61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)
07 липня 2009 р.
Справа № 22-а-7623/09
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бенедик А.П.
Суддів: Калиновського В.А. , Кононенко З.О.
за участю секретаря судового засідання
Представник відповідача - Бречко П.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Бричківської сільської ради Полтавського району Полтавської області на постанову Полтавський районний суд Полтавської області від 17.12.2008р. по справі № 2а-60/08
за позовом ОСОБА_1
до Бричківської сільської ради Полтавського району Полтавської області
про скасування рішення № 382,
Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Полтавського районного суду Полтавської області з позовом до Бричківської сільської ради Полтавського району Полтавської області в якому просила скасувати рішення № 382 XXIII сесії V скликання від 5 вересня 2008 року.
Постановою Полтавського районного суду Полтавської області від 17.12.2008 р. адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову, справу направити на новий розгляд.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального права, а саме: Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного кодексу України та на обставини і обґрунтування, викладені в апеляційній скарзі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, постанову суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Положення ст. 3 КАС України також дає визначення поняття суб'єкту владних повноважень, відповідно це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З адміністративного позову вбачається, що спір між сторонами виник з приводу права власності на земельну ділянку площею 0,25 га., розташовану в АДРЕСА_1 Полтавського району.
Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що даний спір повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства, що виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку стосовно того, що постанова Полтавського районного суду Полтавської області від 17.12.2008 року по справі № 2а-60/08 прийнята з порушенням норм процесуального права, а тому пілягає скасуванню із закриттям провадження у справі.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 4 ст. 198, ч. 1 ст. 203, ст.ст. 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Бричківської сільської ради Полтавського району Полтавської області на постанову Полтавського районного суду Полтавської області від 17.12.2008 року по справі № 2а-60/08 - задовольнити частково.
Постанову Полтавський районний суд Полтавської області від 17.12.2008р. по справі № 2а-60/08 за позовом ОСОБА_1 до Бричківської сільської ради Полтавського району Полтавської області про скасування рішення № 382 - скасувати.
Провадження у справі закрити.
Роз'яснити ОСОБА_1, що розгляд зазначеної справи належить до юрисдикції загальних судів у порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя
(підпис)
Бенедик А.П.
Судді
(підпис) (підпис)
Калиновський В.А. Кононенко З.О.
Калиновський В.А.
Повний текст ухвали виготовлений 13.07.2009 р.