Постанова від 18.10.2013 по справі 456/5265/13-п

Справа № 456/5265/13-п

Провадження № 3/456/1478/2013

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.10.2013 року суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , дослідивши в порядку підготовки справи до розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера,

за ст. 85 ч. 4 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 1842 від 25.08.2013 року, ОСОБА_1 25 серпня 2013 року близько 08.00 год. спільно з ОСОБА_2 проводив вилов риби в річці Стрий поблизу села Ходовичі Стрийського району забороненими знаряддями лову - ставними сітками, зловивши при цьому 52 подуста, 2 окуня, 3 марени звичайні, чим порушив вимоги п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що згадані протокол та матеріали підлягають поверненню в Управління охорони, використання і відтворення біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області для належного оформлення.

Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол ; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення ; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення ; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є ; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

За змістом ст. 85 ч. 4 КУпАП склад правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП, становлять дії, які полягають у порушенні законодавства, що регулює використання водних живих ресурсів.

Диспозиція ст. 85 КУпАП є бланкетною, і зазначення норми акту не кримінально-правового характеру, до якого вона відсилає, є обов'язковим. В той же час всупереч вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі не зазначено, вимоги якого нормативного акту порушив ОСОБА_1. при розкритті об'єктивної сторони складу правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення також містить лише загальне покликання на порушення п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства без покликань на закон, норми якого він порушив.

Окрім того, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 зловив 52 подуста, 2 окуня, 3 марени звичайні. Однак, в протоколі відсутні відомості про вилучення незаконно добутих водних живих ресурсів.

Згідно зі ст. 245 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, однак всупереч вищевказаного справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП.

Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).

Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП, невстановлення в повному обсязі обставин, які підлягають обов'язковому встановленню в справах про адміністративне правопорушення, чим порушені вимоги ст. 245 КУпАП про необхідність всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, є перешкодою розгляду справи про адміністративне правопорушення по суті, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід направити в Управління охорони, використання і відтворення біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області для належного оформлення.

Керуючись ст., ст. 256, 278 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ :

Матеріали про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 повернути в Управління охорони, використання і відтворення біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області (Львіврибохорона) для належного оформлення.

Суддя Л.В. Гула