Справа № 457/318/15-к
провадження №1-кс/457/49/15
11 березня 2015 року м. Трускавець
Слідчий суддя Трускавецького міського суду Львівської області ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , за участю прокурора прокуратури м. Трускавця ОСОБА_3 ,
розглянув клопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні № 12013150140000438 від 23.07.2013 року прокурора прокуратури м. Трускавця ОСОБА_3 та яке надійшло до суду 10.03.2015 року, -
Слідчим відділенням Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013150140000438 від 23 липня 2013 року, за фактом неналежного виконання службових обов'язків посадовими особами УЖКіБ Трускавецької міської ради в розділі не укладання угоди про пайову участь із забудовниками, в результаті чого бюджету міста завдано істотної шкоди, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року регламентовано питання пайової участі замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів. Згідно з нормами даного Закону замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до вказаного Закону. На підставі наведеного Трускавецькою міською радою рішенням від 25.07.2011 року №176 затверджено Положення «Про порядок залучення та встановлення пайової участі (внеску) фізичних та юридичних осіб у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця». У відповідності до вказаного положення, уповноваженим виконавчим органом Трускавецької міської ради щодо укладення, реєстрації, внесення змін про пайову участь фізичних і юридичних осіб у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця, нарахування та організації залучення сум пайової участі визначено Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради. Так, у своїй діяльності Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради керується положенням, що затверджене рішенням Трускавецької міської ради від 22.05.2012 року №328 та виконує покладені на нього завдання та обов'язки, до яких входить координація роботи усіх житлово-комунальних служб міста, незалежно від форм власності; веде контроль та здійснює технічний нагляд за будівництвом, капітальним та поточними ремонтами житлових будинків та об'єктів благоустрою; займається оформленням документів на відчуження земельних ділянок під будівництво об'єктів комунального призначення, прокладки інженерних мереж; проводить рейди та перевірки на територіях та об'єктах міста, щодо стану їх благоустрою; проводить рейди та перевірки додержання підприємствами, установами, організаціями і громадянами законодавства у сфері благоустрою міста; вживає заходів щодо зупинення робіт, які проводяться самовільно і порушують благоустрій міста; проводить рейди та перевірки об'єктів міста, підприємств, установ та організацій, щодо додержання законодавства у сфері благоустрою міста, має право подавати пропозиції у встановленому порядку з розвитку та поліпшення благоустрою і утримання території м. Трускавця. Відповідно до Положення про пайову участь, пайова участь замовника (забудовника) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця встановлюється у таких розмірах:
7 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта містобудування -для нежитлових будівель або споруд;
3 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта містобудування - для багатоквартирних житлових будинків, індивідуальних житлових будинків загальною площею більше 300 м.кв., будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення.
Поряд із цим з інформаційної довідки Трускавецької міської ради №18/29-2038/2 від 16.07.2013 року встановлено, що за період 2010-2013 року Трускавецькою міською радою прийнято лише 2-а рішення стосовно забудовників по звільненню сплати пайової участі до бюджету Трускавецької міської ради, які стосуються будівництва церкви пророка Іллі та будівництва кіоску по ремонту взуття в м. Трускавець.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в результаті ухиляння замовників будівництва від укладення договорів та не проведення відповідальними посадовими особами позовної та претензійної роботи до місцевого бюджету м. Трускавця не надійшло коштів в сумі 3578032,12 грн., що підтверджується актом Дрогобицької ОДПІ у Львівській області № 20-38/20 від 12.09.2013 року. Також, згідно вищевказаного акту внаслідок заниження замовниками будівництва кошторисної вартості по укладених договорах міським бюджетом недоотримано коштів в сумі 637296,45 грн. Окрім цього, під час досудового розслідування здобуто відомості щодо інших забудовників, якими також не сплачено пайові внески у розвиток міста, в результаті чого станом на 03.03.2015 року заборгованість за укладеними договорами про пайову участь будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста складає 1770913,59 грн.
Вказане дає підстави вважати, що вищевказані договори були укладені, однак кошти на рахунки Трускавецької міської ради не поступали, що могло спричинити збитки територіальній громаді м. Трускавця.
Таким чином, в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Трускавецької міської ради, зокрема Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради в частині виконання ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038 та Рішення Трускавецької міської ради від 25.07.2011 року №176, котрим затверджено Положення «Про порядок залучення та встановлення пайової участі (внеску) фізичних та юридичних осіб у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця» за період з 2011 року мпо завершений місяць 2015 року з метою визначення розміру матеріальної шкоди (збитків), заподіяної внаслідок діянь службових осіб вищевказаного органу місцевого самоврядування. Проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Трускавецької міської ради, в тому числі Управління житлово-комунального господарства та будівництва має істотне значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, результати якої надасть інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження та доказування вчинення кримінального правопорушення. Проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Трускавецької міської ради, в тому числі Управління житлово-комунального господарства та будівництва можливо лише на підставі розпорядження суду про дозвіл на проведення даної позапланової виїзної ревізії.
Заслухавши пояснення прокурора, яка підтримала клопотання. вивчивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. ст. 2, 8, 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ревізія віднесена до компетенції органів Державної фінансової інспекції України.
Згідно ч. 7, ч. 8, ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий також уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що матеріалах кримінального провадження наявні достатні підстави вважати, що результати позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Трускавецької міської ради, в тому числі Управління житлово-комунального господарства та будівництва самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, вважаю, що клопотання слід задовольнити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 2 ст. 40 КПК України, Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю», с л і д ч и й с у д д я, -
Клопотання прокурора прокуратури м. Трускавця ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки у кримінальному провадженні № 12013150140000438 від 23.07.2013 року - задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Львівській області на проведення у період з 16.03.2015 по 10.04.2015 року позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Управління житлово-комунального господарства та будівництва Трускавецької міської ради код ЄДРПОУ 22410879, адреса місцезнаходження котрого: м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, за період з 01.01.2011 року по 28.02.2015 року з питань:
- виконання ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038 та Положення «Про порядок залучення та встановлення пайової участі (внеску) фізичних та юридичних осіб у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця», яке затверджене рішенням Трускавецької міської ради від 25.07.2011 року №176;
- наявність договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Трускавця та розрахунок розміру пайової участі в розвитку інфраструктури для суб'єктів господарювання, які впродовж 2011-2015 років декларували до Інспекції держархбудконтролю декларації про готовність завершених будівництвом об'єктів на території м. Трускавця;
- дотримання законодавства при використанні коштів, отриманих у вигляді пайової участі (внеску) фізичних та юридичних осіб у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця;
- вжиття заходів посадовими особами Трускавецької міської ради та її структурними підрозділами щодо виконання ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038 та Рішення Трускавецької міської ради від 25.07.2011 року №176;
- стан усунення порушень, забезпечення відшкодування збитків та втрачених доходів вказаних у акті ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради за період від 01.01.2011 року по 31.07.2013 року від 12.09.2013 року № 20-38/20;
- наявність заборгованості із сплати пайових внесків, по котрих минули строки давності передбачені ст. 257 ЦПК України;
- визначення розміру матеріальної шкоди (збитків), заподіяної внаслідок дій службових осіб Трускавецької міської ради, Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради та суб'єктів господарювання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1