Ухвала від 16.06.2015 по справі 2а-9585/2011

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

16 червня 2015 р. Справа № 2а-9585/2011

Категорія: 10.3.1 Головуючий в 1 інстанції: Тихонова Н.С.

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лук'янчук О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва на постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва від 03.08.2011 р. по справі № 2а-9585/2011 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва

про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дітям війни",

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ленінського районного суду м. Миколаєва від 03.08.2011 р. адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва

про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дітям війни" задоволено частково.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва провести ОСОБА_1 нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за період з 01.01.2011 року по 03.08.2011 року, з урахуванням виплачених сум.

27 травня 2015 року на зазначену постанову суду управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить про поновлення строку звернення для апеляційного оскарження.

Статтею 183-2 КАС України, встановлено, що постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Відповідно до ч. 2 статті 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Згідно п.3 ч.4 ст. 189 КАС України незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва подало апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції майже через чотири роки після винесення вказаної постанови.

Зважаючи на зазначене суддя приходить до висновку про необхідність відмовити у відкритті апеляційного провадження за поданою апеляційною скаргою

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 183-2, 186, 189, 205, 254 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою управлінню Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва на постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва від 03 серпня 2011 року.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.

Суддя: Лук'янчук О.В.