328/3732/14-п
24.10.2014
3-1016/14
Іменем України
24 жовтня 2014 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснює підприємницьку діяльність - ФОП ОСОБА_1, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-14 ч. 1 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу, який надійшов до суду, 01.10.2014 року гр.. ОСОБА_1 розмістив на автобусі «KAROSA» державний номер НОМЕР_2 рейсом «Токмак-Молочанськ» надпис «Стоимость проезда оплачивает благотворительный фонд ОСОБА_2», чим порушив п. 9 ст. 74 Закону України «Про вибори в народні депутати України», місце вчинення м. Токмак, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 212-14 КУпАП.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до наступного.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків, потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі міститься посилання на порушення п. 9 ст. 74 Закону України «Про вибори в народні депутати України», проте такого закону не існує. На сьогоднішній день діє Закон України «Про вибори народних депутатів України».
Відповідно до п. 3.6, 3.7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 04.10.2013 року № 950, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2013 року за № 1829/24361, усі реквізити протоколу заповнюються чорнилами чорного або синього кольору, крім гелевих, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
Разом з тим у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗП № 048877 від 10.10.2014 року, міститься посилання на п. 9 ст. 74 Закону України «Про вибори кандидатів в народні депутати України», де закреслено слово «кандидатів» в протоколі зазначено, що помилково вказано слово «кандидатів», проте вказані виправлення не скріплені підписом посадової особи, яка їх здійснила.
Крім того, Токмацьким МВ ГУМВС України в Запорізькій області не усунуто недоліки зазначені в постанові Токмацького районного суду Запорізької області від 16 жовтня 2014 року, а саме в протоколі про адміністративне правопорушення не розкрито суті адміністративного правопорушення. З протоколу слідує що на автобусі розміщено надпис, проте не зрозуміло цей напис відноситься до агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином, тобто відсутня конкретна ознака, яка входить до складу вказаного правопорушення та наявність якої має значення для юридичної кваліфікації за зазначеною статтею КУпАП.
Диспозицією ч. 1 ст. 212-14 КУпАП передбачено, порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином.
За таких обставин справа підлягає поверненню для її належного оформлення, шляхом усунення вищевказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 276, 278 КУпАП, -
постановила:
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст. 212-14 ч. 1 КУпАП повернути до Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/
згідно з оригіналом
Суддя: