Копія Справа № 2-а-1658/09/1170
Категорія статобліку - 6.14
02 квітня 2009 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого Ї судді Флоренка О. Ю.,
при секретарі Ї Яровій В. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Світловодського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області до відкритого акціонерного товариства «Чисті метали» про стягнення економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850 грн., -
11 лютого 2009 Світловодський міськрайонний центр зайнятості Кіровоградської області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства «Чисті метали», в якій просив стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 850 грн. за порушення законодавства про зайнятість населення у зв'язку використанням відповідачем праці іноземця без відповідного дозволу.
Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відкрите акціонерне товариство «Чисті метали» зареєстроване в Світловодському міськрайонному центрі зайнятості 02.09.1997 р. за НОМЕР_1 як платник страхових внесків на випадок безробіття та роботодавець. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Кіровоградського обласного центру зайнятості (далі Інспекція), в межах повноважень, передбачених Положенням про інспекцію по контролю за додержання законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24.06.1991 р., проведено перевірку додержання законодавства про зайнятість населення та встановлено, що відповідачем порушено вимоги ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення» та «Порядку оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні», а саме: згідно наказу НОМЕР_2 від 31.08.2000 р. громадянка Російської Федерації ОСОБА_1, яка на цей час не мала права на постійне проживання в Україні, була прийнята на роботу без оформлення дозволу на працевлаштування, що підтверджено актом перевірки від 28.07.2008 р. В зв'язку з цим, відповідно до ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення», рішенням №1101-39/00194748 від 15.09.2008 р. Інспекцією на відповідача накладено штраф у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 850 грн.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чином (а.с. 20). Суд ухвалив продовжити розгляд справи за відсутності представника відповідача.
Представник позивача Обламська Н.В. (довіреність від 14.01.2008 року № 02-89) у судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просила позов задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до ст.18 Закону України «Про зайнятість населення», державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
У відповідності до п.10 ч.2 ст.19 Закону України «Про зайнятість населення», ст. ст.12, 34 Закону України «Про загальнообов'язкове страхування на випадок безробіття», районні центри зайнятості є робочими органами виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, які уповноважені: вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір і контроль за правильністю їх нарахування та своєчасністю сплати, представляти інтереси Фонду в суді.
З матеріалів справи встановлено, що відкрите акціонерне товариство «Чисті метали» перебуває на обліку в Світловодському міськрайонному центрі зайнятості Кіровоградської області як платник страхових внесків на випадок безробіття та роботодавець (а.с.5). Відповідно до акта контрольного заходу від 10.06.2008 р. №183 Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено перевірку додержання законодавства про зайнятість населення та встановлено, що відповідачем порушені вимоги ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення» та «Порядку офрмлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні», затвердженого постановоюКабінету Міністрів України №2028 від 01.11.1999р., а саме: згідно наказу НОМЕР_2 від 31.08.2000 р. громадянка Російської Федерації ОСОБА_1, прийнята на роботу без оформлення дозволу на працевлаштування (а.с.6).
За результатами перевірки Ірнспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості винесено рішення №1101-39/00194748 від 15.09.2008 р. про застосування економічних санкції за порушення законодавства про зайнятість населення та накладено на відкрите акціонерне товариство «Чисті метали» штраф у п'ятдесятикратному розмірі неоподаткованого мінімуму доходів громадян на загальну суму 850 грн. Рішення відповідачем не оскаржувалось.
Судом встановлено, що відносно відповідача Господарським судом Кіровоградської області 25.04.2003 р. порушено справу про банкрутство №14/60 та ухвалою від 10.06.2006 р. введено процедуру санації, яка продовжується на даний час (а.с.10-11).Факт порушення законодавства про зайнятість населення виявлено та відповідно накладено штраф на роботодавця після порушення справи про банкрутство, тому відповідно зобов'язання щодо сплати штрафу є поточними грошовими вимогами в процедурі санації та заявлені вимоги підлягають розгляду керуючим санацією.
Позивачем керуючому санацією боржника ОСОБА_2 направлено лист №02-3772 від 17.12.2008 р. щодо визнання штрафу в сумі 850 грн., який отримано представником відповідача 22.12.2008 р., про що свідчить поштове повідомлення (а.с.9). Згідно листа від 11.03.2009 р. №11/03-09 керуючим санацією ОСОБА_2 визнано поточну грошову вимогу на суму 850 грн. та включено її до реєстру кредиторів відкритого акціонерного товариства «Чисті метали».
Згідно з абз.7 ч.6 ст.17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визанння його банкрутом», керуючий санацією зобовязаний розглядати вимоги кредиторів щодо зобов'язань боржника, які виникли після порушення справи про банкрутство в процедурі розпорядження майном боржника та санації.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення», іноземці та особи без громадянства, крім найнятих відповідно до угоди про розподіл продукції, які прибули на Україну на визначений термін, одержують право на трудову діяльність лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. У разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до підпункту «л» пункту 8 Положення про Державну службу зайнятості, Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно, до Закону України «Про зайнятість населення», штрафи з підприємств, установ, організацій усіх форм власності у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу Державної служби зайнятості.
Отже, суд прийшов до висновку, що відповідачем були допущені порушення законодавства про зайнятість населення, виявлені перевіркою, внаслідок чого він зобов'язаний сплатити економічні санкції, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем Ї фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8,19 Закону України «Про зайнятість населення», ст. ст. 12, 34 Закону України «Про загальнообов'язкове страхування на випадок безробіття», ч.6 ст.17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визанння його банкрутом», Положенням про Державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №47 від 24.06.1991 р. ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Чисті метали» (27507, м. Світловодськ, Кіровоградська область, вул. Заводська, 3, п/р №26009330100998 в Кр. ФАКБ «Східно-Європейський банк», МФО 331650) на користь Світловодського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області (27501, м. Світловодськ, Кіровоградська область, пров. Нагірний,3, п/р №37175971900012, УДК в Кіровоградській області, МФО 823016) економічні санкції за використання праці іноземця на загальну суму 850 грн., застосовані на підставі рішення Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості від 15.09.2008 р. №1101-39/00194748 про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення.
3. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.04.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 07.04.2009 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Суддя (підпис)
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.Ю. Флоренко
Дата виготовлення постанови в повному обсязі - 16.04.2009 р.