Ухвала від 24.03.2009 по справі К-15/36

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

24 березня 2009 р.

Справа № К-15/36

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Деделюка Бориса Васильовича

при секретарі судового засідання Червак Н.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом учасника товариства ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 78024,

до відповідача 1 товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-німецьке підприємство "Станім", вул.Незалежності, 67 А, м.Івано-Франківськ, 76000,

до відповідача 2 виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, вул.Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76000,

про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників товариства,

з участю представників сторін:

від позивача ОСОБА_1, паспорт НОМЕР_1,

від відповідача 1 Стефанишин С.І. - директор, наказ № 2/01 від 02.10.2008 року,

від відповідача 2 представники не з"явилися.

Представнику позивача та прокуратури роз'яснено права та обов'язки передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Клопотань стосовно відводу складу суду та технічної фіксації судового процесу представником позивача та прокуратури не заявлено.

встановив:

учасник товариств ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-німецьке підприємство "Станім" та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-німецьке підприємство "Станім".

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 05.03.2009 року порушено провадження у справі та прийнято позовну заяву і призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 24.03.2009 року.

В судовому засіданні 24.03.2009 року, згідно ст. 22 ГПК України, позивачем подано клопотання про відмову від позову та припинення провадження по справі.

Представник відповідача ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Станім" в судовому засіданні проти задоволення клопотання позивача не заперечує.

Представник відповідача виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в судове засідання не з"явився, вимоги суду вказані в ухвалі від 05.03.2009 року не виконав, хоча відповідач належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення б/н вручено 10.03.2009 року.

Особи, які беруть участь у розгляді справи, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (див. Роз'яснення Президії ВАСУ від 18.09.1997 року № 02-5/289 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України”).

Письмових заяв, повідомлень суду щодо поважності причин відсутності відповідача в судовому засіданні від останнього до суду не надходило.

Відповідно до ст. 22 ГПК України сторони господарського процесу зобов"язані добросовісно користуватися наданими їм правами

За таких обставин та у відповідності до ст. 75 ГПК України, враховуючи те, що відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, суд, вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника відповідача запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.

Розглянувши подану заяву про відмову від позову та припинення провадження у справі, матеріали справи та роз'яснивши позивачу процесуальні наслідки її прийняття, суд вважає, що заява про відмову від позову та припинення провадження по справі, не суперечить чинному законодавству, за своїм змістом є такою, що не порушує права і охоронювані законом інтереси інших осіб, а тому суд вбачає, що наявні підстави для її прийняття.

Згідно зі ст. 78 ГПК України, позивач вправі у ході судового процесу відмовитися від позову. За таких обставин та враховуючи те, що подана заяву про відмову від позову та припинення провадження по справі стосується виключно предмета позову, що є обов'язковою вимогою ст. 78 ГПК України -в суду немає підстав для відмови позивачу у задоволенні його клопотання.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 78 ГПК України, одночасно із прийняттям відмови позивача від позову, господарський суд припиняє провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 75, 78, 86, п. 4 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

провадження у справі припинити.

Суддя Деделюк Борис Васильович

У випадку припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду із спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав не допускається.

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

Попередній документ
4741825
Наступний документ
4741827
Інформація про рішення:
№ рішення: 4741826
№ справи: К-15/36
Дата рішення: 24.03.2009
Дата публікації: 28.09.2009
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші позадоговірні немайнові спори; Інший позадоговірний немайновий спір