ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
10 липня 2015 року № 813/3577/15< Дата >
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Назар Володимирович, перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Приватного підприємства «Західний Буг» про зупинення роботи території та будівель,-
09.07.2015 року на адресу Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Приватного підприємства «Західний Буг» про зупинення роботи території та будівель Бродівського елеватора Приватного підприємства «Західний Буг», до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 ст. 3 КАС України, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до положень ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з ч.4 і 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (п.4 ч. 1).
Згідно позовної заяви у додатку до позову зазначено копія повідомлення про проведення планової перевірки №110 від 04.06.2015 року, проте серед додатків копія повідомлення про проведення планової перевірки №110 від 04.06.2015 року відсутня.
Крім цього, у відповідності до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно Інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 16.11.2011 року № 2091/11/13-11 розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.
Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
З огляду на викладене та з урахуванням вимог ч. 3 ст. 106 КАСУ належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.
В порушення вищезазначених вимог до позовної заяви позивачем надано квитанцію від 09.07.2015 року на суму 8,25 грн. Однак, з вказаної квитанції, судом неможливо встановити вміст надіслання копії зазначеного позову та доданих матеріалів до нього, що не є належним доказом направлення позивачем на адресу відповідача копії адміністративного позову та доданих до неї документів.
Крім цього, згідно з ч. 5 ст. 106 КАС України одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ст. 56 КАС України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Законним представником органу в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням чи статутом.
Відповідно до положень ч.3 ст. 58 КАС України довіреність від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позовна заява підписана начальником Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області С.Ю. Дмитровським, однак, доказів підтвердження функціональних повноважень начальника управління, на момент підписання позову, суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, враховуючи вищенаведене, останню належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків, у відповідності до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Приватного підприємства «Західний Буг» про зупинення роботи території та будівель - залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 12.08.2015 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подачі до канцелярії суду належного документа, який підтверджував би повноваження начальника управління С.Ю. Дмитровського, належного доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів та копію повідомлення про проведення планової перевірки №110 від 04.06.2015 року.
3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Суддя Костецький Н.В.