вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
03.09.09Справа №2а-8149/09/11/0170
о13 годині 28 хвилин
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю:
представника позивача Коновалової Поліни Сергіївни, довіреність № 56/10 від 06.05.09,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримукрмясо»
про стягнення заборгованості в сумі 334,80грн.,
ДПІ у м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримукрмясо» про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 334,80грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачуються штрафні санкції за несвоєчасне подання декларацій з ПДВ за серпень - вересень 2008р.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов не надав, про дату,час і місце повідомлений належним чином - через засоби масової інформації. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез'явившегося представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради від 20.03.2006 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Кримукрмясо» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.13).
ТОВ «Кримукрмясо» зареєстровано платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво серії НБ №190234 від 06.04.2006р. (а.с.12).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001р. платники податків повинні надавати до органів ДПІ звітність за періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Згідно з Актом №9615/15-2-/34309153 від 23.12.2008р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, відповідачем порушено п.п.4.1.4 п.4.1. ст.. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: несвоєчасне подання податкових декларацій з податку на додану вартість за серпень - вересень 2008р. (а.с.6).
Граничний строк подання звітності - 22.09.2008р. та 20.10.2008р., фактичний строк подання звітності - 26.11.2008р. та 26.11.2008р. відповідно.
Відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі Акту №9615/15-2-/34309153 від 23.12.2008р.позивачем винесене податкове повідомлення - рішення №0000031502/0 від 09.01.2009р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 340,00грн. (а.с.7).
Зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем за юридичною адресою не отримане (зворотній бік а.с.7), про що посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі складено Акт №110/15-2 від 15.01.2009р. про неможливість вручення податкового повідомлення - рішення відповідачу (а.с.8).
Крім цього, Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі були виставлені перша податкова вимога від 27.01.2009р. №1/420 (а.с.9) та друга податкова вимога від 30.03.2009р. №2/11023(а.с.10), які відповідачем також не отримані, про що посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі були складені акти про неможливість вручення податкової вимоги від 27.02.2009р. (зворотній бік а.с.9) та акт від 01.04.2009р. (зворотній бік а.с.10) в зв'язку з не находженням за фактичним місцезнаходженням.
Відповідно до абз.4 пп.6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та пп.5.8 п.5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 03.07.2001 N 266 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001р. за N 595/5786 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В зв'язку з неможливістю вручення відповідачу рішення про застосування фінансових санкцій, першої та другої податкових вимог, їх було розміщено на дошці оголошень 15.01.2009р., 27.02.2009р., 01.04.2009р., що підтверджується відповідними актами (а.с.8, зворотні боки а.с.9,10).
Відповідно до п.17.3 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно з п.п.5.3.2 п.5.3. ст5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
В установлений законом строк відповідач заборгованість сплатив частково у сумі 5,20грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості, довідками про стан розрахунків з бюджетом (а.с.4, 41,), відтак заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій станом на момент розгляду справи становить 334,80грн.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості, в зв'язку з чим вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 334,80 грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 03.09.2009р.
У повному обсязі постанову складено 07.09.2009р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримукрмясо» (95043, м. Сімферополь, вул. Желєзнодорожна, 1, ідентифікаційний код 34309153) заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 334 (триста тридцять чотири) гривні 80 копійок на рр 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, код платежу 14010100, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.