Ухвала від 26.06.2015 по справі 296/6353/14-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Сингаївський О.П.

Суддя-доповідач:Моніч Б.С.

УХВАЛА

"26" червня 2015 р. Справа № 296/6353/14-а

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Моніч Б.С.,

розглянувши скаргу ОСОБА_2-представника позивача ОСОБА_3 у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Грайф Флексіблс Україна" про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди ,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.05.2015 року залишено без змін постанову Корольовського районного суду м.Житомира від 29.01.2015 року.

19.05.2015 року позивачу у справі видано виконавчий лист.

17.06.2015 року від ОСОБА_2-представника позивача ОСОБА_3 надійшла скарга на дії Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського управління юстиції з приводу неналежного виконання рішення Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.05.2015 року.

Скарга подана без додержання вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Приписами ч.1 ст.187 КАС України передбачено, що до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції у письмовій формі подається апеляційна скарга.

Відповідно до ч.2 ст.187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються, зокрема, найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга; вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції; обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.

В апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності (ч.3 ст.187 КАС України).

Проаналізувавши матеріали поданої скарги, суд дійшов висновку про те, що з неї не вбачається, який саме процесуальний документ у справі позивач оскаржує, а також не зазначено вимоги особи, яка її подала та їх обґрунтування.

Крім того, частиною 6 ст. 187 КАС України визначено, зокрема, що, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Позивач належних та допустимих доказів про звільнення від сплати судового збору або клопотання про зменшення розміру судового збору чи звільнення від його сплати не надав.

З урахуванням викладеного, позивачу необхідно усунути перераховані вище недоліки, а саме:

- зазначити вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції, вказати в скарзі, який процесуальний документ у справі оскаржується;

- обґрунтувати вимоги особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права;

- зазначити, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності;

- надати документ про сплату судового збору або надати докази в підтвердження звільнення позивача від сплати судового збору (відповідні документи чи їх копії).

Нормами Кодексу адміністративного судочинства також визначено випадки, коли апеляційний адміністративний суд розглядає справи як суд першої інстанції. У такому випадку до суду подається не скарга, а позовна заява. У поданій скарзі автор документу оскаржує бездіяльність державного виконавця. Розгляд справ такої категорії в будь-якому випадку не належить до компетенції апеляційного адміністративного суду як суду першої інстанції.

Частиною 9 ст.267 КАС України визначено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду ПЕРШОЇ інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

Подана скарга не дає підстав вважати її заявою, передбаченою ч.9 ст.267 КАС України, оскільки в ній не оскаржуються дії, вчинені суб'єктом владних повноважень - відповідачем. Розгляд такої заяви теж належить до компетенції суду першої інстанцї.

Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_2-представника позивача ОСОБА_3 залишити без руху.

Надати ОСОБА_2-представнику позивача ОСОБА_3 30-денний строк з моменту отримання коії ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Роз'яснити ОСОБА_2-представнику позивача ОСОБА_3 , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, скарга буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Б.С. Моніч

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,10025

представник ОСОБА_2 АДРЕСА_1,10025

3- відповідачу/відповідачам:

- ,