Постанова від 06.10.2008 по справі 2-а-1008/08

Справа № 2-а-1008/08

Категорія статобліку - 41

КІРОВОГРАДСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 жовтня 2008 р. м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Флоренка О.Ю.

при секретарі - Яровій В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

5 вересня 2008 року ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді про зобов'язання вчинити певні дії.

В позовній заяві ОСОБА_1 просить суд зобов'язати відповідача: поставити у її паспорті відмітку, про наявність у неї здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру за її ім'ям; зберегти за позивачем раніше встановлені форми обліку платника податків та інших обов'язкових платежів, без застосування індивідуального ідентифікаційного номера; виключити з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру відомості про індивідуальний ідентифікаційний номер і загальні відомості про позивача та знищити Облікову карту (форма №1 ДР) з ім'ям позивача, на підставі якої, були внесені дані про неї та присвоєний ідентифікаційний номер.

В обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 зазначила, що являється віруюча Української Православної Церкви і за своїми переконаннями не може прийняти податковий ідентифікаційний номер. Вона звернулася із заявою до відповідача, на що Державна податкова інспекція у м. Кіровограді листом повідомила, про можливість позивача здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера за серією та номером паспорта, що на думку ОСОБА_1, суперечить чинному законодавству України.

Представник відповідача до суду надав заперечення, в яких просив відмовити у задоволенні позову. Свою позицію представник відповідача обґрунтовує тим, що ч.2 ст.1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів» від 16.07.1999 р. №1003 передбачено право особи за релігійними переконаннями відмовитись від прийняття ідентифікаційного номеру та обов'язок відповідного державного органу за зверненням особи проставити у паспорті відмітку про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, при цьому зберігаються раніше встановлені форми обліку платника податків та інших обов'язкових платежів. Процедура реалізації права зазначеного права особи урегульовано спільним Наказом ДПА України і МВС України «Про затвердження Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів», згідно якого відмітку в паспорті про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера проставляється органом внутрішніх справ за зверненням особи.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та дав суду пояснення згідно поданої позовної заяви.

Представник відповідача Івашкін О. В. (довіреність №111 від 05.06.2008 р.) в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позовних вимог відмовити з підстав зазначених у письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Частиною 2 статті 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів» від 22.12.1994 р. №320/94-ВР (з наступними змінами та доповненнями), для осіб, через свої релігійні або інші переконання, встановлено право зберегти за собою раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. Реалізується це право через офіційне повідомлення відповідних державних органів про відмову від прийняття ідентифікаційного номера. У паспорті зазначеної особи робиться відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Процедура реалізації ч.2 ст. 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів», визначена Порядком унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів, затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2004 року №602/1226.

Згідно цього Порядку, особа, яка відмовляється від ідентифікаційного номера, у разі наявності в неї ідентифікаційного номера повідомляє у формі заяви яка наведена в додатку 2 Порядку (форма В2) та додає до неї свідоцтво про народження, паспорт громадянина України та інше.

Згідно з п.3 Порядку, посадова особа органу податкової служби, отримавши заяву з додатками, перевіряє інформацію про дану особу, та у термін 30 календарних днів з дня прийняття заяви надає заявнику довідку, форма якої наведена в додатку 3 до Порядку (форма №В3).

Відповідно до п.4 Порядку, особа подає до органу внутрішніх справ за своїм місцем реєстрації довідку за формою В3 та паспорт громадянина України.

Згідно з п.5 Порядку, посадова особа Органу внутрішніх справ розглядає довідку за формою ВЗ щодо повноти і правильності її заповнення та відповідності пред'явленому паспорту, після цього вносить на 7-9 сторінку паспорта відмітку, зміст якої наведено в додатку 4 доПорядку.

Згідно з п.6 Порядку, після надходження відривного корінця по формі №В3 від органу внутрішніх справ щодо внесення відмітки до паспорта, посадова особа ДПІ протягом 2-х тижнів учиняє відповідні дії щодо внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Кіровограді, на її особу виставлено Облікову картку (форма №1ДР), їй присвоєно ідентифікаційний номер, дані про неї внесені до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.

30 липня 2008 року ОСОБА_1 звернулась до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді із заявою довільної форми, де не погоджуючись із спільним Наказом ДПА України і МВС України «Про затвердження Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів» від 19.10.2004 р. №602/1226, просила поставити відмітку, про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера; зберегти за позивачем раніше встановлені форми обліку платника податків та інших обов'язкових платежів, без застосування індивідуального ідентифікаційного номера; виключити з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру відомості про індивідуальний ідентифікаційний номер і загальні відомості про позивача та знищити Облікову карту (форма №1 ДР) з особистими даними, на підставі якої, були внесені дані про неї до Державного реєстру та присвоєний ідентифікаційний номер (а.с.4-5).

Листом від 06.08.2008 р. №20713/10/29-0 відповідач запропонував позивачу, для отримання відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, особисто з'явитись з паспортом до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді, одночасно, роз'яснив ОСОБА_1 порядок реалізації права, передбаченого ч.2 ст. 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів».

Стаття 2 КАС України передбачає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства. Суд перевіряє, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, чи обґрунтоване рішення, чи використані повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, безсторонньо, добросовісно, розсудливо.

На підставі зазначеного, суд дійшов висновку, що позивач не подавала заяву, передбачену вищезазначеним порядком, в результаті чого посадова особа органу податкової служби не мала можливості надати їй довідку форми ВЗ, а орган внутрішніх справ без даних документів на має можливості зробити відмітку у паспорті, тобто позивачка сама створила умови, які перешкоджають їй здійснювати свої права, а тому з боку Державної податкової інспекції у м. Кіровограді не вбачається ніяких порушень прав позивача.

Крім того, суд не погоджується з позовною вимогою, щодо зобов'язання відповідача поставити відмітки у паспорті, про наявність у позивача права здійснювати платежі без ідентифікаційного номера за її ім'ям, оскільки проставлення подібної відмітки у паспорті чинним законодавством не передбачено.

Керуючись Частиною 2 статті 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів» від 22.12.1994 р. №320/94-ВР (з наступними змінами та доповненнями), Порядком унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів, затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2004 року №602/1226, ст.ст. 2, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,Ї

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

2. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 06.10.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 10.10.2008 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України .

Суддя підпис :

Згідно з оригіналом

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.Ю. Флоренко

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі - 10.10.2008 р.