковий) період становив - 835 546 грн (код рядка 14), тобто позивачем у рядку 14 задекларовано переплату у вказаному розмірі.
Спір щодо правильності розрахунку суми авансових внесків у зв'язку із виплатою дивідендів та сплати позивачем вказаної суми коштів до бюджету між сторонами відсутній.
У березні 2014 року позивач повідомив відповідача про необхідність зарахування утвореної переплати у рахунок сплати авансових внесків з податку на прибуток за 2014 рік.
Листом від 25.03.2014 вих. №7799/16-03-20-02-19 Кременчуцька ОДПІ повідомила позивача про те, що відображена сума 835 546 грн. у рядку 14 податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік зарахована в картку особового рахунку авансових внесків з податку на прибуток (код платежу 1102400) /а.с. 16/.
05 червня 2015 року позивач звернувся до Кременчуцької ОДПІ з вимогою провести звірення стану розрахунків ТОВ "Інструментальний завод" за податком на прибуток, а результат звірення оформити відповідним актом, який направити на адресу ТОВ "Інструментальний завод" /а.с. 17/.
Листом від 16.06.2014 №17440/10/16-03-20-02-30 відповідач повідомив підприємство про те, що різниця у сумі 835 546 грн. є сумою авансових внесків, попередньо сплаченої платником протягом такого звітного періоду в зв'язку з виплатою дивідендів. Позиція першочерговості зменшення податку на прибуток викладена у листі Державної фіскальної служби України від 12.11.2014 №10346/7/99-99-15-02-01-17 "Про надання методологічної допомоги". Зазначеним листом ДФСУ надало роз'яснення, що платник податків на суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів відповідно до п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) від 02.12.2010 №2755-УІ має право зменшувати суму авансових внесків з податку на прибуток, визначену пунктом 57.1 ст. 57 ПКУ. Якщо сума авансових внесків з податку на прибуток, сплачена при виплаті дивідендів відповідно до п. 153.3 ст.153 Кодексу, перевищує суму авансових внесків з податку на прибуток (ст. 57), сума перевищення зараховується у зменшення авансових внесків у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
Як пояснив представник Кременчуцької ОДПІ в ході судового розгляду, у зв'язку з перепроведенням в інтегрованих картках платників податків декларацій з податку на прибуток, згідно листа ГУ Міндоходів у Полтавській області від 16.06.2014 №226/7/16-31-18-04-13, станом на 07.07.2014 по ІКПП за кодом платежу 110240 "авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств" у ТОВ "Інструментальний завод" виник борг у сумі 512 760 грн. Вказана заборгованість виникла у зв'язку з тим, що відповідно до листа ДФС України від 12.11.2014 №10346/7/99-99-15-02-01-17 сума авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів у звітному періоді зараховується у зменшення сум нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток у декларації за підсумками звітного періоду з перенесенням суми перевищення до складу наступних податкових періодів. При цьому, сума неврахованого, у зменшення нарахованої суми податкових зобов'язань з податку на прибуток, залишку авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів у звітному періоді не формує надміру сплачену суму податку у звітному періоді згідно з підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 та підпункту 153.3.4 пункту 153.3 статті 153 Податкового кодексу України, а акумулюється у декларації звітного періоду та переноситься на зменшення податкових зобов'язань з податку на прибуток наступних податкових періодів.
Не погоджуючись з наведеними доводами контролюючого органу, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно з підпунктом 153.3.3 пункту 153.3 статті 153 Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) платник податку - емітент корпоративних прав, державне некорпоратизоване, казенне чи комунальне підприємство зменшує суму нарахованого податку звітного періоду на суму авансового внеску, попередньо сплаченого протягом такого звітного періоду у зв'язку з нарахуванням дивідендів згідно з підпунктом 153.3.2 цього пункту. Не дозволяється проведення зазначеного заліку з податком, передбаченим статтею 156 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 153.3.4 пункту 153.3 статті 153 Податкового кодексу України у разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму податкових зобов'язань підприємства - емітента корпоративних прав за податком на прибуток такого звітного періоду, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступного податкового періоду, а при отриманні від'ємного значення об'єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов'язань майбутніх податкових періодів.
Наведені положення Податкового кодексу України містять чіткий алгоритм обліку сум авансових внесків, сплачених у зв'язку з нарахуванням дивідендів у звітному періоді.
Так, платник податків, обчисливши суму нарахованого податку на прибуток за звітний період, повинен зменшити його на суму сплачених авансових внесків у зв'язку з виплатою дивідендів.
У разі, якщо платник податків отримує від'ємне значення, тобто сума авансових внесків у зв'язку з виплатою дивідендів перевищує суму нарахованого податку на прибуток (значення рядка 11 декларації), таку різницю платник має право перенести на зменшення податкових зобов'язань у наступних звітних періодах.
При цьому, сума авансових внесків при виплаті дивідендів, на яку зменшується нарахований за результатами року податок, відображається у рядку 13.5.1 додатку ЗП податкової декларації з податку на прибуток підприємства, а сума перевищення, що переноситься на зменшення податкових зобов'язань наступних звітних періодів, - у рядку 13.5.2 додатку ЗП декларації.
Так, ТОВ "Інструментальний завод" подано до податкового органу податкову декларацію з податку на прибуток за 2013 рік за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 30 грудня 2013 року №872 від 28 лютого 2014 року (а.с. 92-94).
Відповідно до поданої декларації податок на прибуток склав 1 538 281 грн.
В той же час позивачем у декларації було зменшено нараховану суму податку у розмірі 2 373 827 грн (код рядка декларації 13ЗП), а податок на прибуток за звітний (податковий) період становив - 835 546 грн (код рядка 14), тобто позивачем у рядку 14 задекларовано переплату у вказаному розмірі.
Оскільки розмір податку, що підлягає сплаті за результатами 2013 року, (ряд. 11 декларації) було нараховано позивачем у сумі 1 536 391 грн, тобто менше, ніж розмір авансового внеску з податку на прибуток, то у позивача, відповідно до вимог пп. 153.3.3 ст.153 ПК України, по податку на прибуток виникла переплата у розмірі 835 546 грн.
При цьому, податкова декларація з податку на прибуток ТОВ "Інструментальний завод" за 2013 рік прийнята контролюючим органом без зауважень, відомості про встановлені в ході проведення камеральної перевірки податкової звітності порушення у матеріалах справи відсутні.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України (далі - Міндоходів) оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів встановлено Порядком ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 765 /надалі - Порядок/.
Відповідно до пункту 3 розділу І Порядку інтегрована картка платника - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, що включає комплекс облікових показників з інтегрованих підсистем, за повноту, достовірність і своєчасність відображення яких несуть відповідальність структурні підрозділи територіальних органів Міндоходів за функціональними напрямами роботи.
Згідно пункту 4 розділу І Порядку облік податків, зборів та єдиного внеску ведеться підрозділами Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників (далі - Міжрегіональне ГУ), спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників (далі - СДПІ), державних податкових інспекцій в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекцій (далі - ДПІ) відповідно до функціональних повноважень.
Пунктом 11 розділу 2 Порядку передбачено, що форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу 3 Порядку нарахуванню в інтегрованій картці платника підлягають: зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, самостійно визначені платником; суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником; зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, визначені територіальним органом Міндоходів та узгоджені відповідно до чинного законодавства; пеня за порушення встановлених строків погашення узгоджених сум зобов'язань за податками, зборами, митними платежами, єдиним внеском; пеня на суму заниження податкового зобов'язання, нарахованого територіальним органом Міндоходів або платником; проценти за користування розстроченням (відстроченням).
Зобов'язання, штрафні санкції, пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником у звітності, відображаються територіальним органом Міндоходів в інтегрованій картці платника.
Як вбачається з інтегрованої картки платника податків ТОВ "Інструментальний завод" з податку на прибуток приватних підприємств та підтверджується поясненнями представника відповідача, у інтегрованій картці відображено переплату (а.с. 106-109).
Між тим, контролюючий орган, визнавши переплату в розмірі 835 546, в порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України позбавив платника податку на зарахування сум переплати в зазначеному розмірі у зменшення авансових внесків з податку на прибуток у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
У відповідності до пп. 14.1.115. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Згідно з п.п. 17.1.10 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України, платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначені об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 млн. грн.) щомісяця сплачують авансований внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Розрахунок щомісячних авансованих внесків, які мають сплачуватися у наступні двадцять місяців, подається платником податку у складі річної податкової декларації з податку на прибуток підприємства. Визначена в розрахунку сума авансованих внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
Згідно з п. 43.1 ст. 43 Кодексу надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Абзацом другим пункту 87.1 статті 87 Кодексу встановлено, що сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Відповідно до абзаців п'ятого та шостого пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України на суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів відповідно до п. 153.3 Кодексу (у тому числі за наслідками попередніх звітних (податкових) періодів) зменшується сума авансових внесків з податку на прибуток, визначених цим пунктом.
Якщо сума авансових внесків з податку на прибуток, сплачена при виплаті дивідендів відповідно до пункту 153.3 статті 153 Кодексу, перевищує суму авансових внесків з податку на прибуток, визначених цим пунктом, сума перевищення зараховується у зменшення авансових внесків, визначених цим пунктом, у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
При цьому, підпунктом 153.3.4 пунктом 153.3 статті 153 Кодексу передбачено, якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму податкових зобов'язань з податку на прибуток за такий звітний період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступного податкового періоду, а при отриманні від'ємного значення об'єкта оподаткування такого наступного періоду - у зменшення податкових зобов'язань майбутніх податкових періодів.
Аналізуючи викладені норми податкового законодавства, враховуючи досліджені обставини та подані сторонами докази, суд дійшов висновку, що якщо сума авансових внесків, сплачених у зв'язку із виплатою дивідендів, перевищуватиме суму податкових зобов'язань за 2013 рік, то сума такого перевищення та сума сплачених авансових внесків у зв'язку із виплатою дивідендів у 2014 році зменшуватиме суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, що підлягатимуть сплаті у 2014 році.
Таким чином, оскільки розмір податку, що підлягає сплаті за результатами 2013 року, (ряд. 11 декларації) було нараховано позивачем у сумі 1 536 391 грн, тобто менше, ніж розмір сплаченого авансового внеску з податку на прибуток (2 373 827 грн), то у позивача, відповідно до вимог пп. 153.3.3 ст.153 Податкового кодексу України, по податку на прибуток виникла переплата у розмірі 835 546 грн. Внаслідок цього, позивач в силу приписів п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, має право на зменшення суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, що підлягають сплаті у 2014 році.
Посилання відповідача на лист ДФСУ від 12.11.2014 №10346/7/99-99-15-02-01-17 "Про надання методологічної допомоги" є необґрунтованими, оскільки вказаний лист не є нормативно-правовим актом, а відтак, не є обов'язковим до застосування. Вказаний лист був адресований головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Міжрегіональному головному управлінню ДФС - Центральному офісу з обслуговування великих платників.
Крім того, вказаний лист не може встановлювати будь-яких обмежень для платника податків щодо реалізації ним норм підпункту 153.3.4 пункту 153.3 статті 153 Податкового кодексу України. А, у разі коли норма Податкового кодексу України чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, то у відповідності до вимог пунктів 4.1.4, 56.21 Податкового кодексу України, рішення приймається на користь платника податків.
Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпункту 21.1.1 пункту 21.1 статті 21 Податкового кодексу України посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Згідно із частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач належних доказів в обґрунтування власної позиції щодо спірних відносин суду не надав.
За вищевикладених обставин, суд дійшов висновку про правомірність вимог позивача. А відтак адміністративний позов ТОВ "Інструментальний завод" підлягає задоволенню.
Згідно з частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області щодо не зарахування суми надміру сплаченого Товариством з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" (код ЄДРПОУ 21073227) податку на прибуток у зв'язку зі сплатою авансових внесків при виплаті дивідендів у 2013 році в розмірі 835 546,00 грн. (вісімсот тридцять п"ять тисяч п"ятсот сорок шість гривень) гривень у зменшення авансових внесків з податку на прибуток Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод".
Зобов'язати Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області зарахувати Товариству з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" (код ЄДРПОУ 21073227) суму надміру сплаченого податку на прибуток у зв'язку зі сплатою авансових внесків при виплаті дивідендів у 2013 році у зменшення авансових внесків з податку на прибуток з березня 2014 року із здійсненням відповідних коригувань даних в інтегрованій картці Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" (код ЄДРПОУ 21073227).
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод" (код ЄДРПОУ 21073227) витрати зі сплати судового збору в розмірі 73,08 грн. (сімдесят три гривні вісім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 27 липня 2015 року.
Суддя Ф.Ф. Соколенко