Справа № 361/7695/14-к
Провадження № 1-кс/361/1170/14
23.09.2014
23 вересня 2014 року м. Бровари
Слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,
з участю слідчого ОСОБА_2 ,
розглянувши в приміщенні суду клопотання старшого слідчого СВ Броварського МВ ГУМВС України в Київській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014110130003250 від 14.09.2014, -
22.09.2014 старший слідчий СВ Броварського МВ ГУМВС України в Київській області ОСОБА_2 звернулась до суду з клопотанням, погодженим старшим прокурором Броварської міжрайонної прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, що знаходяться в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і містять інформацію стосовно вхідних та вихідних з'єднань, які фіксувалися вежею оператора мобільного зв'язку МТС ГАС-190! СШ-29821 в районі розташування автодороги смт. Велика Димерка Броварського району Київської області, у період з 0 годин 10.09.2014 до 0 годин 16.09.2014.
За змістом клопотання, 13.09.2014, в період часу з 14 години до 17 години, невстановлена особа в полі неподалік с. Заворичі Броварського району Київської області, поблизу автодороги в напрямку с. Мокрець Броварського району Київської області, нанесла два удари нез'ясованим предметом з колото-ріжучими властивостями в область серця ОСОБА_4 ,
ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительці АДРЕСА_1 , від чого остання померла на місці події. Відомості за вказаним фактом
14.09.2014 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в кримінальному провадженні № 12014110130003250 проводиться досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
З урахуванням необхідності встановлення осіб, що можуть бути причетними до вчинення особливо тяжкого кримінального правопорушення або володіти необхідною для проведення досудового розслідування інформацією, доцільності відпрацювання всіх версій та з'ясування способу й місця вбивства ОСОБА_4 шляхом виявлення всіх абонентів мобільного зв'язку, які в період з 0 годин 10.09.2014 до 0 годин 16.09.2014 знаходилися в зоні покриття базової станції за місцем розташування автодороги смт. Велика Димерка Броварського району Київської області, уповноважена особа просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до охоронюваної законом таємниці, що міститься в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з розпорядженням про її вилучення.
При розгляді клопотання слідчий ОСОБА_2 його підтримала, представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », незважаючи на своєчасно направлений судовий виклик, до суду не прибув, відомостей про неможливість явки не надав. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі й документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вислухавши доводи старшого слідчого СВ Броварського МВ ГУМВС України в Київській області ОСОБА_2 , дослідивши складене на вкрай низькому фаховому рівні клопотання, в якому безпідставно зазначено про вчинення кримінального правопорушення, з
приводу якого відбувається досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12014110130003250 від 14.09.2014, в районі розташування автодороги смт. Велика Димерка Броварського району Київської області, що відразу ж спростовується посиланням на
необхідність встановлення місця вбивства ОСОБА_4 , і долучені матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до пунтку 7 частини першої статті 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, що знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо. За змістом частини першої статті 159, частини першої статті 160 КПК України, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді під час досудового
розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком
зазначених у статті 161 КПК України, що полягає в наданні стороні кримінального
провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі й документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх. Згідно з частинами п'ятою, шостою статті 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами й документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а стосовно речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - можливість використання як доказів відомостей, що містяться в них, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На підтвердження зазначених у клопотанні доводів слідчим надано витяг з кримінального провадження № 12014110130003250 про внесення 14.09.2014 до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей щодо умисного вбивства невстановленою особою
13.09.2014. в період часу приблизно з 14 години до 17 години, на ділянці місцевості між с. Заворичі та с. Мокрець Броварського району Київської області ОСОБА_4 яка померла на місці події від ударів у спину предметом з колюче-ріжучими властивостями, проведення за вказаним фактом досудового розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України; копію рапорта начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 Шляховського ОСОБА_5 про необхідність ініціювання перед Броварським міськрайонним судом питання надання дозволу на тимчасовий доступ до певної інформації за період з 0 годин 10.09.2014 до 0 годин 16.09.2014; копію аркуша, який не може вважатися документом, з записами даних радіотехнічної розвідки про фіксування вхідних і вихідних з'єднань в районі розташування автодороги смт. Велика Димерка Броварського району Київської області базовою станцією оператора мобільного зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_4 -1901 CID- 29821.
Таким чином, уповноваженою особою порушується питання про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, без будь-якого обґрунтування з посиланням на відповідні докази підстав вважати, що дані про значну кількість абонентів оператора мобільного зв'язку МТС, які в період з 0 годин 10.09.2014 до 0 годин
16.09.2014, тобто протягом п'яти діб, знаходилися в районі розташування автодороги смт. Велика Димерка Броварського району Київської області, самі по собі або в сукупності з іншими речами й документами мають суттєве значення для з'ясування важливих обставин у кримінальному провадженні № 12014110130003250 від 14.09.2014, оскільки, згідно з клопотанням і витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, умисне вбивство ОСОБА_4 , за фактом якого проводиться досудове розслідування, сталося в період з 14 голини до 17 години 13.09.2014 неподалік с. Заворичі та автодороги в напрямку с. Мокрець Броварського району Київської області.
За наведених обставин отримання стороною кримінального провадження з ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відомостей про всіх абонентів вказаного оператора мобільного зв'язку, які протягом п'яти діб перебували в районі обслуговування локальної зони базової станції, є безпідставним, протизаконним і неприпустимим втручанням у приватне життя великої кількості людей, що жодним чином не сприятиме встановленню особи, винної у вчиненні 13.09.2014 особливо тяжкого кримінального правопорушення, відтак не спрямоване на виконання завдань кримінального провадження, тому клопотання задоволенню не підлягає .
Керуючись ст.ст. 131-132, 159-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Броварського МВ ГУМВС України в Київській області ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ і розпорядження про вилучення документів, які містять охоронювану законом таємницю й знаходяться у володінні в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », стосовно інформації про вхідні й вихідні з'єднання, що фіксувалися базовою станцією оператора мобільного зв'язку МТС ЬАС-1901 СШ-29821 в районі розташування автодороги смт. Велика Димерка Броварського району Київської області, в період з 0 годин 10.09.2014 до 0 годин 16.09.2014.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1