Рішення від 25.06.2015 по справі 697/707/15-ц

Справа № 697/707/15-ц

№ пров. 2/697/366/2015

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2015 року

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

в складі : головуючого судді- Льон О.М.

при секретарі с/з- Дряновій Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Канів, Черкаської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в Канівський міськрайонний суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що вона перебувала з відповідачем у шлюбі від якого мають двох синів - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. На даний час спільне проживання припинене, діти проживають разом з нею і знаходяться на її утриманні. Самостійно позивач утримувати дітей не може через брак матеріальних коштів, тому просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі по 1000 гривень на кожну дитину, щомісячно починаючи з дня подання заяви і до повноліття дітей.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, з участю представника - ОСОБА_5

У судове засідання представник ОСОБА_1, за дорученням - ОСОБА_5 не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовну заяву підтримує, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, відомостей про причину неявки не повідомив. Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення частково, так як позивач сама не може утримувати двох неповнолітніх дітей.

Згідно свідоцтв про народження (а.с.7-8) вбачається, що батьком неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_2.

Судом встановлено, що неповнолітні діти - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 проживають разом з матір'ю та перебувають на її утриманні.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобовязані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, а згідно із ч.3 ст. 181СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу матері, батька.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач є працездатним, але постійного доходу не має, тому відповідно до ч.1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний , мінливий дохід, а також за наявності інших обставин , що мають істотне значення, суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Таким чином, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову та вважає за доцільне стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі по 750 грн. на кожну дитину, щомісячно до їх повноліття.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 224-225, 294 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. 180-184 Сімейного кодексу України, суд,

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_7, ідент. код НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, 01.01.1981 р..н., зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_8, ідент. код НОМЕР_2, аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_9 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_10, у твердій грошовій сумі в розмірі по 750 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з 10.04.2015 до повноліття дітей.

Стягнути з відповідача з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_7, ідент. код НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.

Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області через Канівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Головуючий О . М . Льон

Попередній документ
45886889
Наступний документ
45886891
Інформація про рішення:
№ рішення: 45886890
№ справи: 697/707/15-ц
Дата рішення: 25.06.2015
Дата публікації: 06.07.2015
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів