Справа № 456/5845/13-п
Провадження № 3/456/1675/2013
06.11.2013 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , дослідивши в порядку підготовки справи до розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2/1а, Львівської області, пенсіонера, за ст. 154 ч. 2 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 0221151 від 01.10.2013 року, ОСОБА_1 13.09.2013 року близько 19 год. 00 хв. в м. Стрию по вул. Новаківського, порушив правила тримання своєї собаки породи «Німецька вівчарка», котра самовільно покинула подвір'я та вкусила за куртку гр. ОСОБА_2
Згідно ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що згадані протокол та матеріали підлягають поверненню в Стрийський МВ ГУМВС України у Львівській області для належного оформлення.
Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В протоколі не зазначено нормативний акт і статтю КУпАП, якими передбачено відповідальність за дане правопорушення, адресу потерпілого. В наявних матеріалах справи не підтверджена заподіяна правопорушником матеріальна шкода в сумі 400 грн.
Згідно зі ст. 245 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, однак всупереч вищевказаного справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід направити в Стрийський МВ ГУМВС України у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст., ст. 256, 278 КУпАП,
Матеріали про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 повернути в Стрийське МВ ГУМВС України у Львівській області для належного оформлення.
Суддя Л.В. Гула