ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"10" липня 2015 р. Справа № 809/1278/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б.., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду заяву ОСОБА_1 в порядку ст. 267 КАС України в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій,-
22.05.2015 ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про зобов'язання Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду звіт про виконання постанови по справі №809/1278/15 від 16 квітня 2015 року. Також просить визнати протиправною бездіяльність Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області щодо виконання постанови по справі №809/128/0970. Вказана заява подана з посиланням на ч. 9 ст. 267 КАС України.
Станом на 22.05.2015 адміністративна справа №809/1278/15 перебувала на розгляді в Львівському апеляційному адміністративному суді.
Листом від 26.05.2015 за №809/1278/15/3001/15 заявника було повідомлено, що при поступленні справи до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, подана заява від 22.05.2015 буде розглянута по суті.
30.06.2015 адміністративна справа №809/1278/15 повернулася до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
01.07.2015 вказану заяву передано на розгляд судді Григоруку О.Б.
Розглянувши у письмовому провадженні вказану заяву, дослідивши та оцінивши подані докази, судом встановлено наступне.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 по справі №809/1278/15 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено повністю - зобов'язано Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області розглянути відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" №393/96 від 02.10.1996р. шість заяв ОСОБА_1 від 03.11.2014 року, а саме: заяву з проханням письмового вибачення; заяву з проханням публічного вибачення; заяву з проханням обґрунтування нетабелювання робочого часу; заяву з проханням обґрунтування відмови у прийнятті та реєстрації заяв; заяву з проханням обґрунтування не розгляду заяв більше 30 днів; заяву з проханням обґрунтування невиплати зарплати та здійснення виплат.
Ухвалою Львівського апеляційним адміністративного суду від 03.06.2015 постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 переглянута за апеляційною скаргою Сектора медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області та залишена без змін.
Відповідно до частини першої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк, звіт про виконання судового рішення.
З нормами частини 1 ст. 267 КАС України пов'язані положення абзацу сьомого пункту 4 частини першої статті 163, абзацу п'ятого пункту 4 частини першої статті 207 названого Кодексу, згідно з якими у резолютивній частині постанови суду першої чи апеляційної зазначається встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіт про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення, певних дій (аналогічні висновки викладені у листі № 28/12/13-13 від 9 січня 2013 року Вищого адміністративного суду України).
Таким чином, контроль за виконанням судового рішення - суб'єктом владних повноважень відповідачем по справі, шляхом зобов'язання надати звіт про виконання такого рішення, суд може встановити під час прийняття постанови у справі шляхом зобов'язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення.
Суд зазначає, позивач не звертався із такою заявою до вирішення даної справи по суті, постановою від 16.04.2015 відповідача не зобов'язано в порядку ст. 163 КАС України подати звіт про виконання постанови.
З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що, заявлена вимога зазначена в заяві щодо зобов'язання Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області подати звіт про виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 по справі №809/1278/15 не підлягає задоволенню.
Що стосується вимоги про визнання протиправною бездіяльності Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області щодо виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 по справі №809/1278/15, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Частиною 1 ст. 258 КАС України визначено, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист.
Згідно ч. 9 ст. 267 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
Отже, заява про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо виконання судового рішення підлягає задоволенню в разі встановлення, в даному випадку, протиправної бездіяльності відповідача щодо виконання судового рішення або порушення такою бездіяльністю прав позивача.
З матеріалів справи вбачається, що постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 по справі №809/1278/15 набрала законної сили відповідно до ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду.
Виконавчий лист по справі позивачу видано 09.07.2015, що підтверджується підписом ОСОБА_1 на заяві від 27.04.2015 (а.с. 73).
Таким чином, судом встановлено, що станом на 22.05.2015 (звернення до суду із заявою в порядку ст. 267 КАС України) бездіяльність відповідача не є протиправною, оскільки право позивача, яке на його думку порушено, не було забезпечене постановою, яка набрала законної сили.
За таких обставин, заява в частині визнання протиправною бездіяльності Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області щодо виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 по справі №809/1278/15 задоволенню не підлягає.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 160, 165, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про зобов'язання Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області подати звіт про виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 по справі №809/1278/15 та визнання протиправною бездіяльності Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області щодо виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2015 по справі №809/1278/15.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Григорук О.Б.