Справа № 2а -110 /2009 року
Про повернення адміністративного позову
у зв»язку з непідсудністю справи даному суду
28 травня 2009 року
Суддя Нововоронцовського районного суду Херсонської області Синьогуб М.С.,
розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Міністерства праці та соціальної політики України, Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, Територіальної державної інспекції праці у Херсонській області в особі державного інспектора праці ОСОБА_2 ,
27 травня 2009 року позивач фізична особа - підприємець ОСОБА_1, керуючись ст.ст.104,105 КАС України та ст.ст.16, 22 ГК України звернувся до Нововоронцовського районного суду з адміністративним позовом до Міністерства праці та соціальної політики України, Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, Територіальної державної інспекції праці у Херсонській області в особі державного інспектора праці ОСОБА_2 - « Про визнання дій Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, Територіальної державної інспекції праці у Херсонській області по складанню протоколу №НОМЕР_1 про адміністративне порушення; Припису № НОМЕР_2; Акта перевірки №НОМЕР_3від 13.05.2009 року - незаконними».
За змістом статей 1,12 Господарського процесуального кодексу України спори за участю юридичних осіб і громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи відносяться до компетенції господарських судів.
Відповідно до п.6 розділу УІІ „Прикінцевих та перехідних положень” Кодексу адміністративного судочинства України” - до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач оспорює складені державним інспектором праці Територіальної державної інспекції праці у Херсонській області ОСОБА_2. : 1) акт перевірки №НОМЕР_3від 13.05.2009 року дотримання законодавства про працю, загальнообов»язкове державне соціальне страхування ; 2) припис №НОМЕР_2 від 13.05.2009 року щодо усунення порушень законодавства про працю; 3) протокол №НОМЕР_1 від 13.05.2009 року про адміністративне порушення.
Вирішення даного спору відноситься до компетенції окружного адміністративного суду .
Виходячи з наведеного , керуючись п.6 розділу УІІ „Прикінцевих та перехідних положень”, ст.108 ч.3 п.6 Кодексу адміністративного судочинства України”,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства праці та соціальної політики України, Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, Територіальної державної інспекції праці у Херсонській області в особі державного інспектора праці ОСОБА_2 - « Про визнання дій Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, Територіальної державної інспекції праці у Херсонській області по складанню протоколу №НОМЕР_1 про адміністративне порушення; Припису № НОМЕР_2; Акта перевірки №НОМЕР_3від 13.05.2009 року незаконними» - повернути позивачеві роз»яснивши йому, що для вирішення цього спору потрібно звернутися до Херсонського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Нововоронцовський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя