Ухвала від 23.06.2015 по справі 817/3499/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Борискін С.А.

Суддя-доповідач:Моніч Б.С.

УХВАЛА

іменем України

"23" червня 2015 р. Справа № 817/3499/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Моніча Б.С.

суддів: Бондарчука І.Ф.

Хаюка С.М.,

при секретарі Лялевич С.С. ,

за участю

представника позивача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "17" березня 2015 р. у справі за позовом Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради до Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень ,-

ВСТАНОВИВ:

Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради (далі по тексту - Управління КБ ВК Рівненської міської ради) звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у місті Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі по тексту - ДПІ у м. Рівному) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень: форми "В4" від 10.09.2013 р. №0000291544, яким Управлінню КБ ВК Рівненської міської ради зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 215456,00 грн. за червень 2013 р.; форми "В2" від 10.09.2013 р. №0000301544, яким Управлінню КБ ВК Рівненської міської ради збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 2176,00 грн. (в т.ч. за лютий 2013 р. у розмірі 1073,00 грн., за травень 2013 р. у розмірі 895,00 грн., за червень 2013 р. у розмірі 208,00 грн.).

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 17.03.2015 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 10.09.2013 року № 0000291544 в частині зменшення розміру від'ємного значення податку на додану вартість на суму 214089 (двісті чотирнадцять тисяч вісімдесят дев'ять) грн.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Вирішено питання про судові витрати.

Не погоджуючись із цим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову - про відмову у задоволенні позову. В апеляційній скарзі посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи скарги, апеляційний суд вважає, що скарга не належить до задоволення з таких підстав.

Статтею 200 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Правильне по суті судове рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.

Як свідчать матеріали справи, Управління КБ ВК Рівненської міської ради утворене відповідно до рішення Виконавчого комітету обласної ради депутатів трудящих від 25.09.1975 р. №454. У своїй діяльності керується положенням про Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради, затвердженим рішенням Рівненської міської ради від 03.06.1999 р. №148, форма власності - комунальна, свідоцтво про державну реєстрацію від 03.06.1999 р. серії А00 №813761, реєстраційний №16081200000003739. Код суб'єкта господарювання за ЄДРПОУ: 05517742. Перебуває на обліку як платник податків у податковому органі з 24.10.1996 р. за №088/0037. Зареєстрований платником податку на додану вартість, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №24864201, виданого ДПІ у м. Рівне, індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 055177417168.

ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області було проведено документальну позапланову перевірку правомірності нарахування Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради залишку від'ємного значення за червень 2013 р. (рядок 24).

За результатами проведення такої перевірки ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області складено акт «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради код ЄДРПОУ 05517742 залишку від'ємного значення за червень 2013 року (рядок 24)» від 29.08.2013 р. №629/17-16-15-01/05517742 (т.1 а.с.8-19).

У відповідності до висновків акту перевірки податковим органом встановлено порушення Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.200.3 ст.200, п.200.4 ст.200, п.200.6 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради завищено залишок від'ємного значення у рядку 24 декларації з податку на додану вартість за червень 2013 р. на суму 215456,00 грн. та занижено суму бюджетного відшкодування на суму 2176,00 грн. за періоди: лютий 2013 р. на 1073,00 грн., травень 2013 р. на 895,00 грн., червень 2013 р. на 208,00 грн..

На підставі акта перевірки ДПІ у м. Рівному прийнято податкові повідомлення-рішення: форми «В4» від 10.09.2013 р. №0000291544, яким Управлінню КБ ВК Рівненської міської ради зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 215456,00 грн. за червень 2013 р.; форми «В2» від 10.09.2013 р. №0000301544, яким Управлінню КБ ВК Рівненської міської ради збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 2176,00 грн. (в т.ч. за лютий 2013 р. у розмірі 1073,00 грн., за травень 2013 р. у розмірі 895,00 грн., за червень 2013 р. у розмірі 208,00 грн.) (т.1 а.с.19, 20).

Згідно з поданою Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради до ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області податковою декларацією з податку на додану вартість за червень 2013 р. з додатками: позитивне значення різниці між сумою податкового кредиту, відображене у рядку 18 податкової декларації, складає 856188,00 та залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, відображений у рядку 24 декларації в сумі 1270018,00 грн., який сформовано з урахуванням залишку від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту, нарахованої за попередні звітні (податкові) періоди, а саме: жовтень 2012 р. - 124850,00 грн., січень 2013 р. - 168972,00 грн., квітень 2013 р. - 326124,00 грн., травень 2013 р. - 650072,00 грн..

Причиною виникнення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту є облік будівництва житлових будинків, спорудження комунікацій за довгостроковими договорами. Податковий кредит звітного періоду формується за рахунок обліку будівельно-монтажних робіт згідно податкових накладних виписаних інвесторами, а податкові зобов'язання згідно п.187.9 ст.187 Податкового кодексу України нараховуються по даті фактичної передачі Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради інвестору результатів робіт за довгостроковим контрактом.

Рішенням від 1999 р. №103 Виконавчого комітету Рівненської міської ради за Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради закріплено функції єдиного замовника по будівництву об'єктів житла соціально-культурного побуту та комунальної власності та надано повноваження по координації будівельного процесу відносно інших замовників, які ведуть будівництво на території міста.

В ході проведення перевірки встановлено, що протягом перевіряємого періоду Управління КБ ВК Рівненської міської ради надавало послуги технічного нагляду за будівництвом об'єктів та виступало замовником будівництва, яке здійснюється на земельних ділянках, переданих йому в оренду Рівненською міською радою.

Податковим органом на ст.7 акту перевірки зазначено про встановлене відхилення між даними платника та відповідача щодо суми податкового зобов'язання за січень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за квітень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за травень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за червень 2013 р. в сумі 10207,00 грн. (всього на суму 40828,00 грн.), яке виникло внаслідок порушення позивачем п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (із змінами і доповненнями), а саме: у зв'язку з надаванням Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради послуг здавання в оренду земельних ділянок Інвесторам-забудовникам.

Відповідно до наданих до перевірки документів та реєстрів бухгалтерського обліку, а також згідно з поданою платником до ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області уточненою Податковою декларацією з плати за землю (орендна плата) від 28.02.2013 р. позивачем за перевіряємий період нараховано орендної плати за землю всього в сумі 204132,64 грн. (в т.ч. за січень 2013 р. в сумі 51033,16 грн., за квітень 2013 р. в сумі 51033,16 грн., за травень 2013 р. в сумі 51033,16 грн., за червень 2013 р. в сумі 51033,16 грн.) та донараховано податковим органом суму податку на додану вартість в сумі 40828,00 грн. (в т.ч. за січень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за квітень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за травень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за червень 2013 р. в сумі 10207,00 грн.) (ст.8 акту перевірки).

Суд першої інстанції не погодився з такими розрахунками податкового органу та відповідного встановленого відхилення між даними платника та відповідача щодо суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за січень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за квітень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за травень 2013 р. в сумі 10207,00 грн., за червень 2013 р. в сумі 10207,00 грн. (всього на суму 40828,00 грн.), яке виникло внаслідок порушення позивачем п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України.

Колегія суддів такі висновки суду першої інстанції вважає законними і обґрунтованими.

У відповідності до поданої 14.02.2013 р. основної звітної податкової декларації за 2013 р. Управління КБ ВК Рівненської міської ради задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за січень у розмірі 49805,10 грн., за квітень у розмірі 49805,10 грн., за травень у розмірі 49805,10 грн., за червень у розмірі 49805,10 грн..

У відповідності до поданої 28.02.2013 р. уточнюючої податкової декларації за 2013р. Управління КБ ВК Рівненської міської ради задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за січень у розмірі 51033,16 грн., за квітень у розмірі 51033,16 грн., за травень у розмірі 51033,16 грн., за червень у розмірі 51033,16 грн. Нараховано до збільшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2013 р. (позитивне значення (р.13 - р.14)) за січень у сумі 1228,06 грн., за квітень у сумі 1228,06 грн., за травень у сумі 1228,06 грн., за червень у сумі 1228,06 грн..

У відповідності до поданої 16.05.2013 р. уточнюючої податкової декларації за 2013 р. Управління КБ ВК Рівненської міської ради задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за січень у розмірі 49865,19 грн., за квітень у розмірі 48767,76 грн., за травень у розмірі 44377,44 грн., за червень у розмірі 44377,44 грн. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2013 р. (позитивне значення (р.14 - р.13)) за січень у сумі 1167,97 грн., за квітень у сумі 6655,72 грн., за травень у сумі 6655,72 грн., за червень у сумі 6655,72 грн.

Згідно з матеріалами справи позивачем сплачено за січень 2013 р. кошти у розмірі 46300,00 грн. у відповідності до платіжного доручення від 18.02.2013 р. №78 на суму 12000,00 грн., від 27.02.2013 р. №111 на суму 3000,00 грн., від 27.02.2013 р. №112 на суму 10000,00 грн., від 28.02.2013 р. №115 на суму 17000,00 грн., від 28.02.2013 р. №116 на суму 4300,00 грн.. Сплачено за квітень 2013 р. у розмірі 52700,00 грн. у відповідності до платіжного доручення від 24.05.2013 р. №293 на суму 10000,00 грн., від 27.05.2013 р. №296 на суму 17000,00 грн., від 28.05.2013 р. №302 на суму 5000,00 грн., від 28.05.2013 р. №303 на суму 10000,00 грн., від 30.05.2013 р. №308 на суму 9900,00 грн., від 30.05.2013 р. №309 на суму 800,00 грн.. Сплачено за травень 2013 р. у розмірі 48300,00 грн. у відповідності до платіжного доручення від 27.06.2013 р. №365 на суму 17000,00 грн., від 27.06.2013 р. №366 на суму 3500,00 грн., від 27.06.2013 р. №367 на суму 3500,00 грн., від 27.06.2013 р. №368 на суму 21300,00 грн., від 27.06.2013 р. №369 на суму 3000,00 грн.. Сплачено за червень 2013 р. у розмірі 49000,00 грн. у відповідності до платіжного доручення від 05.07.2013 р. №404 на суму 3000,00 грн., від 29.07.2013 р. №476 на суму 13000,00 грн., від 30.07.2013 р. №492 на суму 33000,00 грн..

Отже, на дату перевірки (29.08.2013 р.) позивачем задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за січень у розмірі 49865,19 грн., за квітень у розмірі 48767,76 грн., за травень у розмірі 44377,44 грн., за червень у розмірі 44377,44 грн. (всього у розмірі 187387,83 грн., а не 204132,64 грн. як стверджує податковий орган), а тому відповідно розрахунок донарахованої суми податку на додану вартість за відповідні періоди зроблено відповідачем не вірно.

У розділі 3.17. акту перевірки податковим органом, здійснюючи перевірку правомірності визначення податкових зобов'язань та податкового кредиту, розрахунків з бюджетом та показників, відображених у декларації за червень 2013 р. (з додатками), встановлено наступні порушення Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради:

п.187.1 ст.187, п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (із змінами і доповненнями) в результаті чого Управління КБ ВК Рівненської міської ради занижено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість січня 2013 р. на 10207,00 грн., квітня 2013 р. на 10207,00 грн., травня 2013 р. на 10207,00 грн., червня 2013 р. на 10207,00 грн., що в свою чергу призвело до завищення платником залишку від'ємного значення в рядку 24 декларації за червень 2013 р. на загальну суму 40828,00 грн.;

п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (із змінами і доповненнями), а саме, не враховано результати попередньої перевірки (акт від 16.07.2012 р. №269/23-100/05517742) за результатами якої зменшено залишок від'ємного значення на 46235,00 грн. (податкове повідомлення-рішення форми «В4» від 24.07.2012 р. №0003172342 на суму 46235,00 грн.). Дане порушення призвело до завищення платником залишку від'ємного значення в рядку 24 декларації за червень 2013 р.;

п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (із змінами і доповненнями), а саме, платником не враховано самостійне зменшення суми податкового кредиту січня 2013 р. та від'ємного значення, що відображене Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради в уточнюючому розрахунку від 28.03.2013 р. №9016466463 до податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2013 р. Згідно даного уточнюючого розрахунку від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту січня 2013 р. становить 167605,00 грн. (рядок 19 колонка 5 уточнюючого розрахунку). В додатку 2 до декларації за червень 2013 р. від'ємне значення за період січень 2013 р. відображено в сумі 168972,00 грн.. Дане порушення призвело до завищення платником залишку від'ємного значення в рядку 24 декларації за червень 2013 р. на суму 1367,00 грн..

Як вірно встановлено судом першої інстанції, ДПІ у місті Рівному було проведено документальну виїзну планову перевірку Управління КБ ВК Рівненської міської ради з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 31.03.2012 р..

За наслідками проведення такої перевірки ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС складено акт «Про результати планової виїзної документальної перевірки Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради код ЄДРПОУ 05517742 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 31.03.2012 р.» від 16.07.2012 р. №269/23-100/05517742. У відповідності до висновків акту перевірки податковим органом встановлено порушення: п.4.1 ст.4, пп.7.9.6 п.7.9 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. №334/94-ВР (із змінами та доповненнями), п.135.1 ст.135, пп.135.5.11 п.135.5 ст.135, п.153.7 ст.153 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено валові доходи на суму 1018693,00 грн., що призвело до заниження податку на прибуток на суму 236010,00 грн. (в т.ч. за: I кв. 2011 р. на суму 59456,00 грн., II кв. 2011 р. на суму 55273,00 грн., III кв. 2011 р. на суму 53781,00 грн., IV кв. 2011 р. на суму 35501,00 грн., I кв. 2012 р. на суму 31999,00 грн.); п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.198.3 ст.198, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 25 Декларації) на загальну суму 359482,00 грн. (в т.ч. за: січень 2011 р. на суму 15912,00 грн., лютий 2011 р. на суму 15827,00 грн., березень 2011 р. на суму 15827,00 грн., квітень 2011 р. на суму 16218,00 грн., травень 2011 р. на суму 15922,00 грн., червень 2011 р. на суму 15922,00 грн., липень 2011 р. на суму 15119,00 грн., серпень 2011 р. на суму 15823,00 грн., вересень 2011 р. на суму 15823,00 грн., жовтень 2011 р. на суму 14284,00 грн., листопад 2011 р. на суму 202805,00 грн.) та завищено значення рядка 24 «Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» декларації з податку на додану вартість на загальну суму 46235,00 грн. (в т.ч. за: грудень 2011 р. на суму 15760,00 грн., січень 2012 р. на суму 9533,00 грн., лютий 2012 р. на суму 9618,00 грн., березень 2012 р. на суму 11324,00 грн.).

На підставі акта перевірки ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС винесено: податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 24.07.2012 р. №0003152342, яким Управлінню КБ ВК Рівненської міської ради збільшено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 244010,75 грн. (в т.ч. за основним платежем у сумі 236010,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у сумі 8000,75 грн.); податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 24.07.2012 р. №0003162342, яким Управлінню КБ ВК Рівненської міської ради збільшено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість по вітчизняних товарах у розмірі 476147,75 грн. (в т.ч. за основним платежем у сумі 359482,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у сумі 116665,75 грн.); податкове повідомлення-рішення форми «В4» від 24.07.2012 р. №0003172342, яким Управлінню КБ ВК Рівненської міської ради зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 46235,00 грн. (в т.ч. за грудень 2011 р. на суму 15760,00 грн., січень 2012 р. на суму 9533,00 грн., лютий 2012 р. на суму 9618,00 грн., березень 2012 р. на суму 11324,00 грн.).

Не погодившись з вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями Управління КБ ВК Рівненської міської ради звернулося з адміністративним позовом до Рівненського окружного адміністративного суду про визнання останніх протиправними та скасування.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 03.11.2014 р. у справі №817/2670/14 позов Управління КБ ВК Рівненської міської ради задоволено повністю - визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області (т.1 а.с.75-90).

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.01.2015 р. у справі №817/2670/14 апеляційну скаргу ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області залишено без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 03.11.2014 р. - без змін (т.1 а.с.114-128).

У відповідності до ч.1 ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін (ч.2 ст.255 КАС України).

Постанова Рівненського окружного адміністративного суду від 03.11.2014 р. у справі №817/2670/14 набрала законної сили 27.01.2015 р. Даним судовим рішенням встановлено, що податковим органом невірно витлумачено пп.14.1.97 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України: лізингова (оренда) операція - це господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк - оскільки такі основні фонди у позивача відсутні; Управління КБ ВК Рівненської міської ради не вчиняло надання послуг з оренди земельних ділянок Інвесторам-забудовникам; податковий орган дійшов хибного поняття, що компенсація Замовнику орендної плати Інвесторами за користування частиною земельної ділянки має оподатковуватися податком на додану вартість, оскільки Договори про будівництво об'єктів нерухомості (інвестиційні договори) за своєю правовою природою не є договором оренди у буквальному розумінні, а договори суборенди земельної ділянки Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради із Інвесторами не укладалися, про що свідчать висновки акта перевірки.

Згідно п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податку на додану вартість є операції платників податку є: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

У відповідності до пп.197.1.21 п.197.1 ст.197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів.

Позивачем задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за січень, квітень-червень 2013 р. у розмірі 187387,83 грн., сплачено за січень, квітень-червень 2013 р. у розмірі 196300,00 грн., що на 8912,17 грн. більше ніж задекларовано.

Враховуючи вищевикладене, невірними є твердження про порушення зі сторони позивача п.187.1 ст.187, п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого Управління КБ ВК Рівненської міської ради занижено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість січня 2013 р. на 10207,00 грн., квітня 2013 р. на 10207,00 грн., травня 2013 р. на 10207,00 грн., червня 2013 р. на 10207,00 грн., що в свою чергу призвело до завищення платником залишку від'ємного значення в рядку 24 декларації за червень 2013 р. на загальну суму 40828,00 грн. та п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України, а саме: не враховано результати попередньої перевірки (акт від 16.07.2012 р. №269/23-100/05517742) за результатами якої зменшено залишок від'ємного значення на 46235,00 грн. (податкове повідомлення-рішення форми «В4» від 24.07.2012 р. №0003172342 на суму 46235,00 грн.).

01.03.2013 р. Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради було подано до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2013 р. У рядку 9 декларації «Усього податкових зобов'язань» зазначено 5314,00 грн.. У рядку 17 декларації «Усього податкового кредиту» зазначено 174848,00 грн. У рядку 19 «Від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного (податкового) періоду (рядок 17 - рядок 9) (позитивне значення) вказано 169534,00 грн..

Згідно поданого 28.03.2013 р. уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2013 р., від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту січня 2013 р. становить 167605,00 грн. (рядок 19 колонка 5 уточнюючого розрахунку), різниця - 1929,00 грн.

В додатку 2 до декларації за червень 2013 р. від'ємне значення за період січень 2013 р. відображено в сумі 168972,00 грн. Дане порушення призвело до завищення платником залишку від'ємного значення в рядку 24 декларації за червень 2013 р. на суму 1367,00 грн.. Отже, Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради порушено п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України - позивачем не враховано самостійне зменшення суми податкового кредиту січня 2013 р. та від'ємного значення, що відображене Управлінням КБ ВК Рівненської міської ради в уточнюючому розрахунку від 28.03.2013 р. №9016466463 до податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2013 р.

У п.3.1 розділу 3 акту перевірки податковим органом вказано на те, що залишок від'ємного значення за період жовтень 2012 р. в сумі 124850,00 грн. перекрито у порядку черговості позитивним значенням (рядок 18), яке виникло у декларації за червень 2013 р.

Таким доводам суд першої інстанції надав вірну оцінку, оскільки згідно даних показників декларації за червень 2013 р. вбачається, що позитивним значенням, яке виникло за червень 2013 р. перекрито суму від'ємного значення за період жовтень 2012 р. у розмірі 135003,00 грн., а сума 124850,00 грн. залишилась не перекритою позитивним значенням та відображена у складі залишку від'ємного значення за червень 2013 р. у складі рядка 24, що підтверджується додатком 2 до декларації.

Також суд вірно вказав, що дане порушення описано в акті перевірки одним реченням, без будь-яких посилань на дані податкових декларацій з податку на додану вартість, що є грубим порушенням порядку проведення та оформлення результатів перевірок суб'єктів господарювання, що регулюються Податковим кодексом України та Порядком оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 р. №984, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 р. за №34/18772 (із змінами та доповненнями) (далі по тексту - Порядок).

У відповідності до п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України передбачено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Представник податкового органу ні в акті перевірки, ні під час розгляду справи у суді не навів конкретних доводів, щодо обґрунтованості своєї позиції. Тим більше, дані податкових декларацій з податку на додану вартість позивача свідчать про інше.

На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції оскаржувану постанову винесено відповідно до позовних вимог з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи.

За таких обставин колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі.

Доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "17" березня 2015 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Б.С. Моніч

судді: І.Ф.Бондарчук

С.М.Хаюк

Повний текст cудового рішення виготовлено "26" червня 2015 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради вул. Лермонтова, 6,м.Рівне,33028

3- відповідачу/відповідачам: Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області вул. Відінська,8,м.Рівне,33000

4-третій особі: - ,