Постанова від 14.04.2010 по справі 2-а-804/10/1970

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-804/10/1970

14 квітня 2010 р.

м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючої ДерехН.В.

при секретарі Вальчук І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ротарі-Магік» до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення - рішення та зобов 'язання вчинити певні дії,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ротарі-Магік»( надалі позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції( надалі відповідач) про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000592306/073677 від 03 грудня 2009 року та зобов'язання надати органу держказначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з Державного Бюджету.

Представник позивача товариства з обмеженою відповідальністю «Ротарі-Магік» в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та пояснив, що спірне повідомлення - рішення прийнято з порушенням законодавства з питань оподаткування, а відтак підлягає скасуванню в судовому порядку, перевірка контролюючого органу проведена всупереч вимогам законодавства, тобто без законної підстави для проведення виїзної позапланової перевірки, оскільки, позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обгрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості. Таким чином, всупереч визначених норм права, контролюючий орган при оформлені податкового повідомлення-рішення та складанні відповідних документів не виконав вимоги законодавства України. Всупереч вимогам законодавства прийняв податкове повідомлення-рішення від 03 грудня 2009року за № 0000592306/073677, без розгляду заперечення товариства з обмеженою відповідальністю «Ротарі-Магік», що підтверджується неповідомленням позивача про розгляд заперечення та без усунення порушень зі сторони контролюючого органу. Також в передбачений законом строк товариству з обмеженою відповідальністю «Ротарі-Магік» не було відшкодовано ПДВ. Отже, органи державної влади допустили протиправну бездіяльність, яка могла провела до фінансових втрат позивача, тобто завдано матеріальну школу. На підставі перевірки Тернопільською об'єднаною державною податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення - рішення в якому визначено завищення суми бюджетного відшкодування по податку на додану вартість за вересень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.08.2009року по 31.08.2009року на суму 18758,00 грн.

Представник позивача вважає, що дане податкове повідомлення-рішення прийняте з порушенням законодавства, а відтак підлягає скасуванню, оскільки не грунтуються на вимогах Закону України « Про податок на додану вартість», а зазначені пп. 4.3. ст. 4

Закону України « Про податок на додану вартість» регулюють виключно операції з імпорту товарів на митну територію України, і не є нормою Закону, яка регулює норми сплати ПДВ при проведенні операції, що здійснюється згідно з договором купівлі-продажу на території України, а рішення контролюючого органу прийнято на підставі помилкового застосування іншої норми права, що привело до неправильного прийняття рішення, а тому просить позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечила і пояснила, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Ротарі-Мвґік"' в обревізований період здійснювало реалізацію попередньо імпортованих автотранспортних засобів на митній території України. При цьому, реалізація товарів здійснювалась товариством з обмеженою відповідальністю „Ротарі-Магік" за договірними цінами, що є нижчими від митної вартості таких товарів, задекларованої у ВМД відповідно до п. 4.3 ст. 4 Закону України «Про ПДВ». Внаслідок продажу імпортованих автотранспортних засобів на митній території України по ціні яка нижча від митної вартості, у ТзОВ ,, Ротарі-Магік" виникло від 'ємне значення ПДВ відповідного звітного періоду, з подальшим заявлениям сум ПДВ, що піддягають бюджетному відшкодуванню. Позивач при реалізації імпортованого товару на території України занизив ціну реалізації імпортованого товари, оскільки товар був реалізований нижче митної вартості, тим самим неправомірно завищивши собі бюджетне відшкодування по податку на додану вартість, а тому відповідач просить відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов до задоволення не підлягає, виходячи з наступних міркувань.

В період з 10.11.2009 року по 23.11.2009 року, Тернопільською об'єднаною державною податковою інспекцією, проведено позапланову виїзну документальну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Ротарі - Магік» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за вересень місяць 2009 року, яка виникла за рахунок від 'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.08.2009 р. по 31.08.2009 року, встановлено, що в порушення вимог: пп. 7.7. In. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування по декларації за вересень 2009 року на суму 18758,00 грн.; пп. 7.5.2 п 7.5, пп. 7.4.1 п. 7.4., п. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7, п. 4.1, 4.3 ст. 4 Закону України „Про ПДВ" занижено суму податкових зобов'язань за серпень 2009р. на суму 95 192 грн., в результаті чого за період 01.08.2009 року по 31.08.2009р. підприємством завищено від'ємне значення на суму 18758 грн. та знижено позитивне значення на суму 76 434 грн.; пп. 7,5.2 п 7.5, пп. 7.4.1 п. 7.4., п. 7.3.6 п 7.3 ст. 7, п. 4.1, 4.3 ст. 4 Закону України „Про ПДВ" занижено суму податкових зобов'язань за вересень 2009р на суму 115 541 грн., в результаті чого за період з 01.09.2009р по 30.09.20О9р підприємством завищено від'ємне значення на суму 52064 грн. та занижено позитивне значення на суму 63 477 грн.

Відповідно до абзацу першого п.4.3 ст.4 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що для товарів які імпортуються на митну територію України платниками податку, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород, пов 'язаних з імпортом таких товарів, плати за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належать до таких товарів, акцизних зборів, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються у ціну товарів (робіт, послуг) згідно з законами України з питань оподаткування.

Відповідно до ст. 259 Митного кодексу України - митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є їх ціна, що було фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, обчислена відповідно до положень цього Кодексу.

У відповідності до ст. 261 Митного Кодексу України відомості про митну вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України, використовуються для митного кордону України, стати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород, пов'язаних з імпортом таких товарів, плати за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належать до таких товарів, акцизних зборів, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються у ціну товарів (робіт, послуг) згідно з законами України з питань оподаткування.

Таким чином, позивач безпідставно при реалізації товарів території України визначав базу оподаткування, виходячи з договірної (контрактної) вартості товару, що є нижчою за митну вартість товару, що призвело до незаконного заниження податкового зобов 'язання з податку на додану вартість та до завищення заявленої суми бюджетного відшкодування.

Враховуючи вищенаведене суд вважає що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Ротарі-Магік» є безпідставні і до задоволення не підлягають.

керуючись Митним кодексом України, Законом України " Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про податок на додану вартість", Законом України " Про єдиний митний тариф", ст. ст. 2, б, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У позові Товариства з обмеженою відповідальністю " Ротарі-Магік" до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового, повідомлення рішення № 0000592306/073677 від 03 грудня 2009 року та зобов'язання надати органу держказначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з Державного Бюджету - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Головуючий суддя Дерех Н.В.

копія вірна

Суддя Дерех Н.В.