Постанова від 30.07.2009 по справі 2а-8814/09/1570

Справа № 2а-8814/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2009 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Танцюри К.О.,

при секретарі Руденко І.В.

за участю:

-представника прокуратури - Раковича Д.М. (посвідчення від 01.10.2007, №140 )

- представника Березівського районного центру зайнятості - Подгорної З.М. (довіреність від 19.06.2009, № 510/01/02

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу запозовом прокурора Березівського району Одеської області в інтересах держави-Міністерства праці та соціальної політики України в особі Березівського районного центру зайнятості до Приватного підприємства «ТРАНС-ОЙЛ» про стягнення 938,09грн.-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернувся прокурор Березівського району Одеської області в інтересах держави-Міністерства праці та соціальної політики України в особі Березівського районного центру зайнятості до Приватного підприємства «ТРАНС-ОЙЛ» (ПП «ТРАНС-ОЙЛ») про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 938,09 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням ПП «ТРАНС-ОЙЛ» вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. N1533-III.

В судовому засіданні 30.07.2009 року представник прокуратури та представник позивача Березівського районного центру зайнятості підтримали позовні вимоги в повному обсязі. Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, але його представник в судове засідання не з'явився, а тому, на підставі положень ст.128 КАС України справа розглядалась за його відсутності за наявними в справі доказами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, суд встановив наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Відповідно до ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду.

Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи, зокрема: ведуть реєстр платників страхових внесків; провадять збір страхових внесків; контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття; представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” джерелом формування коштів Фонду є, зокрема страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами.

Як вбачається з матеріалів справи, ПП «ТРАНС-ОЙЛ» як юридична особа зареєстроване Березівською районною державною адміністрацією 02.03.2001 за №15291070003000122 за юридичною адресою: Одеська область, Березівський район, с.Новоселівка, вул. Придорожна, 33 (а.с. 8) та зареєстроване в Березівському районному центрі зайнятості 29.07.1999 за № 150800165 як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.(а.с. 9)

Згідно ч.3 ст.17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).

Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно ч.2 ст.34 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд зобов'язаний, зокрема, забезпечувати збір страхових внесків; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.

У відповідності до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року N 803-XII державна служба зайнятості має право, зокрема, стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до ст. 38 роботодавець несе відповіда Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” льність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Відповідно до п.8.1. Інструкції про порядок обчисленняі сплати внесків на загальнообов'язкове державнесоціальне страхування на випадок безробіття таобліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхуванняУкраїни навипадок безробіття,затвердженноїНаказомМіністерства праці тасоціальної політики України 18.12.2000 N 339та зареєстрованноїв Міністерствіюстиції України16 січня 2001 р.за N 30/5221, (далі по тексту Інструкція) роботодавці зобов'язанісвоєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

З матеріалів справи вбачається, що ПП «ТРАНС-ОЙЛ», як страхувальник, свої обов'язки щодо своєчасності сплати страхових внесків не виконав. Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків за 1 квартал 2009 року, яка підписана керівником ПП «ТРАНС-ОЙЛ» Михайловим В.М. та головним бухгалтером Бушиною І.А. і засвідчена печаткою підприємства, за ПП «ТРАНС-ОЙЛ»утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в розмірі 938,09 грн. (а.с.11).

Згідно ст.39 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальнестрахування на випадок безробіття”спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу “Підстави для звільнення від доказування”.

Даних щодо оплати зазначеної заборгованості на дату розгляду справи відповідачем до суду не надані.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з відповідача ПП «ТРАНС-ОЙЛ» заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття обґрунтованим та таким, що підлягають задоволенню.

У відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів, у зв'язку з чим з ПП «ТРАНС-ОЙЛ» на користь Березівського районного центру зайнятостіслід стягнутизаборгованість по страховим внескам до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 938,09 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також, за відсутності витрат позивача пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) відповідно до ст.94 КАС України стягненню з відповідача не підлягає.

Керуючись ст.ст.71,86,94,158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Березівського району Одеської області в інтересах держави-Міністерства праці та соціальної політики України в особі Березівського районного центру зайнятості до Приватного підприємства «ТРАНС-ОЙЛ» задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства «ТРАНС-ОЙЛ»,ідентифікаційний код 31253737 (67330, Одеська обл., Березівський р-н., с. Новоселівка, вул. Придорожна 33) на користь Березівського районного центру зайнятостізаборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі - 938,09 грн. (дев'ятсот тридцяти восьми гривень дев'яти копійок) Код ЄДРПОУ 22498466,Банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011 р/р37178301900134.

В частині стягнення з відповідача судових витрат відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 04.08.2009 року.

Суддя К.О. Танцюра