Ухвала від 07.05.2015 по справі 760/8864/15-а

Справа № 2-а- 368/15

Провадження №760/8864/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2015 року м. Київ

Суддя Солом?янського районного суду м. Києва Козленко Г.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, треті особи: Головне управління Національної гвардії України, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Солом'янського районного суду м. Києва із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, треті особи: Головне управління Національної гвардії України, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві та просив суд визнати бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації - протиправною; зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації видати ОСОБА_2 "Посвідчення інваліда війни".

Відповідно до вимог ст.19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративними судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач помилково звернувся до місцевого суду як адміністративного, не врахувавши те, що відповідно до ч.1 ст.18 КАС України місцевим судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Висновок позивача про те, що зазначений спір може розглядатися Солом'янським районним судом м. Києва як адміністративним судом є хибним з огляду на наступне.

Так, позивач порушує питання про неправомірність дій відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації щодо видачі "Посвідчення інваліда війни" ОСОБА_2 Проте, даний позов не є спором з приводу обчислення, призначення, перерахунку пенсійних чи соціальних виплат, і т.д., оскільки стосується правомірності або не правомірності дій відповідача щодо відмови у видачі ОСОБА_2 "Посвідчення інваліда війни". Тобто позовні вимоги не відноситься до випадків, передбачених ч.1 ст.18 КАС України, а тому справу належить розглядати Окружному адміністративному суду м. Києва.

Враховуючи наведене, розгляд таких вимог ст.18 КАС України віднесено до компетенції окружних адміністративних судів, а не до компетенції місцевого загального суду як адміністративного суду.

Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

В зв'язку з тим, що вказаний позов не підсудний даному суду як адміністративному, вважаю за необхідне адміністративний позов повернути позивачу для подання до належного суду.

Керуючись ст.ст.18, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, треті особи: Головне управління Національної гвардії України, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві для подання до належного суду.

Роз'яснити позивачу право на звернення з зазначеним позовом до окружного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу подається до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя - Г.О. Козленко