Справа: № 357/516/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Жарікова О.В. Суддя-доповідач: Ганечко О.М.
Іменем України
09 липня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючої судді: Ганечко О.М.
суддів: Літвіної Н.М.,Хрімлі О.Г.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду в м. Біла Церква на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 14.04.2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії ,-
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 14.04.2015 року позов задоволено частково.
Визнано незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області, щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку доплати до пенсії, за проживанням у зоні радіоактивного забруднення, у розмірі однієї мінімальної заробітної плати ст..39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 20.07.14 року по 02.08.14 року включно.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області провести перерахунок та виплату позивачу доплати до пенсії за проживанням у зоні радіоактивного забруднення у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, визначеної в Законі України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік, відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 20.07.14 року по 02.08.14 року включно, з урахуванням сум раніше проведених виплат.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, позивач є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ої категорії та інвалідом 3-ої групи, перебуває на обліку у відповідача.(а.с. 7-8).
Позивач звернувся із заявою до відповідача про встановлення доплати за проживання в зоні посиленого радіологічного контролю, про перерахунок додаткової пенсії за шкоду завдану здоров'ю.
Листом №1550/ш-01 від 31.12.14 року, відповідач відмовив в задоволенні заяви позивача(а.с.5).
Суд першої інстанції задовольняючи частково позовні вимоги ОСОБА_1 виходив з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
Постановою КМ України № 1210 від 23.11.2011 року, всупереч Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», встановлено конкретні розміри таких компенсацій, зокрема:
- підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 5,20 грн.;
- щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 4 категорії - 56,94 грн..
Рішенням Конституційного Суду України від 25 січня 2012 року за № 3-рп/2012, дано тлумачення, що нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України під час вирішення справ про соціальний захист підлягають застосуванню тоді, коли вони видані у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.
Закони України «Про Державний бюджет на 2011 рік», «Про Державний бюджет на 2012 рік» та «Про Державний бюджет на 2013 рік», встановлювали обмеження, щодо виплат додаткових пенсій, доплат особам постраждалих, внаслідок аварії на ЧАЕС.
Законом України «Про Державний бюджет на 2014 рік» від 16 січня 2014 року № 719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п. 1 Прикінцевих положень Закону), такі обмеження не встановлені.
Натомість на підставі Закону України від 31 липня 2014 року «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», який набув чинності 3 серпня 2014 року, «Прикінцеві положення» Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» були доповнені п. 6-7, за яким було встановлено, що норми і положення ст. 39, застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що починаючи з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року є чинними і підлягають застосуванню норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» без будь-яких обмежень.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та зазначає, що починаючи з 03.08.2014 року , Законом України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 р. в редакції Закону України від 03.08.2014 р. № 1622-18, встановлено ,що нормиі положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Також колегія суддів зазначає, що починаючи з 03.08.2014 року розміри пенсій, передбачених ст. 39, Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» обмежується вимогами Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 р. в редакції Закону України від 03.08.2014 р.
А тому, колегія суддів не вбачає порушень судом першої інстанції норм матеріального права, на які посилається апелянт в апеляційній скарзі, та вважає, що судом першої інстанції повно встановлені обставини справи, яким надана вірна правова оцінка на підставі чинного законодавства України.
Доводи апеляційної скарги, не спростовують висновки суду першої інстанції, викладені у постанові від 14.04.2015 року, та не можуть бути підставою для її скасування.
За таких обставин, у відповідності до ст.200 КАС України, апеляційні скарги слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду в м. Біла Церква - залишити без задоволення.
Постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 14.04.2015 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя:
Ганечко О.М.
Судді: Літвіна Н.М.
Хрімлі О.Г.
Головуючий суддя Ганечко О.М.
Судді: Хрімлі О.Г.
Літвіна Н. М.