Справа №2-а-964/08/1570
«30» липня 2009 рокум. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменко К.С., суддів - Корой С.М., Марина П.П., при секретарі Іванової Е.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства «Терра-300» до Головного управління Держкомзему України в Одеській області, Комінтернівській районній державній адміністрації, Відділу Держкомзему у Комінтернівському районі Одеської області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на боці відповідачів: Державного підприємства «Одеське лісове господарство», Фонтанської сільської ради Комінтернівського району, Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛЛ» про визнання протиправними дій, визнання протиправним розпорядження та зобов'язання вчинити певні дії, -
З позовом до суду звернулось Приватне підприємство «Терра-300» до Головного управління Держкомзему України в Одеській області, Комінтернівській районній державній адміністрації, Відділу Держкомзему у Комінтернівському районі Одеської області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на боці відповідачів: Державного підприємства «Одеське лісове господарство», Фонтанської сільської ради Комінтернівського району, Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛЛ» про визнання протиправними дій, визнання протиправним розпорядження та зобов'язання вчинити певні дії.
В судовому засіданні 30.07.2009 року представниками позивача були підтримані позовні вимоги в повному обсязі, які зазначили, що відповідач Комінтернівська РДА не мала права скасовувати раніше прийняті нею розпорядження, а спеціально уповноважені органи виконавчої влади в сфері земельних відносин протиправно внесли зауваження до висновку державної експертизи землевпорядної документації та повернутий проект землеустрою на доопрацювання. Представник відповідача - Головного управління Держкомзему в Одеській області заперечив проти задоволення позовних вимог пославшись на законність дій відповідачів, оскільки попередні розпорядження були скасовані, а висновки та підписи щодо погодження місця розташування земельної ділянки відкликані. Цю ж позицію підтримав представник третьої особи на боці відповідача - Фонтанської сільської ради Комінтернівського району. Представники відповідачів - Комінтернівської РДА, Відділу Держкомзему у Комінтернівському району, представники третіх осіб на боці відповідача, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ДП «Одеське лісове господарство», ТОВ «БЕЛЛ» були сповіщенні належним чином по дату, час та місце слухання справи (а.с.86-89т.2), але в судове засідання не прибули, в зв'язку з чим, на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за їхньої відсутності за наявними в справі доказами та запереченнями.
Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, представника третьої особи на боці відповідача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд встановив наступні факти та обставини:
Відповідачі Комінтернівська районна державна адміністрація згідно ст.1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» є місцевим органом державної виконавчої влади, якому ст.15,17,122-124 ЗК України, ч.4 ст.4 Закону України «Про оренду землі» надані повноваження щодо передачі у орендне користування земельних ділянок із земель державної власності, що розташовані за межами населених пунктів району, Відповідач Головне управління Держкомзему України в Одеській області є правонаступником реорганізованого шляхом перетворення Одеського обласного головного управління земельних ресурсів, на підставі ст.15 ЗК України є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади у земельних відносинах, якому ст.183-185 ЗК України, ст.7 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» надані повноваження щодо проведення державної експертизи землевпорядної документації, Відповідач Комінтернівський районний відділ Держкомзему України є правонаступником реорганізованого шляхом перетворення Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів та на підставі ст.15 ЗК України є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади у земельних відносинах, якому ст.183-185 ЗК України, ст.30 Закону України «Про землеустрій» надані повноваження щодо ведення земельно-облікової документації та обліку земель в межах району, затвердження землевпорядної документації, а тому спори щодо оскарження їхніх рішень, дій або бездіяльності з цього питання, відповідно до положень ст.55 Конституції України п.п.1 ч.1 ст.17,104 КАС України підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позивач у липні 2006 року звернувся до Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області з метою отримання земельної ділянки із земель державної власності площею 0,90 га вдовж Миколаївської дороги на території Фонтанської сільської ради для будівництва готельного комплексу.
Розпорядженням відповідача від 18.07.2006 року №1058 (а.с.4 т.1) позивачу була дана згода на проведення вибору земельної ділянки для цієї мети. Під час проведення попереднього вибору земельної ділянки були отримані погодження ДП «Одеське лісове господарство» (а.с.7 т.1), Управління з охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації (а.с.14 т.1), Комінтернівської районної санітарно-епідеміологічної станції (а.с.15 т.1), Державного управління екології та природних ресурсів Одеської області (а.с.16 т.1), Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Комінтернівської РДА (а.с.25 т.1), Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів (а.с.26 т.1), Комінтернівського районного відділу ГУ МНС України в Одеській області (а.с.27 т.1). На підставі вказаних документів був складений акт попереднього вибору земельної ділянки від 28.07.2006 року (а.с.4-6 т.1) та розроблено містобудівне обґрунтування будівництва готельного комплексу (а.с.31 т.1).
Розпорядженням відповідача від 22.09.2006 року №1352 (а.с.24 т.1) акт попереднього вибору земельної ділянки було затверджено та розпорядженням від 22.09.2006 року №1351 (а.с.23 т.1) дана згода на розробку проекту відведення цієї земельної ділянки у довгострокове орендне користування.
На підставі цього розпорядження відповідача АТЗТ «ІНЗЕРНОПРОДУКТ» ДП «ІНАГРО» був розроблений проект землеустрою щодо відведення позивачу зазначеної вище земельної ділянки у довгострокове орендне користування терміном на 49 років для будівництва готельного комплексу (а.с.146-181 т.1).
Проект землеустрою пройшов позитивне погодження ДП «Одеське лісове господарство» (а.с.13 т.1), Управління з охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації (а.с.20 т.1), Комінтернівської районної санітарно-епідеміологічної станції (а.с.21 т.1), Державного управління екології та природних ресурсів Одеської області (а.с.19 т.1), Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Комінтернівської РДА (а.с.22 т.1).
Під час проведення державної експертизи землевпорядної документації Одеським обласним головним управлінням земельних ресурсів у його висновку від 31.05.2007 року №1042 (а.с.8-10 т.1) у п.п.4,6 п.10 були внесені зауваження про необхідність позивачу отримати погодження Фонтанської сільської ради Комінтернівського району за проектом землеустрою та на розташування об'єкту будівництва.
На підставі цього висновку Комінтернівським районним відділом земельних ресурсів листом від 11.06.2007 року №13-13-02/452 (а.с.183 т.1) повернуто проект землеустрою на доопрацювання.
07.08.2007 року спеціально створена комісія Комінтернівської РДА складає акт інвентаризації земель вздовж Миколаївської траси на території Фонтанської сільської ради (а.с.75-77 т.1) та у висновках пропонує Комінтернівській РДА скасувати раніше прийняті розпорядження відносно позивача, а посадовим особам органів, що надавали погодження відізвати ці погодження.
10.08.2007 року Одеською міжрайонною природоохоронною прокуратурою Одеської області внесені протести на адресу Комінтернівської РДА №382вих-07 (а.с.59-60 т.1) щодо незаконності розпорядження від 22.09.2006 року №1352 (а.с.24 т.1) та №383 вих-07 (а.с.61-62 т.1) щодо незаконності розпорядження від 22.09.2006 року №1351 (а.с.23 т.1) в яких прокурор вимагав скасувати вказані розпорядження, як такі, що не відповідають законові.
Розпорядженням Комінтернівської РДА від 17.08.2007 року №1155/А-2007 «Про затвердження матеріалів інвентаризації земельних ділянок вздовж Миколаївської дороги на території Фонтанської сільської ради (за межами населеного пункту) на виїзді з берегової випробувальної станції ТОВ «БЕЛЛ» (а.с.55 т.1) був затверджений акт комісії по інвентаризації земель від 07.08.2007 року (п.1), скасовані розпорядження від 22.09.2006 року №1351 та №1352 (п.2), скасоване розпорядження від 18.07.2006 року №1058 (п.3), рекомендовано відповідним службам, які надавали висновки по попередньому вибору земельної ділянки та проекту землеустрою щодо відведення її у орендне користування ПП «Терра-300» відкликати висновки та підписи на акті вибору земельної ділянки (п.4), відновлено роботу комісії по вибору земельної ділянки для ТОВ «БЕЛЛ» (п.5), контроль за виконанням розпорядження покладено на заступника голови РДА з питань ЖКГ та капітального будівництва Коменду Г.В. (п.6).
Зазначені вище дії та рішення відповідачів частково відповідають законові з наступних підстав:
В підпунктах 4 та 6 пункту 10 «Зауваження та пропозиції до землевпорядної документації» висновку державної експертизи землевпорядної документації від 31.05.2007 року №1042 (а.с.8-10), експертною установою - Одеським обласним головним управлінням земельних ресурсів були внесені зауваження до проекту землеустрою у вигляді необхідності отримання погодження Фонтанської сільської ради Комінтернівського району на розміщення об'єкту будівництва ПП «Терра-300» на земельній ділянці, що підлягає вилученню.
Але, з правомірністю таких дій погодитись не можна.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їхні посадові й службові особи повинні діяти порядком та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» дозволяє експертним установам давати позитивні висновки щодо проекту землеустрою із зазначенням окремих зауважень, які повинні бути усунені розробниками.
При цьому, відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» основним принципом проведення державної експертизи землевпорядної документації є її законність, а тому й вимоги експертної установи щодо необхідності усунення недоліків повинні ґрунтуватись на законі.
Дійсно, відповідно до ч.9 ст.151 ЗК України (в редакції, що діяла на час здійснення таких дій) органи місцевого самоврядування погоджували місце розташування об'єкту будівництва на земельній ділянці, що знаходилась в межах її юрисдикції, але питання погодження місця розташування відносилось до компетенції районної, районної в місті,обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.
Таким чином, таке погодження повинно провадитись на стадії попереднього вибору місця розташування земельної ділянки.
Оскільки, розпорядженням Комінтернівської РДА від 22.09.2006 року №1352 (а.с.24 т.1) був затверджений акт попереднього вибору земельної ділянки та встановлено її місце розташування для будівництва готельного комплексу, подальша процедура виготовлення проекту землеустрою земельної ділянки в орендне користування, встановлена ст.124 ЗК України, ст.16 Закону України «Про оренду землі» та Порядком розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року №677, не передбачає необхідності або обов'язку (можливості) отримання такого погодження з боку органів місцевого самоврядування.
Окрім того, відповідно до п.4 Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року №427 до складу комісії щодо попереднього вибору обов'язково включається посадова особа органу місцевого самоврядування, до юрисдикції якого відноситься конкретна земельна ділянка.
До складу комісії, утвореної розпорядженням Комінтернівської РДА від 18.07.2006 року №1058 був включений Фонтанській сільській Голова, який підписав акт попереднього вибору земельної ділянки, також він серед інших органів та по садових осіб затвердив містобудівне обґрунтування щодо будівництва ПП «Терра-300» готельного комплексу на території Фонтанської сільської ради (а.с.31). Оскільки спеціальної процедури надання погодження органом місцевого самоврядування не передбачено законодавством, здійснення зазначених вище дій Фонтанським сільським Головою у відповідності до положень ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» свідчить про надання такого погодження радою, яку він очолює та представляє.
Такі дії Одеського обласного головного управління земельних ресурсів щодо включення до висновку державної експертизи землевпорядної документації від 31.05.2007 року №1042 (а.с.8-10 т.1) зазначених зауважень не відповідає закону та фактичним обставинам справи, а тому на підставі положень ч.2 ст.162 КАС України суд вважає, що такі дії повинні бути визнані протиправними, а зазначені підпункти висновку визнані протиправними та скасовані.
Оцінюючи дії Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів щодо повернення на доопрацювання позивачу проекту землеустрою листом від 11.06.2007 року №13-13-02/452 (а.с.183 т.1), суд також вважає, що вони повинні бути визнані протиправними на підставі положень ч.2 ст.162 КАС України, оскільки зазначені у п.п.4,6 п.10 висновку від 31.05.2007 року №1042 (а.с.8-10) є протиправними та не могли бути усунені розробником та позивачем на цій стадії проектування.
Приймаючи розпорядження від 17.08.2007 року №1155/А-2007 «Про затвердження матеріалів інвентаризації земельних ділянок вздовж Миколаївської дороги на території Фонтанської сільської ради (за межами населеного пункту) на виїзді з берегової випробувальної станції ТОВ «БЕЛЛ» (а.с.55 т.1) відповідач виходив з даних акту комісії щодо інвентаризації земельних ділянок від 07.09.2007 року (а.с.75-77 т.1), протестів внесених Одеською міжрайонною природоохоронною прокуратурою Одеської області №382вих-07 (а.с.59-60 т.1) щодо незаконності розпорядження від 22.09.2006 року №1352 (а.с.24 т.1) та №383 вих-07 (а.с.61-62 т.1) щодо незаконності розпорядження від 22.09.2006 року №1351 (а.с.23 т.1), в яких прокурор вимагав скасувати вказані розпорядження, як такі, що не відповідають законові.
Але, такий акт органу державної виконавчої влади частково не відповідає законові з наступних підстав:
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їхні посадові й службові особи повинні діяти порядком та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» актами місцевих державних адміністрацій є розпорядження. Згідно ч.2 ст.43 цього Закону розпорядження місцевих державних адміністрації з мотивів їхньої невідповідності Конституції та законам України, а також з приводу їх недоцільності, неекономічності, неефективності скасовуються лише державними адміністраціями вищого рівня.
Таким чином, Комінтернівська РДА була позбавлена права на скасування раніше прийнятих розпоряджень від 18.07.2006 року №1058 (а.с.4 т.1), від 22.09.2006 року №1352 (а.с.24 т.1), від 22.09.2006 року №1351 (а.с.23 т.1) за будь-яких обставин.
А тому, підпункти 2 та 3 цього розпорядження підлягають визнанню протиправними та скасуванню на підставі ч.2 ст.162 КАС України.
Не змінює оцінки дій відповідача та законності винесеного ним акту в цій частині й та обставина, що вказані розпорядження скасовувались на підставі вищезазначених протестів прокурора, оскільки згідно ст.21 Закону України «Про прокуратуру» протест прокурор вносить до органу, в компетенції якого знаходиться питання скасування опротестованого акту.
Із вказаних вище правових норм, випливає, що таким органом є Одеська обласна державна адміністрація. Направлення протестів до некомпетентного органу - Комінтернівської РДА не надає їй будь-яких повноважень щодо порушення ч.2 ст.43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та скасування власних розпоряджень.
За таких обставин протести прокурора повинні були бути відхилені, так як ст.21 Закону України «Про прокуратуру» надає таке право органу або посадовій особі до яких внесений протест прокурора.
Окрім того, на підставі положень ст.9 КАС України суд вважає за можливе застосувати до цих правовідносин за аналогією права рішення Конституційного Суду України від 16.04.2009 року по справі №7-рп/2009, згідно якого органи місцевого самоврядування позбавлені права на скасування раніше прийнятих ними рішень (внесення змін до них), якщо проти цього заперечує особа, відносно прав та обов'язків якого воно було винесено.
Оскільки представники позивача заперечували надання згоди ПП «Терра-300» на скасування відповідачем раніше прийнятих відносно цього підприємства розпоряджень а атому п.2 та п.3 оскаржуваного розпорядження Комінтернівської РДА за цих мотивів також не відповідають законові.
Пунктом 4 оскаржуваного розпорядження Комінтернівської РДА посадовим особам органів державної виконавчої влади та контролю рекомендувалось відізвати власні підписи та погодження під актом попереднього вибору земельної ділянки та проекту землеустрою позивача.
Відповідно до процедури надання погоджень органами державного контролю під час проведення попереднього вибору земельних ділянок та погодження проектів землеустрою земельних ділянок, встановленої ст.124 ЗК України, ст.16 Закону України «Про оренду землі» та Порядком вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року №427 не передбачено можливості відкликання підписів під актом вибору земельних ділянок чи відкликання наданих погоджень, а тому прийняття п.4 розпорядження Комінтернівської РДА від 17.08.2007 року №1155/А-2007 «Про затвердження матеріалів інвентаризації земельних ділянок вздовж Миколаївської дороги на території Фонтанської сільської ради (за межами населеного пункту) на виїзді з берегової випробувальної станції ТОВ «БЕЛЛ» (а.с.55 т.1) є порушенням компетенції цього органу у спірних правовідносинах, встановлених ст.ст.17,122 ЗК України, ст.ст.13,21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та не відповідає принципам взаємодії між органами виконавчої влади, встановленими ст.32 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».
Прийняття суб'єктом владних повноважень будь-якого акту з виходом за межі власної компетенції згідно положень ч.3 ст.2 КАС України є безумовною підставою для визнання такого акту (його частини) таким, що не відповідає закону, а тому на підставі положень ч.2 ст.162 КАС України суд повинен визнати протиправним та скасувати п.4 вищезазначеного розпорядження.
Пунктом 1 оскаржуваного розпорядження Комінтернівська РДА затвердила акт комісії щодо інвентаризації земель від 07.09.2007 року (а.с.75-77 т.1). Цим актом комісія ставить під сумнів фактичні обставини під час складання акту попереднього вибору земельної ділянки для ПП «Терра-300».
До повноважень місцевих державних адміністрацій в сфері земельних відносин, встановлених ст.17 ЗК України, ст.21 Закону України «По місцеві державні адміністрації» не входить створення комісій щодо інвентаризації земель, проведення перевірки відповідності землевпорядної документації закону та фактичним обставинам, а також й затвердження актів (результатів роботи) таких комісій.
Згідно положень ст.35 Закону України «Про землеустрій» проведення інвентаризації земель з метою фактичного розташування об'єктів, розмірів, правового статусу віднесено до компетенції центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його місцевих підрозділів (ст.14 цього ж Закону), а не до компетенції місцевих державних адміністрацій.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їхні посадові й службові особи повинні діяти порядком та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки вказаними вище норами закону відповідачу не надані повноваження на створення таких комісій та затвердження результатів їх роботи, прийнятий акт (його частина) з виходом за межі власної компетенції згідно положень ч.3 ст.2 КАС України є безумовною підставою для визнання його таким, що не відповідає закону, а тому на підставі положень ч.2 ст.162 КАС України суд повинен визнати протиправним та скасувати п.1 вищезазначеного розпорядження.
При цьому, суд вважає, що в інший частині (пункти 5 та 6) розпорядження відповідача від 17.08.2007 року №1155/А-2007 «Про затвердження матеріалів інвентаризації земельних ділянок вздовж Миколаївської дороги на території Фонтанської сільської ради (за межами населеного пункту) на виїзді з берегової випробувальної станції ТОВ «БЕЛЛ» (а.с.55 т.1) цей акт відповідає вимогам ст.124 ЗК України, ст.16 Закону України «Про оренду землі» та Порядком вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року №427, оскільки відповідач наділений необхідною компетенцією щодо діяльності комісії з попереднього вибору місця розташування земельних ділянок та контролю за їхньої діяльністю, а тому в задоволенні позовних вимог в цій частині слід відмовити згідно положень ч.1 ст.162 КАС України.
До того ж, відповідно до ст.124 ЗК України, ст.16 Закону України «Про оренду землі» ст.32 Закону України «Про землеустрій» затвердження проекту землеустрою та прийняття рішення щодо передачі земельної ділянки у орендне користування приймається уповноваженим органом державної виконавчої влади лише за наявності позитивного висновку регіонального органу Держкомзему України. Оскільки до теперішнього часу відповідачем такий висновок не наданий, а позивач не звертався до відповідача - Комінтернівської РДА із заявою про затвердження проекту землеустрою та прийняття розпорядження про передачу земельної ділянки в орендне користування у відповідача - Комінтернівської РДА не має обов'язку щодо прийняття відповідного розпорядження, в зв'язку з чим, суд на підставі положень ч.1 ст.19 Конституції України не може зобов'язати відповідача виконати дії, які не відповідають закону, а тому в задоволенні цих позовних вимог слід відмовити за ч.1 ст.162 КАС України.
Статтею 30 Закону України «Про землеустрій», п.10 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року №677 передбачено затвердження проекту землеустрою, в тому числі й місцевим підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Оскільки проект землеустрою позивача отримав позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації (висновок від 31.05.2007 року №1042 (а.с.8-10 т.1), зауваження зазначені у п.10 висновку виконані що підтверджується відповідними записами у тексті висновку (а.с.9-10 т.1), а п.п.4,6 визнані судом протиправними та скасованими, у відповідача Відділу Держкомзему України в Комінтернівському районі не має правових перешкод у виконанні приписів ст.30 Закону України «Про землеустрій», а тому вважає за необхідне на підставі положень ст.11, ч.2,3 ст.162 КАС України, з метою захисту прав, свобод, інтересів особи, яка звернулась за судовим захистом, зобов'язати останнього вчинити дії по затвердженню проекту землеустрою щодо відведення ПП «Терра-300» земельної ділянки із земель державної власності площею 0,90 га вдовж Миколаївської дороги на території Фонтанської сільської ради для будівництва готельного комплексу.
Судові витрати розподілити у відповідності до вимог ст.94 КАС України.
Керуючись ст.ст.11,94,158-163 КАС України, суд, -
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Визнати протиправними та скасувати п.п.1-4 розпорядження Комінтернівської районної державної адміністрації від 17.08.2007 року №1155/А-2007 «Про затвердження матеріалів інвентаризації земельних ділянок вздовж Миколаївської дороги на території Фонтанської сільської ради (за межами населеного пункту) на виїзді з берегової випробувальної станції ТОВ «БЕЛЛ».
3. Визнати протиправними дії Одеського обласного головного управління земельних ресурсів щодо внесення зауважень до п.п.4,6 п.10 Висновку державної землевпорядної експертизи від 31.05.2007 року №1042 про необхідність отримання погодження Фонтанської сільської ради Комінтернівського району на за проектом землеустрою та на розташування об'єкту будівництва.
4. Визнати протиправними та скасувати п.п.4,6 п.10 Висновку державної землевпорядної експертизи від 31.05.2007 року №1042 Одеського обласного головного управління земельних ресурсів.
5. Визнати протиправними дії Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів щодо повернення на доопрацювання Приватному підприємству «ТЕРРА-300» проекту землеустрою листом від 11.06.2007 року №13-13-02/452.
6. Зобов'язати Відділ Держкомзему у Комінтернівському районі Одеської області погодити Приватному підприємству «ТЕРРА-300» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,90 га в довгострокове орендне користування строком на 49 років під будівництво готельного комплексу на території Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області.
7. В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення та підписання постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Повний текст постанови складений та підписаний складом суду 05.08.2009 року.
Головуючий суддя Єфіменко К.С.
Судді Корой С.М.
Марин П.П.