Справа № 711/3307/15-а
Провадження №2а711\113\15
19 травня 2015 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
- головуючого - судді Клочко О.В.
- при секретарі - Литовченко О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Черкаси Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державному службовцю, застосувавши 87% відсотків від суми заробітної плати, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, із нарахуванням компенсації втрати частини доходів з 17.08.2011 року відповідно до Закону України від 19 жовтня 2000 року №2050-111 “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати” \ у редакції чинній на час виникнення спірних відносин \ -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м . Черкаси Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державному службовцю, застосувавши 87% відсотків від суми заробітної плати, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, із нарахуванням компенсації втрати частини доходів з 17.08.2011 року відповідно до Закону України від 19 жовтня 2000 року №2050-111 “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати” \ у редакції чинній на час виникнення спірних відносин \ .
При цьому , вказує, що до 31.05.2011 року він займав посаду державної служби в державному органі і одержував заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету.
Згідно наказу Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів \ надалі - ЧОВ ФСЗІ від 31.05.2011 року №78-к його звільнено з посади в.о. керуючого ЧОВ ФСЗІ у зв'язку з реорганізацією та скороченням штату працівників \ п.1 ст.40 КзПП України \ .
25.03.2015 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з часу її призначення, включивши в розрахунок інші виплати,які входили в структуру його заробітної плати та які відображені в довідці про складові заробітної плати \ за останні 24 календарні місяці роботи або за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією \, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993 року №3723-Х11, зокрема , про виплати допомоги на оздоровлення, індексація заробітної плати та отримано відповідь, що допомога для вирішення соціально - побутових питань та допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати не є складовими заробітної плати державного службовця, тому , вони не можуть враховуватися при здійсненні нарахування пенсії.
Проте , з такою відповіддю відповідача він не може погодитися та вважає, що вона не відповідає вимогам чинного законодавства.
З 17 серпня.2011 року він перебуває на обліку в органах пенсійного фонду як пенсіонер за віком згідно до Закону України “Про державну службу”.
Вважає, що пенсія підлягає перерахунку, виходячи з наступного.
Постанову Окружного адміністративного суду м . Києва від 13.08.2010 року №2а4753\09\2670 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року №2а4753\09\2670, постанову правління Пенсійного фонду України від 30.10.2008 року №19-11 “Про затвердження форм довідок про заробітну плату , що подаються для призначення \ перерахунку \ пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4.12.2008 року за №1161\15852 визнано такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили щодо не включення до складових заробітної плати , які передбачені чинним законодавством. При цьому зобов'язано Пенсійний фонду України привести у відповідність постанову №19-11 із вимогами законодавства.
Постановою правління Пенсійного фонду України “Про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №2а-4753\09\2670” від 14.02.2011 №5-1 , зареєстровану в Міністерстві юстиції України 18.02.2011 року за №210\18948 скасовано попередню форму довідки про складові заробітної плати \ за останні 24 календарні місяці роботи або за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією \ , що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” та затверджено нову.
Форма довідки містить додаткову колонку “Інші виплати”.
Згідно до ст.37 Закону України “Про державну службу” пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку.
Частина 2 ст.2 Закону України “Про оплату праці”, в структуру заробітної плати входить також додаткова заробітна плата, яка визначена як винагорода за працю понад установлені норми , за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці.
Вона включає доплати , надбавки, гарантії і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Такі ж положення визначені і в п.2.2.2, п.2.2.7, п.2.2.3 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року №5, де вказано , що у склад фонду додаткової заробітної плати входять премії та винагороди , в тому числі за вислугу років , які мають систематичний характер, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників та матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників.
Статтею 1 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” визначено , що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно - правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, і які не мають разового характеру.
Відповідно до ч.5 ст.95 КзПП України заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до ст.37 Закону України “Про державну службу” в редакції від 7.07.2011 року, яка діяла на момент призначення її пенсії, встановлено , що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
У подальшому постановою правління Пенсійного фонду України від 4.09.2013 №15-1 “Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах №2а-8893\12\2670, №2а-4753\09\2670” . постанову правління Пенсійного фонду України від 30 жовтня 2008 року №19-11 “Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення \ перерахунку \ пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” визнано такою, що втратила чинність та одночасно затверджено нові форми довідок.
Постанова правління пенсійного фонду України від 4.09.2013 №15-1 набрала чинності 18.10.2013, опублікована в Офіційному віснику України від 18.10.2013 №78.
Частиною другою статті 37-1 вказаного Закону \ із змінами , внесеними згідно із Законом №3108-1V від 17.11.2005 \ перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне \ соціальне \ страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Таким чином, призначення пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне \ пенсійне \ страхування.
Відповідно до ст. 33 Закону України “Про державну службу” \ 3723-Х11 \ заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Частиною другою статті 33 Закону №3723-Х11 “Про державну службу” передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій , доплата за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально - побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва по справі № 2а-4753\09\2670 від 13 серпня 2010 року постанову правління Пенсійного фонду України “Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення \ перерахунку \ пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” від 30.10.2008 року №19-11 визнано такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили щодо не включення до складових заробітної плати складових, які передбачені чинним законодавством, зобов'язано Пенсійний фонд України привести у відповідність постанову Правління Пенсійного фонду України “Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення \ перерахунку \ пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” від 30 жовтня 2008 року №19-11 до вимог чинного законодавства шляхом передбачення чи встановлення інших складових заробітної плати, передбачених іншими нормативно - правовими актами.
Крім того , статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року №1788-Х11 “Про пенсійне забезпечення” врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсії.
Відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці \ виплат доходу \ , на які відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу \ прибутку \ , сукупного оподатковуваного доходу \ граничної сум заробітної плати \ доходу \ , з яких справляються страхову внески \ збори \ до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку \ виплат, доходу \ .
Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року №1058-1V “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначає виплати \ доходи \ , що враховуються в заробітну плату \ дохід \ застрахованої особи для обчислення пенсії.
Так, зокрема, до такого доходу \ заробітної плати \ враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані \ обчислені \ та сплачені страхові внески , суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток \ дохід \ застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того , чи входять вони до структури заробітної плати.
Перевагу мають спеціальні норми що визначають виплати \ доходи \ для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону України №1058-1V та стаття 66 Закону №1788-Х11.
Про це чітко викладено в постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року.
Згідно ст. 2 Закону України “Про оплату праці” структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які проводяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” не містить визначення заробітної плати, на підставі якої здійснюється розрахунок пенсій.
Із змісту ст. 40 вказаного Закону вбачається, що з середньої заробітної плати \ доходу \ повинні бути сплачені страхові внески.
Пунктом 1 постанови КМ України “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії” від 31.05.2000 року №865 встановлено, що розмір виплат \ крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років \ , що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв цього періоду на даній роботі.
25.03.2015 року Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів надав довідку №401\01-12 про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”, яку він адресував до органів пенсійного фонду.
Оскільки з довідки про заробітну плату вбачається , що на суми індексації заробітної плати за роботу державному службовцю нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, то вони є складовою заробітної плати та повинні враховуватися при обчисленні пенсії.
Вважає, що він має отримувати 87 відсотків від суми заробітної плати \ з урахуванням сум індексації заробітку з 17.08.2011 року та індексації пенсії з моменту її призначення \ та відповідно до довідки Черкаського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів від 25.03.2015 №401\01-12з урахуванням при розрахунку розміру пенсії нарахованої та виплаченої допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та фактично отриманих сум індексації заробітної плати, з яких нараховувалися та сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне \ пенсійне \ страхування, та виплати заборгованість за період часу з 17.08.2011 року із нарахуванням компенсації втрати частини доходів з 17.08.2011 року відповідно до Закону України від 19 жовтня 2000 року №2050-111 “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати” \ у редакції чинній на час виникнення спірних відносин \ .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився , в заяві просив суд звернути постанову до негайного виконання надавши письмове та 14.05.2015 року направив до суду заяву про можливість розгляду справи у його відсутність, адміністративний позов підтримує.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в м . Черкаси Черкаської області в судове засідання також не з'явився , надавши письмові заперечення на позов.
Дослідивши письмові матеріали справи , суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.
Статтею 21 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Статтею 21 вказаного Закону визначено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Так, стаття 37 Закону України “Про державну службу” регулює питання пенсійного забезпечення державних службовців і згідно вказаної норми пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80-90 відсотків від суми заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 2 Закону України “Про оплату праці” визначена структура заробітної плати, а саме, основна, додаткова заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Зокрема, додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці.
Вона включає доплати, надбавки, гарантії і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
До інших заохочувальних та компенсаційних виплат належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями.
Враховуючи наведене, при визначенні розміру пенсії державним службовцям у заробітну плату враховуються виплати, які згідно із статтею 2 Закону України “Про оплату праці” входять до структури заробітної плати та на які було нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Крім того , статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року №1788-Х11 “Про пенсійне забезпечення” врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсії.
Відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці \ виплат доходу \ , на які відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу \ прибутку \ , сукупного оподатковуваного доходу \ граничної сум заробітної плати \ доходу \ , з яких справляються страхову внески \ збори \ до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку \ виплат, доходу \ .
Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року №1058-1V “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначає виплати \ доходи \ , що враховуються в заробітну плату \ дохід \ застрахованої особи для обчислення пенсії.
Так, зокрема, до такого доходу \ заробітної плати \ враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані \ обчислені \ та сплачені страхові внески , суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток \ дохід \ застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того , чи входять вони до структури заробітної плати.
Перевагу мають спеціальні норми що визначають виплати \ доходи \ для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону України №1058-1V та стаття 66 Закону №1788-Х11.
Про це чітко викладено в постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року, яка долучена до матеріалів справи.
Разом з тим, суд вважає, що вимоги позивача ОСОБА_1 в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з врахуванням інших виплат , починаючи саме з 17.08.2011 року до задоволення не можуть підлягати.
Частиною 2 статті 99 КАС України (чинною на момент звернення з позовом до суду) визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом права, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Судом встановлено, що вищевказаний встановлений законом строк звернення до адміністративного суду позивачем не пропущено.
Оскільки позивач є пенсіонером, про порушення свого права дізнався 25.03.2015 року. \ лист до відповідача від 25.03.2015 року \ , до суду з позовом звернувся 10.04.2015 року.
Таким чином, позов підлягає до задоволення в межах передбаченого ст. 99 КАС України шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду, що передує зверненню до суду з даним позовом, тобто , з 10.10.2014 року.
При цьому , при перерахунку пенсії ОСОБА_1 має братися до уваги надана ним довідка , видана Черкаським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів від 25.03.2015 року за №401\01-12, яка містить про складові заробітної плати \ надбавки та премії за період з 1.06.2009 року до 31.05.2011 року включно \ , і яка була надана в розпорядження відповідача лише 25.03.2015 року.
Суд вважає обґрунтованими посилання представника відповідача в письмових запереченнях щодо для здійснення перерахунку необхідно встановити момент виникнення спірних правовідносин, тобто , коли позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії, а саме, 25.03.2015 року та застосовувати закон , який діяв на цю дату.
Частина перша ст.37 із змінами, внесеними згідно із Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 року №76-V111 викладена в наступній редакції: “На одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місяця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування \ вступив в законну силу від 1.01.2015 року \ .
Відповідно до ч.4 ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в строки : у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа, у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
А тому, суд вважає, що оскільки позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії , як державному службовцю 25.03.2015 року , надав довідку від 25.03.2015 року про складові заробітної плати , видану фондом соціального захисту інвалідів , тому , спірні правовідносини щодо перерахунку пенсії виникли саме 25.03.2015 року.
З урахуванням вимог закону , зокрема у відповідності до вищевказаної ст.45 Закону”Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, перерахунок пенсії як державному службовцю має бути здійснено відповідачем в такому разі має бути здійснено починаючи з 1.04.2015 року.
Відповідно до ст.37 Закону України “Про державну службу” пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80-90 відсотків від суми заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
З 1.10.2011 року Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” внесено зміни до ст.37 Закону України “Про державну службу” та змінено у відсотках розмір пенсії, яка призначається державним службовцям у разі реалізації ними такого права.
Пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 1.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Частина перша ст.37 із змінами,внесеними згідно із Законом №1166-V11 від 27.03.2014 року викладена в наступній редакції: “ На одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місяця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування \ вступило в законну силу від 1.05.2014 року \ .
При виконанні перерахунків пенсії після набрання законної сили вищевказаних змін, у відповідності до вимог ст.37 Закону України “Про державну службу” перерахунки здійснюються з урахуванням 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця.
Задовольняючи частково позовні вимоги ОСОБА_1 , суд вважає також , що вимога в частині зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державному службовцю , застосувавши відповідний відсоток від суми заробітної плати \ 87% \ на які нараховувалась страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування суд не може визначати та встановлювати , оскільки не є органом до повноважень якого входить нарахування пенсії, обчислення та визначення розміру пенсії
Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, а тому, суд вважає, що дана постанова має бути допущена до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць.
Ухвала суду за результатами розгляду заяви про звернення постанови до негайного виконання набирає законної сили з моменту проголошення , однак її може бути оскаржено у загальному порядку.
На підставі викладеного, ст..ст.49,69 КАС України , Законом України “Про оплату праці” , Законом України “Про державну службу” , керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду України в м Черкаси Черкаської області щодо не включення додаткових видів оплати праці \ інші виплати \ під час обчислення розміру пенсії ОСОБА_1, як державному службовцю та відмови йому у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням фактично отриманих сум допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та повної суми індексації заробітної плати, з яких нараховувалися та сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне \ пенсійне \ страхування.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м . Черкаси Черкаської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням законодавства чинного на момент призначення пенсії та з урахуванням при розрахунку розміру пенсії допомоги на оздоровлення та сум індексації заробітної плати, з яких нараховувалися та сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне \ пенсійне \ страхування, починаючи з 1 квітня 2015 року та відповідно до довідки Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів від 25.03.2015 року №401\01-12 та з нарахуванням компенсації втрати частини доходів відповідно до Закону України від 19.10.2000 року №2050-111 “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати”.
В решті вимог ОСОБА_1 відмовити.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Придніпровський районний суд м . Черкаси протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий: ОСОБА_2