Справа № 2314/5546/12
19 липня 2012 року Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Макаренко І.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з прокуратури міста Черкаси про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ «Форест-сервіс» до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ОСОБА_1, працюючи директором ТОВ «Форест-сервіс» та будучи відповідальним за порядок ведення податкового обліку, несвоєчасно повідомив ДПІ у м. Черкаси за встановленою формою відомостей про доходи громадян за 1 квартал 2012 року, так звіт поданий 11 травня 2012 року, а граничний термін його подачі 10 травня 2012 року, чим порушив вимоги підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статті 168, підпункту «б2 пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України.
Правопорушник, будучи належним чином сповіщений про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є необов'язковою.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови, якщо вона була повідомлена, в разі якщо від неї не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.
Вважаю, що правопорушник в судове засідання не з'явився без поважних причин, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило, а тому справу можна розглянути без участі правопорушника, так як в матеріалах справи достатньо даних, щоб справу можна розглянути у його відсутності.
Вважаю, що в діях правопорушника є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, а саме: „несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян” і його вина у вчиненні цього правопорушення підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення;
-актом про результати камеральної перевірки податкової звітності щодо неподання (несвоєчасного подання) податкової звітності.
Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважені вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваження.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступені його вини та майнового стану, його віку, стану здоров'я та сімейного стану, вважаю за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, так як застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
Керуючись ч. 1 ст. 163-4, ст. ст. 22, 280, 283, 284 КУпАП, -
Звільнити ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваження.
Провадження по адміністративній справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови через Придніпровський районний суд м. Черкаси.
Суддя: