Постанова від 12.08.2011 по справі 2-а-5909/11

Справа № 2-а-5909/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" серпня 2011 р. Заліщицький районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого Дудяка С.В.

при секретарі Богдану В.М.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Заліщики справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ОПС ОР ДПС м. Тернопіль ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення

ВСТАНОВИВ:

В позовній заяві та в судовому засіданні позивач просить скасувати постанову серії ВО1 № 115553 від 16.07.2011 року інспектора ОПС ОР ДПС м. Тернопіль ОСОБА_2 про накладення адміністративного стягнення у вигляді 430 гривень штрафу в дохід держави, покликаючись на те, що він не згідний з постановою про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122 ч. 2 КУпАП та накладеним стягненням у вигляді 430 гривень штрафу в дохід держави за те, що він 16.07.2011 року о 19 годині 44 хвилини, керував автомобілем НОМЕР_1 у м. Тернопіль по вул. Будного проїхав на заборонений жовтий сигнал світлофора, так як правил дорожнього руху він не порушував, оскільки наближаючись до перехрестя доріг переконавшись, що на світлофорі горить зелене світло продовжив рух і в момент знаходження його автомобіля на перехресті світлофор змінив свій сигнал, тому позивач був змушений продовжити рух через перехрестя, однак, його пояснення інспектор не взяв до уваги.

Відповідач в судове засідання не з'явився і не повідомив суду про причини неявки.

Суд вважає, що відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин, а, тому, справу слід розглянути без участі відповідача і позов задоволити на підставі пояснень позивача та наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача слід задоволити, виходячи з наступних підстав: особа може бути притягнена до адміністративної відповідальності за наявності правопорушення, яке підтверджене фактичними даними: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження та іншими документами.

16.07.2011 року інспектор ОПС ОР ДПС м. Тернопіль ОСОБА_2 виніс постанову серії ВО1 № 115553 про накладення адміністративного стягнення у вигляді 430 гривень штрафу в дохід держави на ОСОБА_1, за те, що він 16.07.2011 року о 19 годині 44 хвилини, керував автомобілем НОМЕР_1 у м. Тернопіль по вул. Будного проїхав на заборонений жовтий сигнал світлофора. Позивач з накладеним на нього стягненням не згідний і пояснив, що 16.07.2011 року о 19 годині 44 хвилини, у м. Тернопіль проїхав перехрестя на вул. Будного на зелений сигнал світлофора, та в момент знаходження його автомобіля на перехресті світлофор змінив свій сигнал, тому позивач був змушений продовжити рух через перехрестя, тобто завершити свій маневр, для того, щоб не створювати перешкоду іншим учасникам дорожнього руху, що підтвердилося в судовому засіданні показами свідка ОСОБА_3 п. 16.8. Правил дорожнього руху передбачено, що водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. А, отже, в діях позивача відсутній склад та подія адміністративного правопорушення.

В протоколі та постанові не вказано доказів вчинення правопорушення позивачем.

А тому, при таких обставинах, постанова про притягнення до адміністративної відповідальності позивача за ст. 122 ч. 2 КупАП підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 258, 287, 293 КУпАП, ст.ст. 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Постанову серії ВО1 № 115553 від 16.07.2011 року інспектора ОПС ОР ДПС м. Тернопіль ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122 ч. 2 КУпАП скасувати і провадження в справі закрити.

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

Головуючий: підпис

Копія вірна:

Суддя: ОСОБА_4

Попередній документ
47209186
Наступний документ
47209188
Інформація про рішення:
№ рішення: 47209187
№ справи: 2-а-5909/11
Дата рішення: 12.08.2011
Дата публікації: 28.07.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Заліщицький районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема зі спорів щодо:; дорожнього руху; транспорту та перевезення пасажирів; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (22.11.2011)
Дата надходження: 01.08.2011
Предмет позову: діти війни
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЗАДОРОЖНІЙ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЗАКОЛОДЯЖНА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
ЗДОРОВИЦЯ ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
КОНДРАТЮК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
ХЛОПЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ
суддя-доповідач:
ЗАДОРОЖНІЙ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЗАКОЛОДЯЖНА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
ЗДОРОВИЦЯ ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
КОНДРАТЮК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
ХЛОПЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ
відповідач:
Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації
Управління пенсійного фонду у Барському районі
Управління пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільського району Донецької області
Управління ПФУ в Драбівському р-ні
УПФУ в Гадяцькому районі
позивач:
Батова Марія Луківна
КОРЯЧКО ЛЕОНІД МИКОЛАЙОВИЧ
Недашківська Галина Іванівна
Розбийголова Адольф Петрович
Свидюк Марія Василівна