вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
08.09.09Справа №2а-7352/09/4/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Заєвській Н.В.,
За участю сторін: від прокурора - не з'явився,
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
розглянув адміністративну справу за позовом
Прокурора м. Керч в інтересах держави в особі ДПІ у м. Керч,
до відповідача Приватного підприємства «Технопласт плюс»,
про стягнення заборгованості в сумі 22711,15 грн.
Суть спору: Прокурор м. Керч в інтересах держави в особі ДПІ у м. Керч (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Технопласт плюс» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 22711,15 грн.
Прокурор та представник позивача у судове засідання не з'явилися. Представник позивача направив клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав докази заборгованості на дату розгляду справи.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, докази чого є в матеріалах справи (а.с.49), заперечень проти позову суду не надіслав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі - Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно із п.11 ст.10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 8 ч.1 ст.3 КАС України визначено, що позивачем в адміністративній справі може бути особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. Частиною 2 ст.60 КАС України передбачено, що прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно із ст.36-1 Закону України від 05.11.1991 №1789-ХІІ “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формою такого представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб. При цьому прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення прокурора і позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Феодосійської міської ради 13.11.2003 як юридична особа, знаходиться на обліку в ДПІ у м.Феодосії як платник податків, зборів (обов'язкових платежів), та знаходиться на обліку в ДПІ у м.Керч як платник окремих видів податків, а саме: земельного податку та орендної плати за землю (а.с.25, 30,31).
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами та доповненнями (далі - Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Статтею 5 Закону №2181 визначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із п.“б” пп.4.1.4 п.4.1 ст 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що відповідачем подано до ДПІ податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2008рік та за 2009 рік, відповідно до яких задекларовано суму податкового зобов'язання з орендної плати з терміном сплати на 30.12.08. - 2256,27 грн., 30.01.09. - 2256,27 грн., 02.03.09. - 2599,25 грн., 30.03.09. - 3539,34 грн., 30.04.09р. - 2599,22 грн., 30.04.09. - 3539,30 грн. При цьому відповідачем податкове зобов'язання погашено частково, в сумі 0,86 грн. Таким чином, заборгованість відповідача з орендної плати з урахуванням часткової сплати складає 19388,01 грн. На суму несплаченого боргу за період з 31.12.08р. по 20.05.09р. розрахована пеня у сумі 464,87 грн.
Згідно з поданими відповідачем податковими розрахунками земельного податку за 2008рік та за 2009рік задекларовано суму податкового зобов'язання з земельного податку з терміном слати на 30.12.08р. - 508,52 грн., 30.01.09р. - 508,52 грн., 02.03.09р. - 585,84 грн., 30.03.09р. - 585,84 грн., 30.04.09р. - 585,84 грн. Таким чином, заборгованість відповідача з земельного податку складає 2774,56 грн. Розрахована пеня на суму несплаченого боргу за період з 31.12.08р. по 20.05.09р. у сумі 83,71 грн.
Згідно з п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
На адресу відповідача направлені перша податкова вимога №1/13 від 10.01.09. на суму 2763,93 грн. (отримана відповідачем 14.01.09), друга податкова вимога №2/70 від 13.02.09. на суму 5528,72 грн. (отримана відповідачем 17.02.09); прийнято рішення від 13.03.09. №6 про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.
Відповідачем в порядку, встановленому ст. 71 КАС України не надано доказів погашення суми заборгованості у повному обсязі або зміни сум податкового зобов'язання, самостійно визначеного платником податків, зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
Таким чином, станом на день розгляду справи загальна заборгованість з урахуванням часткової сплати складає 22711,15 грн., у тому числі податки у сумі 22162,57 грн., пеня - 548,58 грн., що підтверджується особовою карткою та розрахунком суми боргу.
Право позивача як суб'єкта владних повноважень - контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону №509.
За таких обставин вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158- 163 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Технопласт плюс» (м.Феодосія, вул.Українська,44, ЄДРПОУ 32641735) у дохід місцевого бюджету м. Керч (код 13050200, р/р 33215812700019 в УДК в АРК м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740946) заборгованість у сумі 19852,85 грн.; в дохід місцевого бюджету м. Керч (код 13050100, р/р 33216811700019 в УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740946) заборгованість у сумі 2858,27 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня отримання постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського адміністративного апеляційного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Циганова Г.Ю.