Ухвала від 10.09.2009 по справі 2а-5802/09/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

у адміністративній справі

№ 2а-5802/09/1370

10 вересня 2009 року м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як О.О., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом Державної податкової інспекції у Дрогобицькому районі до Відкритого акціонерного товариства «Рівнянське» за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Дрогобицького управління Державного казначейства ГУДКУ у Львівській області про стягнення заборгованості в розмірі 2235,94 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Дрогобицькому районі 10.09.2009 року за вхідним №29728 звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Рівнянське» за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Дрогобицького управління Державного казначейства ГУДКУ у Львівській області про стягнення заборгованості в розмірі 2235,94 грн.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Як вбачається з тексту позовної заяви, право на подання даного позову в порядку, передбаченому КАС України, позивач обґрунтовує ч.4 ст.17 Бюджетного кодексу України та Законами України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», «Про Державний бюджет України на 2008 рік», «Про Державний бюджет України на 2009 рік» (стаття 21).

Такі твердження позивача суперечать приписам ст. ст. 1, 12 ГПК України, та ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.

За визначенням термінів, що дається у ст. З Кодексу адміністративного судочинства України:

справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1.ч.1);

суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1.)

Таким чином, у контексті зазначених положень ст. З Кодексу, справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти, відповідно, зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень. У тому ж випадку, коли суб'єкт, у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, не здійснюють у спірних правовідносинах управлінських функцій щодо іншого суб'єкта, з яким спір, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції та не повинен вирішуватись адміністративним судом.

З матеріалів справи вбачається, що спірні правовідносини виникли в наслідок неналежного виконання відповідачем умов договорів про надання фінансової допомоги №22 від 07.10.1997 року, №13 від 31.03.1999 року, №15 від 04.05.1998 року за змістом яких вбачається що останні мають господарський характер, оскільки правовідносини, що пов'язують суб'єктів таких угод, засновані на принципах диспозитивності, рівності суб'єктів, жоден з них не уповноважений здійснювати управлінські адміністративні функції стосовно іншого в контексті укладеного договору.

Згідно ч.2 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Даний спір не є публічно - правовим і має вирішуватись судом в порядку господарського судочинства.

Згідно п.1 ч.1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст.2, 17, 109, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Дрогобицькому районі до Відкритого акціонерного товариства «Рівнянське» за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Дрогобицького управління Державного казначейства ГУДКУ у Львівській області про стягнення заборгованості в розмірі 2235,94 грн.

2. Копію ухвали надіслати позивачу, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву шляхом подання заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом 5 днів з дня отримання її копії та апеляційної скарги на ухвалу суду протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 КАС України:

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя - підпис, з оригіналом згідно.

Суддя Карп'як О.О.