Ухвала від 31.01.2011 по справі 2-а-195/11/1970

УХВАЛА

Справа № 2-а-195/11/1970

"31" січня 2011 р. м. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І. розглянувши матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Шевченківського районного суду міста Києва про визнання незаконними дій (бездіяльності) та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

27 січня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністртаивним позовом до Шевченківського районного суду м. Києва про визнання незаконними дій (бездіяльності) посадових та службових осіб канцелярії Шевченківського районного суду м. Києва у формі:

1) порушення норми п. 2.2 Інструкції у формі не реєстрації скарги позивача у день надходження її до суду, тобто 09 серпня 2010 року з проставленням на правому нижньому місці першої сторінки сарги реєстраційний штамп суду, у якому зазначається дату надходження матеріалу в суд і реєстраційний номер згідно з журналом реєстрації вхідної кореспонденції;

2) порушення норми частини другої ст. 236-2 КПК України у формі неповідомлення позивача, як скаржника про дату та час слухання справи на 30.08.2010 року та на 04.10.2010 року;

3) внесення завідомо неправдивих відомостей в офіційний документ лист від 17.01.2011 року за №С-8/4 ск-423/10 керівника апарату Шевченківського районного суду м. Києва Т.М. Берінської на адресу начальника ТУ ДСА в м. Києві ОСОБА_2

та зобовязати відповідача вчинити наступні дії, а саме підготувати та направити на адресу начальника ТУ ДСА в м. Києві ОСОБА_2 лист, в якому вказати:

- про порушення норми п. 2.2 Інструкції у формі не реєстрації скарги позивача у день надходження її до суду, тобто 09 серпня 2010 року з проставленням на правому нижньому місці першої сторінки сарги реєстраційний штамп суду, у якому зазначається дату надходження матеріалу в суд і реєстраційний номер згідно з журналом реєстрації вхідної кореспонденції;

- а також вказати про те, що позивача як скаржника Шевченківський районний суд м. Києва не сповіщав про дату та час слухання справи на 30.08.2010 року та 04.10.2010 року;

- а також вказкати про те, що в лист від 17.01.2011 року за №С-8/4 ск-423/10 керівника апарату Шевченківського районного суду м. Києва Т.М. Берінської на адресу начальника ТУ ДСА в м. Києві ОСОБА_2 були внесені завідомо неправдиві відомості про те, що копія постанови суду від 04.10.2010 року направлена на адресу позивача, як скаржника 03.12.2010 року, а також те, що на його адресу була направлена відповідь на його скаргу за вих. №С-8/4ск-423/10 від 01.11.2010 року;

- а також зобов'язати надіслати на його адресу копію звукозапису ходу судовогго засідання при розгляді скарги.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Кожна особа має право в порядку, становленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.( ст. 6 КАС України)

Згідно ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача-суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень, зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій, стягнення з відповідача-суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю, виконання зупиненої чи не вчиненої дії, встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень, примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Враховуючи викладене та положення Постанови № 6 Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року "Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадженння адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів та суддів" суди та судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністртаивних справ та справ про адміністративні правопорушення не є субєктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у звязку з розглядом судових справ.

Компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства, про накладення адміністративних стягнень, щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції (ст. 17 ч.3 КАС України). Спеціальний судовий порядок встановлений також для оскарження судових актів. Рішення суду, дії або бездіяльність суддів під час здійснення правосуддя, підготовки, розгляду справ у судових інстанціях, звернення рішення до виконання тощо можуть оскаржуватися в апеляційному та касаційному порядку. Оскарження таких дій шляхом подачі скарги до іншого суду першої інстанції є порушенням встановленого Конституцією України принципу незалежності суддів і недопущення впливу на них. Позови, спрямовані на це, не підлягають розгляду в суді першої інстанції, оскільки відповідно до закону є інший механізм усунення помилок і недоліків, допущених при здійсненні правосуддя.

Таким чином поданий адміністративний позов ОСОБА_1 до Шевченківського районного суду м. Києва про визнання незаконними дій (бездіяльності) і зобов'язання вчинити певні дії не підлягає розгляду в порядку адміністратвиного судочинства.

Згідно ст. 109 ч. 1 п.1 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.109 ч.1, ст.ст.186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Шевченківського районного суду міста Києва про визнання незаконними дій (бездіяльності) і зобовязання вчинити певні дії.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Головуючий суддя Мартиць О.І.